Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Загрузка...

УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,46 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
В. Л. Семко
УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Після проголошення у 1991 році України незалежною та суверенною державою питання вивчення української діаспори вийшло на якісно новий практичний та теоретичний рівень, оскільки мова йшлась про діаспору народу, що має власну державу, а звідсіля принципово інші політичні, культурні та духовні цілі та інтереси. У відповідності до світової практики Україна проводить заходи щодо підтримки етнічних українців за кордоном та зміцнення зв'язків з ними. Це зумовлює зміст наукових та практичних завдань вивчення української діаспори: дослідження ступеня збереження української ідентичності в діаспорі; з'ясування ролі етнічних українців у соціально-політичних та економічних процесах країн, де вони мешкають; визначення та аналіз зв'язків української діаспори з історичною батьківщиною; аналіз організаційних форм та ступеня інституціоналізації діаспори (політичні партії та рухи, суспільні, мистецькі та освітні організації) тощо. Дослідження західної української діаспори, як правило, не становить складнощів, оскільки українське населення США, Канади, Австралії та інших країн мало сприятливі можливості для самореалізації та збереження української ідентичності і високий рівень організації. Натомість східна українська діаспора, передусім в
Росії, й досі залишається значною мірою terra incognita для вітчизняного дослідника. Внаслідок асиміляційних процесів, які тривали багато десятиліть, важким завданням є навіть визначення точної кількості етнічних українців у складі населення РФ. Проблемним питанням є взаємовідносини українських організацій з російськими офіційними структурами. Окремими цілями слід вважати вивчення автохтонного населення історично українських земель у складі РФ та новітньої діаспори, яку становлять трудові мігранти з України.
Зважаючи на викладене можна сформулювати наступні цілі даного дослідження: з'ясування чисельності етнічних українців у складі населення РФ; виокремлення певних категорій серед української діаспори, які розрізняються за терміном проживання та умовами формування, а також визначення закономірностей їх розселення на території Росії; дослідження ступеня збереження української етнічної ідентичності серед діаспори в Росії та її культурних потреб; з'ясування соціального складу української діаспори та ролі, яку вона відіграє у різних сферах життя Росії; з'ясування конкретних організаційних форм формалізації української ідентичності в Росії, як культурних, так і політичних, та їх перспектив; аналіз заходів офіційних структур України щодо зміцнення та поглиблення зв'язків з діаспорою в Росії та задоволення її потреб.
Вітчизняна етнополітологія вже накопичила певний масив знань з цієї тематики. Передусім слід відзначити праці І. Кураса [1], у яких подано розгорнутий аналіз сучасного стану українців у РФ та проблем, з якими вони стикаються. Дослідження В. Романцова [2; 3.] та С. Чорного [4] присвячені історико-демографічному аспекту формування східної української діаспори, у тому числі в Росії. Великий інтерес представляють дослідження В. Ідзя [5; 6; 7; 8; 9], С. Пиріжкова [10]. Значний досвід вивчення української діаспори в Росії, який напрацювали російські фахівці, відображений у публікаціях М. Губогло [11], Ю. Карпової [12], В. Тишкова [13; 14.] та ін. Велике значення для аналізу зазначеного питання мають статистичні матеріали, передусім результати переписів населення [15; 13].
Українці в Росії - найчисельніша українська діаспора за межами України. Проте власне діаспорою є ті українці, які опинились в Росії внаслідок міграцій, або є нащадками тих, хто переїхав до Росії з території сучасної України. У той же час до складу Росії входять давні етнічні українські землі: Стародубщина (північна частина Чернігово-Сіверської землі), Північна Слобожанщина, Донщина, Таганрозька та Шахтинська округи. Відносно новою українською етнічною землею є Кубань. Ці землі були відірвані від України у 20-х рр. ХХ ст., коли тенденційно, без урахувань етнічного складу населення визначався кордон між РРФСР і УРСР.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок