Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати: Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 94:316.7-055(477)
Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ
У статті аналізуються соціальні характеристики суб'єкта молодіжної культури сучасного українського суспільства. В ієрархії потреб даного суб'єкта відзначається домінування вітальних цінностей. Особливу увагу приділено питанню відродження національних традицій української культури. Обґрунтовується, що завдання культурно-національного виховання молоді вимагає розгляду на рівні державних пріоритетів. Ключові слова: молодіжна культура, соціальні цінності, переваги молоді.
Корінні соціально-економічні й соціально-політичні зміни, що відбуваються в Україні зараз, впливають і на сферу духовного життя, породжуючи такі масштабні й небезпечні явища, як «ціннісний розлом», розпад суспільства на окремі соціальні простори, утрата самоідентичності та конфлікт поколінь.
В цих умовах критично важливою стає здатність суспільства до забезпечення самозбереження, саморозвитку та системної цілісності. Унікальний потенціал для рішення даної задачі має такий багатоплановий, комплексний і неоднозначний феномен, як культура, яка формує світогляд особистості, її ціннісні орієнтації, погляди, установки і транслюючі від покоління до покоління знання, ідеї, традиції, емоційно-художні образи і т.п.
Стан культурного середовища сьогодні вкрай суперечливий. З одного боку, безсумнівні прояви культурної кризи, яка особливо притаманна молоді. Можна об'єктивно констатувати деформацію процеса спадкоємності національно - культурних традицій, культурну стагнацію і навіть певний культурний регрес. Молодь виявилася менш захищеною в культурному відношенні категорією населення і значною мірою потрапила у своєрідний духовний вакуум, який заповнюється різними впливами, що руйнують традиційні цінності української національної культури. Основним джерелом згаданих явищ є так звана «масовая культура» країн Заходу, породжена переходом від ціннісно-орієнтованого суспільства до цільового раціоналізму, який пов'язаний з торжеством бездуховності.
Наслідком цього стали такі явища в молодіжному середовищі, як соціально-політична інфантильність, втрата національної культурної ідентичності, індивідуалізм та егоцентризм, девіантна поведінка, войовничий націоналізм, заміна справжніх культурних і духовних цінностей сурогатними і т.д.
Перший імпульс в комплексі наукового розуміння ролі молоді в суспільстві, появи нових категорій, пов'язаних з оцінкою соціального аспекту, дав студентський бунт кінця 60-х років, який прокотився по Західній Європі й Америці. Молодіжна проблематика в інтерпретації західних дослідників пов'язувалася, перш за все, з переоцінкою систем цінностей і цілей, які визначають суспільне становище певних груп, підвищенням значущості особистої самореалізації в життєвій стратегії молодого покоління.
У вітчизняній літературі основні змістостворюючі сюжети молодіжної теми ті самі, але вони виростали на іншому грунті. Практичне дослідження проблем молоді почалося в 60-х роках XX століття. Увага до молодіжної проблематики диктувалася економічними умовами колишнього СРСР: бурхливими темпами засвоєння Сибіру, Півночі, цілинних земель. Трудові ресурси країни, пов'язані з масовим залученням жінок у народне господарство, до того часу були вичерпані, молодь повинна була стати новим джерелом їх поповнення. Не випадково у загальних напрямках досліджень переважали публікації на теми: праця й молодь (16,4% від загального числа), комуністичне виховання (15%), освіта (10%) [1, c.36—41 ].
Значенню й руху молоді в соціальній структурі суспільства, а також дослідженням у галузі культури, дозвілля, психологічного стану різних молодіжних груп відводилося останнє місце (відповідно 3%, 1%, 1,4% від загального числа публікацій). Ці проблеми актуалізувалися в 80-і роки. До цього часу в країні були створені спеціалізовані наукові установи, які займалися вивченням різних аспектів життєдіяльності молоді: дослідницькі центри в Ленінградському, Московському, Київському, Свердловському, Новосибірському, Красноярському, Тартуському університетах.

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Ю. Ю. Сугробова ПЕРЕВАГИ МОЛОДІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок