Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> М.І.Міхновський – життя і громадсько-політична діяльність

М.І.Міхновський – життя і громадсько-політична діяльність

Назва:
М.І.Міхновський – життя і громадсько-політична діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,46 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
М.І.Міхновський – життя і громадсько-політична діяльність


Оповитий серпанком забуття історичний краєвид України рубежа минулого і нинішнього століть на наших очах став прояснюватись. Перед сучасниками постала ціла галерея несправедливо призабутих політичних діячів – активних учасників і керівників національно-визвольних змагань українського народу. У плеяді діячів національно руху ХІХ початку ХХ ст. стоїть фігура відомого українського громадсько-політичного діяча, ідеолога державної незалежності України, першого речника українського націоналізму М.Міхновського.
М.І.Міхновський народився 1873 р. у родині сільського православного священика у селі Турівка Прилуцького повіту на Полтавщині. Дитинство його пройшло у селянському оточенні серед мальовничої української природи народних дум, пісень, оповідань. Одержавши середню освіту у Прилуках він у 1890 р. став студентом юридичного факультету Київського університету. Людина енергійна і діяльна, він не міг обмежитися академічними заняттями і залишитись осторонь громадсько-політичного життя. У Києві, де суспільний тонус був особливо високий першокурсник міг стати членом студентської громади і включитися в культурницьку роботу, яку вела молодь під проводом українофілів старшого покоління. Існував в інший роботах в “драгомановських” та соціалістичних гуртках, вплив яких швидко посилювався за рахунок українофільських. Микола не вагався: усім своїм попереднім життям він був підготовлений до вибору на користь національної ідеї. Він став членом української студентської громади, яка мала близькі стосунки з О. Кониським і В.Антоновичем. Але молодий Міхновський не сприйняв їхнє помірковане й аполітичне українофільство.
Радикально настроєний молодий студент шукав однодумців, і зовсім невипадково у 1891 р. він став активним чином таємної студент свої організації, яка оголосила своєю метою здобуття національної свободи, побудови власної державності. На честь Кобзаря організація була названа “Братством тарасівців”. Головними засадами цієї організації стали самостійна суверенна Україна соборна, ціла й неподільна, від Сяну по Кубань, від Карпатів по Кавказ, вільна між вільними без пана й без хама, в будучому без класової боротьби, федеративна всередині, гетьман, як президент, і пан”, “мета державна – передусім і понад усе; удержавлення поверхні і надр землі, грубою промислу й гуртового гандлю, загальна безплатна й обов’язкова школа, свобода віри, відокремлення церкви від держави, національна армія, б-ба з зі свавільними утисками.
“Братство тарасівців” швидко опинилося в полі зору царської поліції, яка замах на “єдину і неділиму” сприймала як один з найтяжчих державних злочинів. Частина “тарасівці” було заарештовано, інших вислали у села. Щоправда, Міхновському вдалося уникнути арешту і заслання. Він завершив курс навчання на юридичному факультеті і став працювати у одній з адвокатських контор Києва. У 1899 р. Міхновський переїздить до Харкова, де працює адвокатом, виступав як оборонець у політичних процесах і брав активну участь у громадському житті.
У лютому 1900 р. молодий харківський адвокат виступив перед молодіжною аудиторією на нелегальних шевченківських святах, де заявив “про необхідність збройної боротьби за права українського народу”.
Саме тоді на початку лютого, за ініціативою харківських студентів було ухвалено рішення про утворення Революційної української партії. Це була перша на Наддніпрянщині політична партія. Її керівництво прихильно поставилось до проголошених у промовах Міхновського ідей і запропонувало об’єднати їх у окремій брошурі того ж 1900 р. під назвою “Самотня Україна” промову Міхновського було опубліковано як офіційне видання РУП.
Головне завдання “Самостійної України” визначення шляхів національного визначення України. Автор відкидає і піддає нещаднісно критиці методи українофілів – народників.
“Самостійна Україна” закликала до активної політичної боротьби за незалежність України. “....Українська інтелігенція стає до боротьби за свій нарід до боротьби кривавої і безпощадної.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: М.І.Міхновський – життя і громадсько-політична діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок