Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Основні віхи життєвого шляху професора І.Г.Шульги (1921-1993)

Основні віхи життєвого шляху професора І.Г.Шульги (1921-1993)

Назва:
Основні віхи життєвого шляху професора І.Г.Шульги (1921-1993)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,48 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 94 (477) (092)
Бушин М.І., Товстопят Л.М., Черкаський державний технологічний університет
Основні віхи життєвого шляху професора І.Г.Шульги
(1921-1993)
Стаття присвячена відомому українському історику І.Г.Шульзі. Автор розглядає питання наукової діяльності, творчості, громадського життя професора.
The article is dedicated to a famous Ukrainian Professor of History historian professor I.G.Shuiga. The author considers the question of scientific activity, work, civil life of Ivan Shulga.Сьогодення вимагає глибокого переосмислення ролі особистості в житті суспільства, адже саме особистість творить історію, великі звершення, наукові відкриття. Дана публікація присвячується видатній особистості, яка не тільки стала частиною української історії, а й внесла в українську науку ґрунтовні дослідження історії Закарпаття кінця XVIII - початку XIX ст., зв'язків України з Росією, Угорщиною, Румунією, Молдавією в зазначений період, голодоморів 1922-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр. Постать І.Г.Шульги частково була представлена у попередніх роботах автора [1], і дане дослідження є продовженням знайомства з життям та діяльністю історика. Життю та діяльності І.Г.Шульги присвячені праці М.І.Бушина, В.Задорожного, М.Вереш, М.Трояна [2].
Ілля Гаврилович Шульга народився 3 серпня 1921 р. в селі Верещаки Лисянського району Черкаської області в селянській родині. Його батьки, Гаврило Устимович та Марта Панасівна, все життя працювали в сільському господарстві, вони одні з перших вступили до колгоспу "Наша спілка". Окрім Іллі Гавриловича, в сім'ї було ще троє дітей. Саме батьки "змалку виховали сина на принципах української народної моралі, яка тісно поєднувала працелюбство і гуманізм, патріотизм з повагою до інших народів, скромність з настирливістю, гордість з добротою" [3].
Всі труднощі, проблеми, соціальні потрясіння пройшли перед очима Іллі Гавриловича, на його дитинство припали роки голодоморів 19321933, 1946-1947 років. Він бачив пухлі від голоду ноги матері та молодшого брата Петра. Пізніше він неодноразово наголошував: "Протягом усього свідомого життя пам'ятаю про те, що із тридцяти учнів першого класу моєї сільської школи лишилися троє: Тоня Тараненко, Микола Балденко і я. Мої товариші дитинства лежать у могилах. Я залишився живий, але скалічений хворобами - наслідком голодного дитинства. Я історик, і я мушу розповісти людям правду про те, чого був свідком" [4].
Це була найчорніша і найжахливіша сторінка його життя, з пам' яті не могли стертися трагічні сторінки минулого, і історик довгий час виношував їх у собі, переживаючи подумки знов і знов лихо голодомору. Пізніше, в зрілому віці, він вкладе свої думки в наукові праці, присвячені цьому питанню, а до того Ілля Шульга починає осмислювати життя українського народу з хліборобської праці. Після школи вступає до Черкаського сільськогосподарського технікуму, який успішно закінчує в 1940 р., одержавши спеціальність зоотехніка.
По закінченні технікуму працював за спеціальністю в Колківському райземвідділі Волинської області, а згодом секретарем Колківського райкому комсомолу. На цій посаді його застала війна. За станом здоров'я Ілля Гаврилович був знятий з військового обліку і евакуйований спочатку в Дніпропетровську, а потім у Фрунзенсь- ку область Киргизької РСР, де працював зоотехніком в колгоспі "Червоний мілентан" [5].
Проявлений ще в школі потяг до науки не минув даремно, праця на землі не задовольняла пекучої жаги до книжної праці, і в 1943 р. він вступив на перший курс історико-філологічного факультету Ростовського державного університету, який знаходився в евакуації в місті Ош Киргизької РСР. В 1944-1945 навчальному році вчився на другому курсі історичного факультету Чернівецького, потім Львівського державного університету. То було відразу по війні, Ілля носив тоді благенький військовий кітель, завжди напрасований і застебнутий на всі ґудзики. Хлопці знали, що він не воював, і знали також, що якби йому не рука, то стрімголов полетів би на фронт [6].
Ілля Гаврилович вчиться і одночасно працює в залізничній вечірній школі Львова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні віхи життєвого шляху професора І.Г.Шульги (1921-1993)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок