Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Словацькі землі в боротьбі з Османською імперією в XVI – XVII ст.

Словацькі землі в боротьбі з Османською імперією в XVI – XVII ст.

Назва:
Словацькі землі в боротьбі з Османською імперією в XVI – XVII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Словацькі землі в боротьбі з Османською імперією в XVI – XVII ст.


Зміст
Вступ………………………………………………………………………….3
Розділ 1. Османська навала на словацькі землі……………………..……..6
Розділ 2. Словацькі терени в період османсько - габсбурзького протиборства……………..…………………………………….….13
Розділ 3. Словацька культура в XVI – XVII ст. ……………………...……17
Висновки……………………………………………………………………..25
Список використаної літератури………………………………….………..28


Вступ
Актуальність даної теми полягає в ознайомленні з наявним матеріалом, який дає історіографічна література. Адже незаперечним є те, що суть і причини актуальності теми залежить від опрацьованого матеріалу по даній темі та її викладу в науковій літературі.
Дана тема охоплює важливий і водночас складний період в історії словацького народу і тому заслуговує на особливу увагу сучасників.
Унаслідок нескінченних конфліктів, спустошливих воєн і повстань, що не припинялися упродовж XVI—XVII ст., багато районів Словацького краю, що входив до складу Угорського королівства, зазнали небачених руйнувань і збезлюдніли. Слід наголосити, що з середини XV ст. словацькі землі стали ареною боротьби між ди-настіями польських Ягеллонів, австрійських Габсбургів та представниками мадяр-ських магнатів, які претендували на трон Угорського королівства.
Послаблення Угорського королівства відіграло свою фатальну роль, адже постійну загрозу для населення словацьких земель становили наскоки османів. Вперше з цією небезпекою людність південної частини словацьких земель зіткнулася в 1529 р., коли османське військо, яке прямувало на Відень, спустошило території в долинах річок Вагу, Грону та Нітри, а тисячі людей потрапили в полон. Відтоді загарбницькі рейди на словацькі території тривали аж до 1683 р., коли османське військо зазнало поразки в битві поблизу Відня. Протягом майже 150 років населення словацьких земель протистояло тиску османів.
Вивчення боротьби словацького народу проти османського поневолення є актуальним завданням сучасної історичної науки, оскільки актуальність проблеми зумовлюється відсутністю якогось комплексного узагальненого видання з даного питання, де б підсумовувалися всі попередні дослідження.
Мета і завдання дослідження обумовлені актуальністю обраної теми. Працюючи над дослідженням автор ставить перед собою мету висвітлити, на основі аналізу опрацьованої наукової літератури, характер боротьби проти османської навали на словацьких землях.
Виходячи з мети, ми ставимо перед собою наступні завдання:
висвітлити основні перипетії османської агресії проти словацького народу;
проаналізувати розвиток словацьких землель в період османсько-габсбурзького протиборства;
охарактеризувати розвиток словацької культури XVI – XVII ст. в контексті анти османської боротьби.
Отже, об’єкт дослідження – словацькі землі в боротьбі з Османською імперією в XVI – XVII ст.
Предметом дослідження є весь комплекс процесів пов’язаний із суспільно-політичним та культурним розвитком словацького народу в контексті антиосманської боротьби XVI – XVII ст.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період XVI – XVII ст., тобто час агресії з боку Османської Порти щодо словацького народу.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що автор намагається побудувати свою роботу на основі вивчених достовірних, підтверджених фактів і детальне вивчення всіх доступних йому матеріалів. В дослідженні робиться спроба пов’язати систематизацію і узагальнення значного фактичного матеріалу, комплексного дослідження даної проблеми.
Теоретична і практична значимість результатів дослідження полягає в можливості їх використання у вищих і середніх навчальних закладах при підготовці відповідних тем з всесвітньої історії.
Практичне застосування дослідження може знайти під час лекційних, факультативних, семінарських і консультативних занять у вузах, в ході наукових конференцій. Матеріали і висновки роботи можуть бути використані у подальшій науково-дослідній роботі істориків.
Структура роботи обумовлена метою та завданнями дослідження і побудована за проблемно-хронологічним принципом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Словацькі землі в боротьбі з Османською імперією в XVI – XVII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок