Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Причини загострення продовольчого питання в Урааїні в кінці 70-х - на початку 80-х років XX ст.

Причини загострення продовольчого питання в Урааїні в кінці 70-х - на початку 80-х років XX ст.

Назва:
Причини загострення продовольчого питання в Урааїні в кінці 70-х - на початку 80-х років XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,83 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК [94:338,439.02] (477)
Мазур О.О., Черкаський національний університет
Причини загострення продовольчого питання в Уіфаїні в кінці 70-х - на початку 80-х років XX ст.
У статті аналізуються об 'єктивні та су б 'активні причини виникнення і загострення продовольчого питання в Україні в кінці 70-х - на початку 80-х років XX ст На основі статистичних даних висвітлюються глибинні процеси і тенденції в розвитку аграрного сектора України, які призвели до значного зниження економічної ефективності сільськогосподарського виробництва у вказаний період. Особлива увага зосереджується на недоліках у використанні капіталовкладень, основних фондів, зеАлельних угідь, а також на висвітленні диспропорцій як в галузевій структурі сільськогосподарського виробництва, так і у внутрішньогалузевій структурі зе^меробства та тваринництва.
In article the objective and subjective reasons of occurrence and an aggravation of a food question in Ukraine are analyzed at the end of 70 - in the beginning of 80th years ofXX centuries. On the basis of the statistical data global processes and tendencies in development of agrarian sector of Ukraine which have resulted in significant reduction ofi economic efficiency of an agricultural production in the specified period are covered. The especial attention is focused to lacks of use of capital investments, a fixed capital, ground resources, and also on illumination ofi disproportions both in branch structure of an agricultural production, and in internal structure of agriculture and animal industries.Як свідчить історичний досвід, в усі часи аграрне питання і пов'язані з ним продовольчі проблеми були і залишаються вузловими під час вирішення завдань успішного розвитку економіки будь-якої країни. Особливої актуальності продовольче питання в Україні набуло в сучасних умовах, оскільки у сполученні з фінансовою кризою, розвалом промисловості і ростом безробіття, незабезпеченість продуктами харчування може призвести до великих соціальних потрясінь, а також до втрати продовольчої безпеки країни. Тому глибоке вивчення причин загострення дефіциту продовольства в Україні в кінці 70-х - на поч. 80-х років заслуговує уваги не лише з історико-пізнавального боку, але й в плані використання набутого досвіду на власному терені.
Історична література кінця 70-х - поч. 80-х років ґрунтовно вивчала проблему оптимізації продовольчого комплексу країни. Ґрунтовністю і зваженістю вирізняються праці ППаскаря, М.М.Макеєнка [1], Ю.П.Лебединського [2],
Ь.Н.Крилатих [3J. Однак відверта обережність авторів у значній мірі позначилась на об'єктивності, а отже, і науковій цінності цих робіт. Більшість нагальних проблем АПК в них замовчується.
Прийняття Продовольчої програми 1982 р. привело до появи потужного пласту присвяченої їй літератури. В більшості праць з цієї тематики причини, які призвели до необхідності запровадження програми, аналізуються досить побіжно, стан сільського господарства в 70-х роках висвітлюється більше для контрасту з грандіозними планами програми. Серед таких робіт слід відмітити праці: А.І.Степанова [4], В.А.Тихонова [5], А.В.Погорілого [б].
Вже в нових політичних умовах розпочався новий етап дослідження широкого кола питань продовольчої проблеми. Низка праць про проблеми українського села 70-80-х років виходить з-під пера П.П.Панченка [7], М.І.Бушина [8], ПВ.Веденичева [9]. Цінними їх сторонами є актуальність, достовірність.
Значну і важливу роботу по дослідженню продовольчої кризи кінця 70-х - поч. 80-х років і спроби її розв'язання було пророблено Київським Науково-дослідним економічним інститутом. З цього приводу було видано ряд збірників наукових праць [10], головними характерними рисами яких є оперативність і ґрунтовність.
Широке коло цінних матеріалів з проблеми дослідження містять в собі статистичні щорічники по народному господарству Української РСР [11], статистичні збірники з питань сільського господарства Центрального статистичного управління Української РСР [12].
Кінець 70-х - поч. 80-х років був періодом нагромадження кризових явищ у сільському господарстві України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Причини загострення продовольчого питання в Урааїні в кінці 70-х - на початку 80-х років XX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок