Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Подорож у козацькі часи

Подорож у козацькі часи

Назва:
Подорож у козацькі часи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,42 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
НА ТЕМУ
Подорож у козацькі часи
 


Ой, у полі могила, широка
долина
сизий орел пролітає
Славне військо запорізьке
У бій виступає .
Всухаймося в слово козак і почуємо посвист шаблі, шерхотіння степової тирси, грізне й переможне Слава . Що то за люди були козаки , чому їх так називали , що вони зробили для України .
Козак – слово, ймовірно, турецьке . Означало воно вільну людину , яка жила воєнним промислом . Перші відомості про козаків містяться в писемних джерелах , які стосуютіся ІХ століття .
Степи подніпров я , які лежали пусткою , незважаючи на те , що дуже потерпали від татар і турків , усе більше приваблювали українців ( хоч серед козаків були і представники інших народів ) , які тікали сюди від панщини , утисків польської шляхти, або просто тих людей, що шукали волі , здобичі , воєнної слави. Вони гуртувалися тут , населяли землі по Дніпру , полювали звіра , ловили рибу , ставили фортеці , а голвне – боролися з турками і татарами .
Життя, повне небезпек , де вся надія на шаблю , силу та прудкого коня , манило до себе відважних людей. Українське козацтво складалося найсміливіших найвідчайдушніших , найсильніших – слабкі тут не виживали і не йшли в козаки .
Осередком козаччини стало Запорожжя – південні степи за порогами Дніпра . Вважається , що першу козацьку фортецю , свою першу столицю – Січ – козаки звели на острові Хортиця . Ймовірно , що її збудував князь Дмитро Вишневецький . Він був і першим козацьким гетьманом . За час існування козацтва місце розташування Січі декілька разів змінювалося .
На Січі зберігалися зброя , скарбниця , човни . Козаки не любили розкошів, проте зброю , особливо шаблю , мали найкращу . Того , хто пропив свою шаблю , з ганьбою виганяли з Січі . Усі разом козаки називалися Лицарством ,, , ,, Товариством ,, . Козацтво Січі становило Кіш , що поділявся на курені – військові одиниці , до яких входила певна кількість козаків. Куренем також називалося і житло , де жили козаки . Старший в Коші – кошовий отаман .
До Січі приймали усіх , хто приходив .Козаки голили волосся , залишаючи на голові лише чуб – оселедець та вуса . Одягалися в білі сорочки та шаравари- широкі, ,,як Чорне море ,, , - казали вони . Носили свити , жупани , кожухи . На ногах – чоботи .
Під час війни, у поході слово і наказ гетьмана були вищим над усе.
1
Зрадників , тих , хто не виконував наказів, або залишав товариша у біді,
пиячив у похоі ,- карали смертю . У мирний час частина козаків працювала у власному господарстві : розводила худобу , нацбільше – коней , ловила рибу , збирала мед . Те все міняли на хліб та інші речі .
Відвага і хоробрість козацтва ставали відомі по всій Україні , особливо українське козацтво уславилося своєю боротьбою з татаро – турецькими нападниками . Пам ять про них збереглася у піснях і думах .
…Далеко по степу розкидані так звані фігури- високі дерев яні вежі з бочкою смоли на самому версі . Біля них чатують по кілька козаків . Як тільки нацдальший з козацьких загонів помічає татарську орду , то одразу запалює свою фігуру . Побачивши на сусідній фігурі дим , козаки одразу запалюють свою фігуру , і так чиниться з фігури до фігури , передаючи таким чином звістку про напад аж до Січі . Таким же чином звістку про напад , через кілька годин знали на західних і північних землях .
Не завжди козаки чекали , коли на них нападуть вороги , а й самі йшли походами на них .
Козацький флот у кращі часи налічував до кількох сотень човнів - чайок. Наладнавши свої човни сміливці пливли Дніпром і Чорним морем , добиралися до турецьких володінь .
Вплив Січі поширювався на більшість земель України. Швидко козацтво стало відчутною силою . Тому польський уряд створив реєстр (Платна служба, на яку вступали козаки).
Проте більша частина козацтва завжди була осередком спротиву панування Речі Посполитої на Україні .
Гетьман Сагайдачний .Одним із козацьких ватажків , який намагався не силою , а мирно відстоювати права козацтва в Україні , був гетьман Петро Конашевич – Сагайдачний .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Подорож у козацькі часи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок