Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Революційні події 1905-1907 р.р.

Революційні події 1905-1907 р.р.

Назва:
Революційні події 1905-1907 р.р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету “Історія України”.
Тема: “Революційні події 1905-1907 р.р.”


1.Початок, характер та рушійні сили першої російської революції. Революційні події в Україні 1905р. Становлення політичних партій до революції.
Рубіж XIX і XX ст. — це не тільки період суттєвих соціаль-но-економічних змін, а й час радикальних суспільно-політичних зрушень, значною мірою зумовлених революційними поді-ями 1905—1907 рр. Зволікання з остаточним вирішенням аграрного питання, посилення експлуатації робітничого класу, об'єк-тивна зацікавленість буржуазії в її залученні до вирішення важ-ливих державних проблем, національний гніт, відсутність де-мократичних свобод тощо створювали ґрунт для стихійного вибуху невдоволення народних мас. Проте можливість висту-пу стала реальною лише завдяки появі та зміцненню напри-кінці XIX — на початку XX ст. широкого спектра політичних партій, розширенню сфери їхніх дій, посиленню впливу на ма-си; втраті авторитету та частковому послабленню царизму в зв'яз-ку з поразкою у російсько-японській війні 1904—1905 рр.
Початком революції стали події 9 січня 1905 р. в Петербур-зі. Саме цього дня була розстріляна за наказом уряду 150-тисячна мирна робітнича демонстрація, учасники якої намагали-ся передати цареві петицію про свої нужди. Звістка про заги-бель 1200 робітників та поранення 5 тис. осіб швидко облетіла країну та викликала хвилю обурення, кристалізувалася у загрозливе для царату гасло "Геть самодержавство!" Тільки в січні у Російській імперії страйкувало майже 440 тис. осіб, тоді як у попередній період страйкуючих налічувалося 43 тис. осіб на рік. Держава вступала в добу революції.
Якісно новим явищем, специфічною особливістю суспільно-політичного життя доби революції стали взаємовплив та взаємопроникнення робітничого, селянського та національно-визвольних рухів, що значно посилювало антисамодержавний фронт і сприя-ло появі іншого нового явища — широкомасштабності народних виступів, основними параметрами якої є масовість, територіальна поширеність, тривалість, участь різних соціальних верств. Лише протягом квітня—серпня 1905 р. в Україні відбулося понад 300 робітничих страйків, у яких взяло участь понад 110 тис. осіб. Тіль-ки жовтневий політичний страйк підняв на боротьбу майже 2 млн. жителів Російської імперії, з них в Україні — 120 тис. Червневі виступи українських селян 1905 р. охопили 64 із 94 повітів. За масштабами селянського руху Україна займала одне з перших місць у Російській імперії.
Повстання на броненосці "Потемкин" (червень 1905 р.), збройні виступи у Севастополі під керівництвом П. Шмідта (лис-топад 1905 р.), у Києві на чолі з Б. Жаданівським (листопад 1905 р.) та в інших містах свідчили про поширення революцій-них настроїв серед солдат та матросів. Помітна нестабільність, вагання селянства та армії, що традиційно підтримували або ж принаймні лояльно ставилися до самодержавства, теж були но-вим суспільно-політичним фактором, який відіграв надзвичай-но важливу роль у політичному розвитку подій, особливо у ви-рішальному 1917 р.
Революційну хвилю жовтня 1905 р. царизмові не вдалося при-душити силою, і він змушений був піти на поступки. Наслідком широкомасштабного жовтневого політичного страйку стало під-писання Миколою II 17 жовтня Маніфесту, у якому народові обіцяли громадянські свободи (недоторканість особи, свободу со-вісті, друку, зборів, союзів), декларувалося скликання російсь-кого парламенту — законодавчої Державної думи із залученням до виборів усіх верств населення. Цей документ мав надзвичайно важливі наслідки.
По-перше, вій суттєво розширив межі легальної політичної та культурної діяльності, помітно її пожвавив та урізноманітнив. У 1905 р. в Лубнах виникає перша в Російській імперії україномовна газета "Хлібороб". Незабаром газети українською мовою почали виходити у Катеринославі, Одесі, Полтаві, Хар-кові та інших містах. Засновуються перші українські суспільно-політичні журнали — "Дзвін", "Українська хата", "Рідний край", "Посів", "Село" тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Революційні події 1905-1907 р.р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок