Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Вплив монголо-татарського ярма на розвиток Русі

Вплив монголо-татарського ярма на розвиток Русі

Назва:
Вплив монголо-татарського ярма на розвиток Русі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вплив монголо-татарського ярма на розвиток Русі
ПОЛІТИКА
До приходу монголів численні російські князівства варязького походження, розташовані в басейнах рік, що впадають у Балтійське і Чорного моря, фактично не складали однієї держави. Ці князівства тільки в території визнавали над собою влада Київського Великого князя. А до племен слов'янського походження, що населяли ці князівства, незастосовна назва єдиного російського народу. Під впливом монгольського панування ці князівства і племена були злиті воєдино, утворивши спочатку Московське царство, а в наслідку Російську імперію. Це історичний факт, що знаходить визнання не тільки в нас, але й в іноземців. Історична закономірність цього процесу спостерігається і на Далекому Сході. Китай, об'єднаний монгольським завоюванням, уперше виступає, як єдина держава. Організація Росії, що з'явилася результатом монгольського ярма, була почата азіатськими завойовниками не для блага російського народу і не заради звеличання Московського великого князівства. Це було зроблено в благо власних інтересів, а саме - для зручності керування скореною великою країною. Вони не могли допустити в ній достатку дрібних володарів, що живуть за рахунок народу і хаосу їхніх нескінченних звад. Усе це підривало економічний добробут підданих і позбавляло країну безпеки повідомлень. Тому монголи заохочували утворення сильної влади Московського Великого князя, що могла б тримати в покорі і поступово поглинати питомі князівства. Цей принцип створення єдиновладдя здавався їм для даного випадку більш доцільним, чим добре відоме їм і випробуване на собі китайське правило - розділяй і пануй. Таким чином, монгольські завойовники приступили до збирання й організації Русі подібно своїй державі, заради створення в країні порядку, законності і добробуту.
У результаті такої політики монголи, що усюди уводили встановлені ще при Чингіс-хані порядки, дали скореної їм країні основні елементи майбутньої московської державності: самодержавство (ханат), централізм, кріпосництво. Г.В.Вернадський вважав, що самодержавство і кріпосництво були ціною, що російський народ заплатив за національне виживання. Таким чином, прихильники даної точки зору, оцінюючи вплив завойовників як позитивне в плані історичної перспективи, не заперечували при цьому таких очевидних фактів, як руйнівні походи монголо-татар на російські землі, сплата важкої данини і т.д. У цьому відмінність їхнього погляду від розповсюджених у наші дні поглядів Л.Н.Гумільова, що відрізняються ігноруванням фактів подібного роду і підміною їхнім вимислом типу твердження, що Олександр Невський був прийомним сином Батия. З огляду на задачі адміністративного і фінансового керування, вони зайнялися організацією поштових трактів, установили ямську повинність населення, поліпшивши тим самим умови повідомлення на великих просторах Східно-Європейської рівнини. Далі - монголи зробили загальний перепис населення, ввели одноманітний військово-адміністративний пристрій і податкове обкладання по прийнятій у них десятковій системі, а також установили загальну для всіх російських областей монету - карбованець, розділений на 216 копійок.
Данина від населення повинна була вноситися в розмірі 1/10 частини доходу кожного господарства. Те ж населення ставило десятої людини в ханське військо. Усім цим завідував "даруга" (завідувач печаткою) - довірена особа з монголів при хані. Даруги (по-татарськи "баскаки") -представники хана в скорених державах, це було встановлено ще Чингіс-ханом.
Тому що в монголів була стругаючи співпідпорядкованість в адміністрації і війську, те одного з князів ставили старшим, даючи йому "ярлик" на велике князівство, а інші змушували підкорятися йому. Через нього хан посилав свої накази з вимогою беззаперечного виконання їхніми князями. Для контролю діяльності князів хан призначав до них свого "даругу", чи "баскака", що був як би комісаром хана при російських князях. У розпорядженні баскака було військо, що розміщалося з метою безпеки поза рисою міста. Ці місця були відомі під ім'ям "татарських слобідок".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив монголо-татарського ярма на розвиток Русі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок