Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ / сторінка 2

Назва:
Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Багаточисленими дослідженнями було зафіксовано незадоволення молоді різними сторонами життя, їх становищем у суспільній структурі.
Входження молоді в суспільне життя, поповнення рядів робітничого класу, селянства й інтелігенції та протиріччя, пов'язані з ними, були предметом наукового аналізу у вітчизняній літературі в 70—80-х роках (Ю.Є. Волков, С.І. Григор'єв, В.Т. Журавльов, В.А. Мансуров, В.Г. Мордкович, В.Л. Оссовський, Б.С. Павлов, В.І. Паніотто, Л.Я. Рубіна, М.Н. Руткевич, В.Н. Шубкін, В.Ф. Черноволенко та ін.) [2-6].
Різноманітність тематики досліджень проблем молоді на межі 80 - 90-х років увійшло в протиріччя з масштабами і репрезентативністю даних. Виявилися крайності: поля досліджень були або надто локальними (за результатами опиту в конкретних областях і республіках не можна було зробити висновки про тенденції розвитку молоді в масштабах СРСР), або проблеми замикалися в одній зі сфер суспільного життя (праці, суспільно-політичної активності, дозвільної діяльності і т.д.). Цілісний образ молоді, аналіз ціннісної орієнтації, культурних переваг не знаходили відображення в пріоритетах дослідницьких центрів.
Спробою подолання вказаного протиріччя стали дослідницькі проекти "Шляхи покоління" (міжрегіональне лонгітюдне дослідження), [7-10], "Соціальний образ молоді", "Соціальні ідентифікації та ідентичності". Останні два проекта реалізовані Інститутом соціології Академії наук України [9-10].
Проект "Соціальні ідентифікації та ідентичності" розвиває поставлені раніше проблеми в умовах суверенної Української держави і соціальної структури, яка трансформувалася наприкінці 90-х років. Основним завданням його став аналіз тенденцій диференціації та стратифікації в ситуації кризи, яка поглиблюється в країні. Говорячи про трансформацію соціальної структури, автори проекту С.А.Макєєв, Є.Н.Оксамитна, Є.В.Швачко відзначають, що в ході її відміняються одні ідентифікаційні практики і з'являються інші, на особистісному рівні індивідами постійно відтворюються спроби пошуку своєї групи й собі подібних. Для аналізу входження молоді в соціальну структуру суспільства важливими виявляються методологічні посилання авторів про те, що сам процес пошуку ідентичності (зарахування себе до якої- небудь групи чи спільноти) є способом вивчення соціальної структури суспільства та одночасно способом самовизначення особистості в процесі її становлення. Вони відображають функціонування фундаментальних потреб: самоорганізацію індивідуального життя і реконструкцію суспільного життя або зміна колективної ідентичності.
Сучасна молодь України проходе своє становлення в дуже складних умовах формування нових соціально - економічних відношень. Багато в чому цей процес пов'язаний з перспективами модернізації суспільства, специфічними особливостями модернізації трудових відношень, необхідністю засвоєння нового соціально - економічного і професійного досвіду. В цей період звичні механізми адаптації втрачають адекватність. Колишні соціальні цінності (колективізм, перевага суспільного над особистим) втрачають свою актуальність.
На перший план виходять ініціативність, незалежність, демократичні свободи. Відсутність моделі професійної кар'єри в нових суспільствах веде до зміщення орієнтації молоді від суспільно-виробничої до підприємницької діяльності.
Життєві плани формуються в нестійкому середовищі, в умовах дефіциту загальновизнаних уявлень і цінностей. Стандартно-побутова стратифікація суспільства істотно диференціює молоде покоління. З одного боку, кандидат - комерсант, з іншого - кандидат - маргінал. Молодий кандидат - комерсант має більше шансів стати «героєм нашого часу». Він віддає перевагу більш важкій і відповідальній роботі на відміну від інших, які віддають перевагу більш легкій і менш відповідальній роботі. Йому краще відомо універсальне значення грошей. Для нього важливіша високооплачувана робота. Зусилля його не лякають.
На протилежному полюсі виступає кандидат - маргінал; він один з тих, хто живе в умовах великих нестатків. У школі й на роботі ці молоді люди все ще мають шанс бути як інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок