Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Народження держави Україна (історія та сучасність)

Народження держави Україна (історія та сучасність)

Назва:
Народження держави Україна (історія та сучасність)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Народження держави Україна (історія та сучасність)


Нова незалежна держава Україна з’явилася на політичній карті світу 24 серпня 1991 року. Саме в цей день позачерговою сесією Верховної Ради Української РСР було проголошено Акт про незалежність нашої країни.
Так, нарешті, здійсниться суверенне право українського народу на само визнання.
Проведений 1 грудня 1991 р. всеукраїнський референдум підтвердив цей історичний вибір більш ніж 90% голосів.
Того ж дня відбулися вибори Президента України. Ним став колишній голова Верховної Ради УРСР Леонід Макарович Кравчук. В 994 році його змінив на цей пост Леонід Данилович Кумка.
А в 1999 році Л.Кучма був переобраний на другий президентський строк.
За своєм державним устроєм республіка Україна є унітарною однорідною за внутрішньо. Структурою, демократичною правовою державою.
Вранці 28 червня 1996 року текст Конституції в цілому набрав потрібної кількості голосів. Цей день було проголошено в Україні державним святом (25 розділів, 161 стаття).
За Конституцією України вважається парламентська президентська республіка.
Державна влада поділяється на законодавчу, виконавчу та судову.


Зрозуміло, що сумлінний та працьовитий український народ гідний жити в доброті та справедливості. Тож коли під час виборів Президента України восени 2004 року стали очевидними зловживаннями влади, що поставили під сумнів чесність виборів українці вийшли на вулиці й майдани з вимогою покласти край брехні. Мільйони наших співвітчизників мирним протестом обстоювали справедливість, своє право жити за законами та совістю.
Акції які тривали впродовж кількох місяців, відбувалися під жовтогарячими, або помаранчевими, знаменами. Саме тому ті події назвали Помаранчевою революцією. Згуртовані в громади люди виявили себе справжніми громадянами й відстояли право на чесні вибори, домігшись Верховному Суді рішення про повторне переголосування ІІ туру виборів 26 грудня 2004 року Президентом України обрано Віктора Ющенка.
23.01.2005 р. 15:20.
Головна та єдина інформаційна тема дня – інагураційні урочистості з нагоди обрання Віктора Ющенка Президентом України.
Микола Селівон вручив Віктору Ющенкові офіційні символи глави держави: знак Президента; гербову печатку і булаву.


ГЕТЬМАНАТ
1.Німецько-австрійське окупаційне командування наприкінці квітня 1918 р. ініціювало розгін Центральної Ради і прихід до влади гетьмана П.П.Скоропадського. Маріонетковий гетьманський режим перейменував УНР в Українську Державу, скасував усі соціалістичні за змістом реформи Ц.Р. та здійснив низку інших антидемократичних акцій.
2.Гетьманський переворот Павла Скоропадського супроводжувався прийняттям Грамоти до всього українського народу і Законів про тимчасовий державний устрій України, датованих 29 квітня 1919 р.
3.Після революції в Німеччині та виведення окупаційних військ гетьманський режим швидко впав під натиском Радянської армії, з одного боку та військ Директорії – з іншого.
ДИРЕКТОРІЯ І ЗУНР
У грудні 1918 р. Директорія, створена з представників українських соціалістичних партій, взяла владу в Києві. Вона проголосила відновлення УНР і всіх ї демократичних інститутів. Державницькі наміри Директорії залишилися нездійснимими, оскільки реальна влада опинилася в руках С.В.Петлюри.
Директорія свої основні конституційні акти затвердила тоді, коли вже не мала реальної влади по суті перетворилася на еміграційний уряд. 12 листопада 1920 р. С.Петлюрою було затверджені Закони про тимчасове управління та порядок законодавства в Українській Народній Республіці та Закон про Державну Народну Раду УНР.
У це історичний період у зв’язку з крахом Австро-Угорської імперії була спроба заснувати Українську державу і на західних землях.
9 листопада 1918 р. утворилася Західноукраїнська народна Республіка (ЗУНР) на чолі з Українською народною радою та її виконавчим органом – Державним секретаріатом.
22 січня 1919 р. було урочисто проголошено злуку ЗУНР та УНР у єдину державу формально ЗУНР перетворилася на (ЗоУНР).


УКРАЇНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАДА ЗАСНОВАНА
В БЕРЕЗНІ 1917 Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Народження держави Україна (історія та сучасність)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок