Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Дослідження будівельних комплексів VI ст. до Р.Х. - І ст. по Р.Х. на ділянці "Кліф" Нижнього міста Ольвії

Дослідження будівельних комплексів VI ст. до Р.Х. - І ст. по Р.Х. на ділянці "Кліф" Нижнього міста Ольвії

Назва:
Дослідження будівельних комплексів VI ст. до Р.Х. - І ст. по Р.Х. на ділянці "Кліф" Нижнього міста Ольвії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,02 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 94 (38)
Крутілов В.В., Інститут археології України НАН України; Смирнов О.І., Миколаївський державний університет
Дослідження будівельних комплексів VI ст. до Р.Х. - І ст. по Р.Х. на ділянці "Кліф" Нижнього міста Ольвії
У статті розглядаються деякі проблеми розвитку фортифікації полісу в передгетський та післягетський періоди. Будівельні комплекси, які були розкриті у сезоні 2001 року, виявили залишки підвалів пізньокласичногоранньоелліністичного часу (IV-IIIcm до Р.Х.), що дозволяє більш детально вивчити соціально-економічну та культурну історію ОльвіїйПівнічного Причорномор 'я.
The article deals with some problems of fortification development of Ancient Greek Polis in pre-getion and post-getion periods. Building complexes discovered in the season of2001 reveal the remnants of ancient basements in late classical and early-hellenic periods. This gives better possibilities to the study of economic, social and cultural history of Olvia and Nothern part of the Black Sea region, ing the humane norms and principles ofinterethnic communication among citizens ofpoly ethnic Ukraine.Вже більше ста років ведуться систематичні планомірні дослідження величезного древньог- рецького поліса Північно-Західного Причорномор'я - Ольвії, що свідчить про актуальність даної проблематики. Вчені-антикознавці пробують по можливості повно висвітлити політичну, соціально-економічну і культурну історію міста- держави від його зародження на межі VII-VI ст. до Р.Х. до загибелі полісу в другій половині IV ст. по Р.Х.
Періодизація історичного існування Ольвії запропонована в багатьох працях вітчизняних вчених (О.С.Уваров, В.В.Латишев, Б.В.Фарма- ковський, Л.М.Славін, С.Д.Крижицький, П.Й.Каришковський, Ю.Г.Виноградов, В.В.Ру- бан) [1]. Щодо загальноантичної періодизації, то Ольвійський поліс вписується в її рамки й послідовно проходить усі її етапи від архаїчного до римського, відповідно з властивими для будь- якого грецького поліса, особливо периферійного, індивідуальними особливостями [2].
Конкретні археологічні дослідження на території городища та хори поліса є важливим вкладом у вирішення загальної задачі відтворення тисячолітньої історії Ольвійської держави. Уточнюючи та конкретизуючи планування міста, аналізуючи будівельні залишки різних хронологічних періодів, з'ясовуючи їх функціональне призначення, дослідники допомагають реконструювати важливий етап історичного розвитку півдня України - античної епохи.
Історія Ольвії поділяється на два відчутно окремих один від одного періоди, розділених гетським спустошенням поліса в середині І ст. до Р.Х., які відповідно мають назву передгетсь- кого і післягетського [3]. Обидва періоди вивчені нерівномірно, незважаючи на те, що дослідження кожного почалися в один і той же час та проходили паралельно, що обумовилось поганим станом шарів I-IV ст. по Р.Х., частково зруйнованих видобуванням каменю турками для побудови Очакова, а також мешканцями села Парутине в господарських цілях.
Виділяється п'ять основних хронологічних етапів вивчення Ольвії перших віків по Р.Х. Перший етап - кінець XVIII - рубіж ХІХ-ХХст. - пов'язаний з іменами таких вчених, як О.С.Уваров, І.Є.Забелін, В.Г.Тізенгаузен, П.ІКеппен, І.М.Муравйов-Апостол, В.В.Латишев та багато інших, деякі з їх робітне втратили свого значення і на даний момент.
Другий етап - 1902-1915 pp. Це час початку планомірного дослідження полісу, очолюваного Б.В.Фармаковським, час виявлення планування міста, відкриття та початок дослідження його адміністративного та релігійного центрів (агора і темі- нос) і накопичення археологічного матеріалу.
Третій етап - 1921-1935 pp. Ольвія стає заповідником. Продовжуються роботи Б.В.Фарма- ковського, С.А.Семенова-Зусера. Під час хвороби та після смерті Б.В.Фармаковського роботами керувала вчена рада. Дослідження цього періоду загалом були малорезультативними.
На четвертому етапі - 1936-1971 роки - роботи очолювали учні Б.В.Фармаковського: Л.М.Славін, О.М.Карасьов, О.І.Леві, Т.М.Кні- пович, які об'єднали вчені колективи Києва та Ленінграда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Дослідження будівельних комплексів VI ст. до Р.Х. - І ст. по Р.Х. на ділянці "Кліф" Нижнього міста Ольвії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок