Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Національно-державне відродження

Національно-державне відродження

Назва:
Національно-державне відродження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,97 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Національно-державне відродження


План
1. Національно-державне відродження.
2. Список літератури


Пошуки шляхів відродження економіки поєднувалися з національним відродженням. Зростала національна самосвідомість як українців, так і представників більше ніж 110 народів, які живуть в Україні. За даними перепису 2001 р., в Україні живе 37,5 млн українців, 8,3 млн росіян, 103,6 тис. євреїв, 275,8 тис. білорусів, 258,6 тис. молдаван, 204,6 тис. болгар, 144,1 тис. поляків, 156,6 тис. угорців, 151 тис. румун та ін.
Неодмінною умовою успішної розбудови Української держави стало забезпечення свободи та гідності людини. Було розроблено концепцію оборони й створення власних Збройних Сил. Усі війська, незалежно від їхнього підпорядкування, було взято під юрисдикцію державних органів України. Правові норми і дух взаєморозуміння стали основою співжиття в Збройних Силах України, адже українське військо вже не було частиною імперської армії, а належало власному народові. Це однаково стосувалося всіх військовослужбовців, незалежно від їхньої національності. Тож не було ніяких перешкод для тих офіцерів і солдатів, які виявили бажання виїхати з України для подальшого проходження війської служби в інших державах.
Створення національних Збройних Сил, як і процес розбудови Української держави загалом, проходили з великими труднощами. Адже українським патріотам протистояли та й протистоять досі численні консервативні й реакційні сили. Нема єдності в національно-демократичному русі.
В умовах адміністративно-командної системи тривала політика, спрямована на зближення і злиття націй, внаслідок чого в Україні з кожним роком зменшувалася питома вага українського населення. Приміром, у 80-х рр. чисельність українців республіки зросла на 2,6 %, тоді як росіян — на 8,3 %, білорусів — на 8,1 %, молдаван — на 10,6 %. Не останню роль у цьому відігравала міграція з різних міст колишнього СРСР в Україну людей переважно літнього віку. Здебільшого це були росіяни. Що стосується міграції українців, то до РРСФР переїжджала переважно молодь, інтелектуально найрозвинутіші верстви населення — випускники ВНЗ, учені, творчі працівники та висококваліфіковані робітники, які їхали освоювати простори Сибіру й Далекого Сходу.
Для надання процесам національного відродження нормального розвитку в Україні продовжує формуватися система управління національними процесами. Указом Президії Верховної Ради від 10 квітня 1990 р. створений Державний комітет України у справах національностей, організовано Інститут національних взаємин і політології АН України, працює Центр вивчення проблем міжнародних взаємин, у раді академічних інститутів діють групи та відділи, об'єктом дослідження яких є національні проблеми й процеси.
Як відомо, в минулому недооцінювали значення національної самобутності українського народу, нехтували культурно-етнічними проблемами представників інших національних груп України, що загострювало проблеми функціонування національних мов, розвитку національних культур. Така політика призвела до звуження сфери вживання української мови, її престижу. Більш як у половині українських театрів вистави йшли переважно російською мовою.
Не кращою була ситуація і з розвитком кіно. За останніх десять років тільки половина фільмів на кіностудії ім. О" П. Довженка вийшла українською мовою. Одеська кіностудія із 60 фільмів лише три випустила українською мовою. У репертуарі драматичних театрів зменшилася питома вага українських класичних п'єс, в областях різко поменшало шкіл з українською мовою навчання. У ВНЗ викладали переважно російською. Українську мову майже зовсім витіснили з наукового вжитку й діловодства, державних установ та відомств. Тому важливою віхою в національному відродженні стало прийняття наприкінці 1989 р. Закону "Про мови в Українській PCP". Українська мова оголошена в республіці державною й поряд з російською та іншими — мовою міжнаціонального спілкування. Плідно почало діяльність Товариство української мови ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Національно-державне відродження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок