Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Чорноморські адміралтейські поселення у 1790-1829 рр.

Чорноморські адміралтейські поселення у 1790-1829 рр.

Назва:
Чорноморські адміралтейські поселення у 1790-1829 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,91 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Чорноморські адміралтейські поселення у
1790-1829 рр.
На сучасному етапі розбудови Української незалежної держави триває інтерес наших співвітчизників до історичного минулого українського народу.
У середніх навчальних закладах і вузах викладається "Історія України", вводяться інші сучасні програми.
Стало питання об'єктивно розглянути факти з історії України, які раніше або приховувалися від широкої громадськості, або подавалися в деформованому, перекрученому вигляді. Треба усвідомити суть сучасних поглядів на минуле і закономірність перегляду колишніх стереотипних оцінок та характеристик економічних, суспільно-політичних процесів, історичних подій і явищ.
Незважаючи на значні успіхи українських вчених в останні роки у вивченні історії нашої держави, все ж вона залишається ще недостатньо вивченою. Особливо це стосується історії окремих груп населення, які проживали в різні часи на території нашої Батьківщини, зокрема чорноморських адміралтейських поселенців.
Адміралтейські поселення в Російській імперії були розташовані в районах Балтійського (Охтенські) і Чорного морів.
Це були особливі населені пункти, жителі яких поєднували працю в сільському господарстві з обслуговуванням підприємств Морського відомства.
Історія Чорноморських адміралтейських поселень практично не вивчена в історичній науці. Окремі відомості з даної теми є у наукових працях дореволюційних дослідників А.О.Скальковського і
Шмідта та радянських вчених І.О.Бакланової, І. О. Гуржія, О. Й. Дружиніної, В. О. Духнича,
І.Тимофієнка та ін [1].
Значна частина документів, що стосується даної проблеми, зберігається в державному архіві Миколаївської області. Вони різні за своїм походженням і характером. Це канцелярська переписка, скарги поселенців, відомості про кількість населення, господарство, повинності мешканців адміралтейських сіл та інші матеріали.
Історія поселень охоплює період 1790-1861 рр., який можна поділити на два етапи: перший - 1790-1829 рр., другий - 1830-1861 рр.
Перший етап характеризується тим, що примусова праця мешканців адміралтейських сіл на підприємствах Морського відомства була в цілому продуктивною, не вичерпала своїх можливостей. Не було ще різкого розшарування серед поселенців на багатих і бідних, адміралтейські села не мали тісного зв'язку з ринком і торгівлею.
На другому етапі, в умовах різкого загострення конфлікту між продуктивними силами з відсталими феодальними виробничими відносинами, примусова праця поселенців стає гальмом у розвитку виробництва. Деякі підприємства Морського відомства (наприклад, суконна і парусна фабрики в Богоявленську) закриваються, не маючи змоги випускати якісну і дешеву продукцію. Гостро стає питання заміни примусової праці на вільнонайману. Товарно-грошові відносини, які в цей час особливо інтенсивно розвиваються в південній Україні, проникають в адміралтейські села, втягуючи їх у ринкові зв'язки, відбувається глибока майнова диференціація поселян.
У даній статті розглянемо історію чорноморських адміралтейських поселень на першому етапі їх існування, який починається з кінця ХVIII ст., коли до Російської імперії було приєднане північне узбережжя Чорного моря. Для будівництва Чорноморського флоту були потрібні робочі руки. Однак, незважаючи на великий приплив переселенців у Причорномор' я, гостро відчувалась нестача робочої сили, особливо на підприємствах Чорноморського адміралтейства. Для забезпечення потреб Морського відомства у 1790 році йому були передані села, розташовані на березі Бузького лиману (Богоявленськ), у пониззі річки Інгулу (Калинівка і Воскресенськ), на чумацькому тракті Миколаїв - Херсон (Покровськ), на території сучасної Кіровоградської області (Богданівка і Знам'янка). У 1820 році замість Богданівки і Знам' янки Чорноморському адміралтейству були передані села Березнегувате і Висунськ [2].
Розглянемо докладніше, як проходив процес заселень кожного адміралтейського села.
Насамперед у 1784-1786 рр. були заселені Знам'янка та Богданівка, куди переведені кріпосні селяни князя Г.О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Чорноморські адміралтейські поселення у 1790-1829 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок