Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЗМІНИ У СПІВВІДНОШЕННІ ПАРТІЙНО-ПОЛІТИЧНИХ сил НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ 1917 - ПОЧАТКУ 1918 РР.

ЗМІНИ У СПІВВІДНОШЕННІ ПАРТІЙНО-ПОЛІТИЧНИХ сил НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ 1917 - ПОЧАТКУ 1918 РР.

Назва:
ЗМІНИ У СПІВВІДНОШЕННІ ПАРТІЙНО-ПОЛІТИЧНИХ сил НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ 1917 - ПОЧАТКУ 1918 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 94:355(477)"1917/1918"
В. С. Гвоздик
ЗМІНИ У СПІВВІДНОШЕННІ ПАРТІЙНО-ПОЛІТИЧНИХ сил НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ 1917 - ПОЧАТКУ 1918 РР.
У статті розглядається політична ситуація на Півдні України у період загострення боротьби за владу восени 1917 - на початку 1918 рр. Досліджується кількісний склад та географія розміщення основних політичних партій та громадсько-політичних об'єднань, задіяних у цій боротьбі. Аналізуються результати виборів до органів місцевого самоврядування, Всеросійських та Українських Установчих зборів. Ключові слова: Південь України, політична боротьба, партії, блоки, вибори.
Дослідження характеру і змісту революційних подій 1917-1918 рр. на Півдні України зі значними ет- нонаціональними та соціокультурними особливостями залишається актуальною науковою проблемою, незважаючи на те, що за останні роки зроблені суттєві зрушення щодо комплексного висвітлення як соціально-економічної, так і політичної історії регіону початку ХХ ст. Однією з таких проблем є вивчення процесу розгортання партійно-політичної боротьби за владу в краї під час проведення виборчих кампаній 1917 - початку 1918 рр., оскільки їх результати дають можливість стверджувати, що основною домінантою політичного розвитку українського суспільства в зазначений період була не боротьба за встановлення диктатури пролетаріату, а формування інститутів влади і самоуправління, які повинні були забезпечити в кінцевому результаті розбудову незалежної держави на демократичних засадах.
Як відомо, в радянській історіографії цей процес розглядався лише через призму обґрунтування неминучості "Великої Жовтневої соціалістичної революції" та перемоги в ній більшовицької партії, тоді як ідея буржуазного парламентаризму, реального народовладдя розглядалася лише з позиції її огульної і часто безпідставної критики [1-11].
І лише в умовах незалежної України з'явилися роботи, які аналізують виборчі кампанії 1917 р. досить різнопланово і об'єктивно. При цьому на загальноукраїнському рівні проблема формування органів місцевого самоврядування, виборів до Всеросійських та Українських Установчих зборів знайшла своє відображення в узагальнюючих роботах з історії О. П. Реєнта [12], В. Ф. Солдатенка [13], А. П. Гриценко [14].
Безпосередньо ж вибори до органів місцевого самоврядування висвітлюються в статтях О. В. Старуха [15] та В. М. Бойка [16]. Регіональні аспекти виборчої кампанії на матеріалах Таврійської губернії розглядає В. І. Корольов [17].
Проблема виборів до Всеросійської та Української конституанти висвітлена більш широко. У В. Ф. Верстюка є цікава і змістовна післямова до стенографічного звіту першого і єдиного дня засідання Всеросійських Установчих зборів [18]. Українське питання на Всеросійських зборах висвітлює Й. Рисіч [19]. Ролі Центральної Ради у скликанні Українських Установчих зборів присвячена стаття Т. Бевз [20].
Деякі результати виборів до Всеросійських Установчих зборів на Півдні України наводяться у монографіях Ф.Г. Турченко і Г. Ф. Турченко [21; 22].
У Російській Федерації найбільш детально підготовку і проведення виборів до Всеросійських Установчих зборів, з урахуванням ситуації в Україні, аналізує Л. Протасов [23]. Проте узагальнюючої роботи, яка у цілому показала б динаміку змін у рейтингах партій під час виборчих кампаній в південноукраїнському регіоні поки що немає.
Метою статті є висвітлення змін у співвідношенні партійно-політичних сил на Півдні України під час виборчих кампаній 1917 - початку 1918 рр.
Протягом 1917 р. в Україні відбулося декілька виборчих кампаній. Міські вибори, що проводилися згідно з постановою Тимчасового уряду від 15 квітня і "Тимчасовими правилами про проведення виборів гласних міських", передували всім іншим і стали першими демократичними виборами на території Російської держави, у складі якої перебувала Україна.
Слід зазначити, що виборча кампанія до міських дум 1917 р., в якій брали участь основні політичні партії, і з самого початку стала ареною гострої політичної боротьби, значення якої в умовах розвитку революції вийшло далеко за межі власне муніципальних питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗМІНИ У СПІВВІДНОШЕННІ ПАРТІЙНО-ПОЛІТИЧНИХ сил НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ 1917 - ПОЧАТКУ 1918 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок