Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Друге заслання Володимира Мальованого

Друге заслання Володимира Мальованого

Назва:
Друге заслання Володимира Мальованого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УДК 94(477)
Козирєв О.С., Миколаївський державний університет
Друге заслання Володимира Мальованого
У статті на основі архівного матеріалу, який вперше введено до наукового обігу, встановлено або уточнено деякі факти біографії українського народника В.Мальованого.
Having studied the archival materials the author for the first time in this article speaks about the unknown facts in the biography of Ukrainian narodnyk V.Malyovanyi.У попередніх авторських публікаціях аналізувалася участь В.Мальованого у суспільно- політичному русі Росії та України у 70-х - на початку 80-х років XIX ст., його провідна роль у спробі створення української політичної організації "Вільна Спілка" [1]. У запропонованій статті на основі архівного матеріалу, який вперше введено до наукового обігу, встановлено або уточнено деякі факти біографії цього діяча, пов'язані з його другим арештом та перебуванням на засланні у Сибіру.
Погляди В.Мальованого та його найближчих соратників на те, якою мала бути політична партія українських народолюбців, відображені у проекті "Програми діяльності і організації української соціально-революційної партії на федеративних началах". Про цей документ вже згадувалося у попередній авторській статті, присвяченій "Вільній Спілці" [2]. Нижче наводимо основний зміст вищеозначеної програми.
Мета партії - досягнення, по можливості, бездоганного суспільного ладу, як в інтересах "рідної" України, так і великоруського та інших народів імперії (§1). Домогтися цього можна шляхом утвердження у соціально-економічній сфері ідеї колективізму за умови визнання й "ідеї індивідуалізму", бо вона: а) критикою розв'язує існуючі економічні порядки; б) через створення індивідуально для кожного даного моменту більш кращого економічного устрою поступово впроваджує в життя ідею колективізму й остаточно здійснює її (§2). Незважаючи на те, що члени партії - прихильники еволюційно- органічного розвитку, процес вироблення соціально-економічного колективізму з індивідуалізму здійсниться не інакше як по-насильницькому - шляхом цілого ланцюга революцій, котрі повинні докорінно змінити існуючі порядки лише у віддаленому майбутньому (§3).
Найближчим часом передбачалося розв' я- зання таких завдань: а) у сфері політичного життя - досягнення більш-менш правового порядку; б) у сфері економічного життя - ряд більш або менш широких перетворень, здійснених законодавчим порядком у дусі ідей колективізму й індивідуалізму; в) у сфері соціального і культурного життя народу: 1) зрівняння майнових, станових і освітніх прав і цензів у всіх громадських і політичних функціях; 2) закладання основ для якомога ширшої самобутності; 3) піднесення моралі й знання серед народу, розвиток духу солідарності й братерства; 4) поширення серед народу ідей соціалізму настільки, щоб у майбутньому він міг самостійно піти накресленим шляхом (§4).
Відповідно до найближчих завдань партія повинна перш за все підготувати себе до діяльності, яка спрямована на: 1) привнесення у свідомість народу тих керівних ідей, в дусі яких слід найближчим часом змінити існуючі порядки; 2) визначення для народу тих шляхів, якими він зміг би досягти певного поліпшення свого життя; 3) засвоєння народом тієї залежності, що має місце між його економічним добробутом і існуючим політичним ладом; 4) підготовку народу до більш-менш свідомої участі в майбутньому політичному русі та політичному житті; 5) організацію найбільш свідомих сил серед народу у групи, які б могли створити певну суспільно-політичну силу, завжди готову відгукнутися на будь-який важливий суспільно-політичний рух; 6) міцну постановку питання про культурно-національний розвиток України й пропаганду серед української за походженням інтелігенції ідей українського відродження і української партії (§5).
Район діяльності партії: село, місто і всі верстви суспільства України, а головним чином - український народ (§6). Засоби діяльності партії:
поширення впливу партії, головним чином, серед професійних людей і громадських діячів;
організація підготовчих, освітніх гуртків для партії серед української молоді; 3) організація у групи українських робітників і ремісників у містах України; 4) організація кращих, на думку партії, людей з народу по селах для успіху діяльності; 5) створення потрібної літератури українською мовою як для міста, так і для села; 6) створення друкованого органу для роз'яснення цілей партії; 7) організація представництва партії в момент загальних заяв у земських і міських установах, різних товариствах та зібраннях (§7).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Друге заслання Володимира Мальованого

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок