Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Проблеми розвитку вищої освіти у 90-х pp. XX ст. та їх відображення у періодичній пресі Півдня України

Проблеми розвитку вищої освіти у 90-х pp. XX ст. та їх відображення у періодичній пресі Півдня України

Назва:
Проблеми розвитку вищої освіти у 90-х pp. XX ст. та їх відображення у періодичній пресі Півдня України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК [378+070] (477.7)
Баковецька О.О., Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Проблеми розвитку вищої освіти у 90-х pp. XX ст. та їх відображення у періодичній пресі Півдня України
Стаття визначає головні напрямки розвитку вищої освіти Півдня України у 90-х pp. XX ст. При цьому автор використовує пресу цього періоду як важливий вид історичного джерела з даної проблеми, показує, як на її сторінках висвітлюється широкий аспект проблем, пов'язаних з реформуванням у зазначеній галузі.
This article defines the main trends in the development of higher education in the South of Ukraine. The author uses this period press as an important historical source of the problem and shows how a wide range of problems connected with reforms in education is illuminated.Розбудова Української держави на сучасному етапі зумовлює необхідність ґрунтовних досліджень різноманітних аспектів вітчизняної історії, зокрема питань, пов'язаних з реформуванням та розвитком освіти, зокрема вищої, як в цілому в Україні, так і в окремих її регіонах, та висвітленням їх на сторінках місцевої періодики Таким чином, дослідження процесів, що відбуваються в галузі вищої освіти, а також їх концентрація, нагромадження та віддзеркалення на сторінках періодичних видань має як науково-теорегичне, так і практичне значенони. Це пояснюється тим, що перші джерельні та концептуальні основи, які містяться у періодичних виданнях, є своєрідним показником при визначенні вірності обраного державного курсу в галузі освіти.
Хронологічні рамки статті охоплюють період 90-х pp. XX ст., який започаткував становлення суверенної Української держави і є доленосним етапом у розвитку вищої освіти. Незначний відрізок часу, що відокремлює тему статті від сьогодення, впливає на рівень вивчення вказаної проблеми, який не є достатнім. Існують лише обмежені матеріали із зазначеної теми, які увійшли у вигляді окремих розділів до історико- краєзнавчих видань або збірників наукових праць [1]. Виходячи із цього, а також з актуальності теми, мету і завдання статті можна визначити як спробу показати процес відображення основних проблем розвитку вищої освіти в південному регіоні України на сторінках періодичної преси.
Реформування вищої освіти 90-х років XX ст. викликало появу у періодиці значної кількості матеріалів з цієї теми, зокрема з питань акредитації вищих навчальних закладів, у результаті чого змінився їх статус. Так, в Херсоні на 1995 рік було акредитовано два вузи - індустріальний та педагогічний інститути. Вони набули статусу університетів [2].
Першим з вузів Миколаєва, який після акредитації отримав статус університету, був кораблебудівний інститут. В ряді статей [3] зверталась увага саме на перетворення в кораблебудівному інституті, пов'язані з наданням йому IV рівня акредитації.
В 1996 р. рішенням міжгалузевої акредитаційної комісії Міністерства освіти України Миколаївський державний педагогічний інститут було занесено до державного реєстру навчальних закладів, яким дозволено готувати спеціалістів. В цьому ж році до інституту було прийнято 640 студентів [4].
Серед низки нововведень у вузівському житті значне місце посідають питання, пов'язані з тестуванням і змінами в правилах прийому. Головна мета цього - якомога об'єктивніше визначати рівень знань абітурієнтів та студентів.
З цього приводу місцеві газети повідомляли про запровадження в окремих вузах тестування [5] та дії вузівської адміністрації з приводу цього. Так, в Одесі в 1993 р. була скликана рада ректорів вищих навчальних закладів, потім рада директорів освітніх установ І-ІЇ рівнів акредитації, де було обговорено нові правила прийому до вузів, а також проект положення про регіональний центр, в якому було запропоновано проводити тестування абітурієнтів із загальноосвітніх дисциплін [6]. Є також матеріали, які розповідають про наукові наради і "круглі столи", на яких учасники обговорювали питання, пов'язані зі зміною системи прийому студентів до вищих навчальних закладів. Прикладом може бути публікація В.Грабовського "Скільки треба мати грошей, аби стати студентом?", присвячена "круглому столу", який проводився силами місцевої адміністрації, освітян та науковців у Херсоні в 1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблеми розвитку вищої освіти у 90-х pp. XX ст. та їх відображення у періодичній пресі Півдня України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок