Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФАВОРИТИЗМУ В АНГЛІЇ НА ЕТАПІ РАННЬОГО АБСОЛЮТИЗМУ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФАВОРИТИЗМУ В АНГЛІЇ НА ЕТАПІ РАННЬОГО АБСОЛЮТИЗМУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФАВОРИТИЗМУ В АНГЛІЇ НА ЕТАПІ РАННЬОГО АБСОЛЮТИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
О.М. Маклюк
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФАВОРИТИЗМУ В АНГЛІЇ НА ЕТАПІ РАННЬОГО АБСОЛЮТИЗМУ
Невід'ємною рисою абсолютної монархії є система фаворитизму. Перебуваючи у тісному контакті з монархом, фаворити безпосередньо впливали на формування політичного курсу держави. На їх плечі лягала відповідальність за вирішення багатьох питань як внутрішньої, так і зовнішньої політики. Фаворити були при королівських дворах Європи протягом всієї доби середньовіччя, але як система фаворитизм отримує розвиток в період раннього нового часу. Формування абсолютної монархії передбачало наявність найближчого оточення - осіб, непересічних, досить часто невисокого походження, чия діяльність цілком задовольняла потреби короля.
Звернемося до понятійного апарату. Термін "фаворит" (від італ. - favorito, від лат. - favor - прихильність) означає людину, що використовує прихильність впливового правителя та отримує від нього різні привілеї, у свою чергу, впливаючи на самого правителя. Як винагороду за сумлінність король жалував фаворитам титули, посади, землі тощо.
В англійській історіографії фаворитизм серед інших явищ політичного життя завжди викликав і продовжує викликати інтерес вчених. Доля фаворитів в історії дослідниками висвітлювалась у двох ракурсах: з одного боку - як персональна історія, біографічна за змістом, з іншого - зміст, роль та значення їх діяльності у контексті концепцій розвитку політичної системи Англії.
ХХ століття стало часом появи перших спеціальних праць фундаментального характеру з персональної історії. Одним із плідних представників цього напрямку був А. Поллард. Історик присвятив низку монографій діяльності видатних державних діячів першої половини XVI ст.: Генріху VII, Генріху VIII, Т. Вулсі, Т. Кромвелю, Т. Кранмеру [1; 2]. Зібрані автором фактологічні та біографічні матеріали мають енциклопедичний характер.
Особливе місце в англійській історіографії XХ ст. посідають роботи Д. Елтона [3; 4; 5; 6; 7; 8]. Формуючись як історик під впливом А. Полларда, на відміну від попередника, Елтон переглянув традиційні погляди англійської історіографії того часу на історію фаворитизму Х ст., і, зокрема епохи Генріха VIII. Елтон, як автор однієї з найпопулярніших концепцій політичного розвитку Англії нового часу, визначав новий ракурс висвітлення життя та діяльності фаворитів тюдорівської епохи. Якщо раніше вчені зосереджували увагу на вивченні, в першу чергу, єлизаветинського періоду та визначали його як кульмінацію правління Тюдорів, то у Елтона акцент зміщувався на правління Генріха VIH, а точніше, на час перебування при владі його фаворита Т. Кромвеля (15321540). Зміст цього періоду він запропонував пов'язати із поняттям "Тюдорівська революція в державному управлінні", коли серія реформ центрального управління, на думку історика, мала характер революційного перевороту, в результаті якого почала формуватися нова система управління з національним характером верховної влади, з верховенством для неї закону. Саме це, за Елтоном, вибудовувало сучасну державу, реформи започаткували у країні конституційну монархію. У рамках означеної концепції Елтон розглядав історію діяльності тюдорівських фаворитів.
Наукові підходи Полларда і "концептуальна історія" Елтона знайшли своїх послідовників серед англійських істориків, що спричинило сплеск інтересу до теми фаворитів, як провідників Реформації в Англії. Серед таких праць необхідно виділити фундаментальну роботу А. Дікенза "Томас Кромвель та Реформація в Англії" [9]. З досліджень 90-х років заслуговує на увагу монографія вченого Д. МакКалоха, присвячена Томасу Кранмеру [10]. Релігійні погляди Т. Мора та його твори у контексті соціально- політичних відносин Англії початку XVI ст. знайшли висвітлення в американського дослідника А. Фокса [11], а відносини Т. Мора з монархом - у книзі англійського історика П. Акройда "Життя Т. Мора" [12]. Зростання інтересу до проблем фаворитизму та його ролі в політичній історії Англії раннього нового часу дозволило історикам не тільки висвітлити основні події державної діяльності фаворитів, дати психологічний аналіз особистостей, світогляду, але й запропонувати цілу низку гіпотез, інколи суперечливих, щодо причин їх падіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФАВОРИТИЗМУ В АНГЛІЇ НА ЕТАПІ РАННЬОГО АБСОЛЮТИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок