Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна у першій світовій війні

Україна у першій світовій війні

Назва:
Україна у першій світовій війні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,58 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Україна у першій світовій війні


Величезний вплив на долю людства мала перша світова війна 1914-1918рр. Яка була викликана різким загостренням суперечностей між головими капіталістичними державами . Ця була боротьба імперіалістичних країн за перерозподіл світу, за ринки збуту й джерела сировини. Отже це була несправедлива загарбницька війна. На 1914 р склалися два великі угрупування держав: Троїцький союз до якого входили Німеччина Австро-Угорщина та Італія і Антанта або Троїста згода Англія Франція та Росія. Уже в ході війни від Троїстого союзу відійшла Італія та примкнули до нього Туреччина і Болгарія утворивши Четвертний союз. На боці Антанти проти Німеччини та її союзників стали Японія Румунія Італія і США.
Перша світова війна стала для Європи першим жахливим досвідом сучасного ведення воєнних дій. Про катастрофічні масштаби цього конфлікту свідчать хоча б окремо взяті статистичні дані: 33 країни, які раніше чи пізніше взяли участь у війні, мобілізували 65 млн солдатів, з яких 10 млн загинуло і 20 млн було поранено. Жертви серед цивільного населення були майже такими ж субтельний. Війна набрала не лише масового, а й тотального характеру. Щоб підтримати величезні армії, що воювали на фронті, цілі суспільства з їхніми економіками впрягалися у колісницю війни. Зростаючі втрати призводили до страшного напруження сил на фронтах і в тилу, оголювали й поглиблювали фатальні політичні й соціально-економічні вади старих імперських порядків Європи. В результаті для Німеччини, Турецької та Австро-Угорської імперій (так званих Центральних держав), а також Російської імперії, яка разом з Великобританією, Францією та Сполученими Штатами входила до Антанти, війна зрештою стала змаганням на самознищення .
Взявши за мету у війні загарбати чужі землі Німеччина планували приєднати українські землі які входили до складу Росії. Намагаючись ввести в оману український народ вони заявили про створення «Самостійної України » під її егідою. Насправді йшлося про створення колонії звідки б Німеччина черпала с/г продукти, сировину, вугілля, руду та інші багатства і збувала б товари своєї промисловості, а також як плацдарм для її проникнення на схід, в Азію. Мріяли про загарбання всієї України й перетворення її на складову частину “Великоавстрії” і правлячі кола Австро –Угорської монархії.
Нічим не відрізнялась і наміри царської Росії, котра мала на меті прєднати Галиччину , Буковину та Закарпатську Україну, заявивши що йдеться про прєднання до Росії давніх “русских” земель.
Із-за свого геополітичного положення Україна неминуче ставала зоною інтересів ворогуючих коаліцій, центром протистояння. Наслідки війни для українців, змушених битися з обох воюючих сторін, були негайними, безпосередніми й тяжкими. Розділена між двома головними суперниками протягом усієї війни Укрїна слугувала ареною найбільших і найкровопролитніших побоїщ на Південно-західному фронті . (зокрема на Галичині) , її населення зазнавало страшних збитків від руйнувань та спустошень, причинених воєнними діями, а також брутальністю як російського, так і австрійського командування.
 
Але поряд із фізичними втратами війна ще більше погіршила долю українців, котрі не мали власної держави, що захищала б їхні конкретні інтереси. Як писав І Я Франко «…на шахівниці політики Європи українці не є навіть нікчемною пішечкою» Семененко Радченко с 262 Величезна кількість українців (у російській армії налічувалося 3,5 млн українських солдатів і 250 тис. служили в австрійському війську) субтельний боролися і вмирали за імперії, що не лише ігнорували їхні національні інтереси, але й активно намагалися, як, зокрема, Росія, знищити їхній національний рух. Найгіршим було те, що українців , як учасників боїв з обох сторін , змушували вбивати один одного.
З початком першої світової війни українські політичні партії опинилися в особливо тяжкому і складному становищі. Крім того що вони зазнавали переслідувань з боку урядів панівних дерав, вони перебували по різні сторони кордонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Україна у першій світовій війні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок