Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ ІДЕЇ ЗА ДОБИ ГЕТЬМАНАТУ П. СКОРОПАДСЬКОГО

РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ ІДЕЇ ЗА ДОБИ ГЕТЬМАНАТУ П. СКОРОПАДСЬКОГО

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ ІДЕЇ ЗА ДОБИ ГЕТЬМАНАТУ П. СКОРОПАДСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,82 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 94:342.1(477)" 18"
Я. В. Попенко
РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ ІДЕЇ ЗА ДОБИ ГЕТЬМАНАТУ П. СКОРОПАДСЬКОГО
Стаття присвячена питанням реалізації державницької ідеї в Україні у період Гетьманату Павла Скоропадського (квітень-грудень 1918 р.). Головною особливістю зазначеного періоду став комплексний підхід у вирішенні складних питань державотворення. Уряд гетьмана проводив свою політику, включивши основні галузі державного життя: зовнішня політика (союзницькі відносини із країнами Четвертного блоку); вирішення земельного питання; виважена освітня політика; військове будівництво та інше. Ключові слова: Гетьманат, Українська Держава, державотворення, армія, Українська Академія Наук, Військова Академія, освіта.
Кризова ситуація в Україні з другої половини 2008 р. склалася не лише в економіці, політиці та соціальній сфері, а й, що найбільш дошкульно, в галузі національного державотворення. Як це не парадоксально звучить, але сучасна Україна досі не має чітко викристалізуваної концепції державного будівництва. Більш того, доволі „розмитим" і суперечливим на сьогоднішній день виглядає і поняття національних інтересів.
За визначенням В. Ковальського, О. Маначинського та Є. Пронкіна, національні інтереси проголошують, насамперед, забезпечення оптимальних умов існування держави, до яких належать: внутрішня стабільність, що характеризується стійкістю державних інститутів і збалансованістю інтересів усіх груп населення; національна злагода; економічний розвиток, що гарантує задоволення матеріальних потреб населення, ефективний господарський розвиток; національна безпека; пріоритетність загальнолюдських демократичних принципів, національна самосвідомість народу; підтримання екологічно здорового середовища;
створення сприятливої геополітичної ситуації навколо країни; міжнародний імідж - доброзичливе сприйняття держави світовим співтовариством [1, с.116]. Натомість сучасні українські реалії демонструють переважно протилежні тенденції розвитку нашої держави. При постійному та регулярному оперуванні гас- лами-брендами на зразок „демократизація", „гуманізація", „євроспільнота" Україна поступово, але доволі цілеспрямовано позбавляється власних національних інтересів, ідей та пріоритетів. Фактично склалася ситуація, коли сучасна самостійна Українська держава існує „де-юре", а „де-факто" - її ще не має. Маючи величезний економічний, сировинний, людський, науковий потенціал, Україна досі залишається без державницької ідеології (як в політичному, так і в моральному розумінні). „Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути", - ці слова В. Липинського, проголошені у першій половині ХХ ст. не втратили своєї актуальності і сьогодні, вже у ХХІ ст. [2, с.15].
29 квітня 1918 р. в Україні відбувся державний переворот, до влади прийшов новий уряд гетьмана П. Скоропадського. За визначенням вітчизняного історика Ю. Терещенка: „День 29 квітня 1918 р. став переломним в новітній українській історії. Він знаменував собою відновлення власної національної державницької традиції, припинення руйнівних „соціалістичних" експериментів і повернення України до налагодження класового співробітництва та цивілізованого реформаторства" [3, с.4]. Одним з перших заходів П. Скоропадського на чолі країни було оголошення „Грамоти до всього Українського Народу", в якій визначалися головні напрямки державної політики нового уряду у реалізації внутрішніх реформ. Основними були: диктатура закону, збереження права власності, реалізація державної земельної програми, поліпшення правового та соціального становища робітничого класу, свобода конкуренції та торгівлі [4, с.36]. При цьому гетьман акцентував увагу на одному важливому моменті: "Я буду твердо стояти на сторожі порядку й законності в Українській Державі, буду домагатись негайного виконання всіх державних розпоряджень і буду підтримувати авторитет влади, не спиняючись ні перед якими крайніми мірами" [5]. Фактично П. Скоропадський залучав до реалізації програми всі соціальні верстви тогочасного українського суспільства і одночасно попереджав, що інтереси держави будуть мати виключний пріоритет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ ІДЕЇ ЗА ДОБИ ГЕТЬМАНАТУ П. СКОРОПАДСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок