Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр.

Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр. / сторінка 2

Назва:
Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Згідно з резолюцією Всеукраїнської земельної наради професійні школи сільськогосподарського спрямування повинні були переходити у підпорядкування земельних органів. Але відділ з питань сільськогосподарської освіти Укрголовпрофосу заперечував це, спираючись на те, що обов'язковим для виконання є лише Декрети Ради народних комісарів (Раднаркома) РРФСР підтверджені Раднаркомом УСРР. Рішення різноманітних зборів та нарад не повинні були виконуватися без видання відповідних законодавчих актів виконавчої влади республіки.
Керівники комітету з професійної освіти вимагали не допускати передачі шкіл без відома та вказівок Укрголовпрофосу. Якщо ж це вже сталося, пропонувалося негайно повернути сільськогосподарські професійні школи у підпорядкування губпрофосів та негайно доповісти, які школи, з яких міркувань та з чиєї ініціативи були передані у відання земельних органів [3, с.16].
Виходячи з завдань народно-господарського будівництва в системі професійної освіти сільськогосподарського профілю для професійних шкіл виділяли такі напрями: агрономічний, садово- городній, лісівницький, зоотехнічний, меліоративний, землевпорядний. Відповідно до профілю професійної школи створювалися особливі навчальні програми для кожного типу шкіл, які губпрофосами та Укрголовпрофосом.
Зважаючи на особливості розвитку народного господарства та нові тенденції у професійній освіті згідно наказів народного комісаріату освіти УСРР у сільськогосподарських професійних школах відбувалося докорінне змінення методів роботи, звільнення школи від гуманітарних дисциплін, перехід до виробничих основ навчання. Зокрема у циркулярі наркомосу УСРР губернським відділам професійної освіти зазначалося, що усі сили шкільних колективів повинні бути використані у справі ведення господарства, для чого пропонувалося скоротити час весняного триместру навчання [12, с.79].
Керівництво Наркомату освіти УСРР у період з 1921 по 1929 рік велику увагу приділяло тому, щоб усі учні професійних шкіл отримували практичні знання в повній мірі працюючи на заводах, фабриках, у радгоспах та на дослідних станціях. Це була генеральна лінія українських освітян, вони вважали, що жодна молода людина не зможе стати кваліфікованим фахівцем, якщо не отримає досвіду праці у реальному господарстві, працюючи біля станка чи у полі.
У доповіді одного з керівників професійної освіти УСРР М. Н. Петришина, зазначалося, що враховуючи ті обставини, у яких працює школа професійної освіти необхідно відкомандировувати усих учнів сільськогосподарських шкіл для практичних робот на увесь літній триместр у радгоспи, кооперативні виробництва, земельні органи, а також на дослідні станції [9, с. 193].
Слід відзначити, що стосовно питання професіоналізації школи керівники української освіти, такі як Я. П. Ряппо та Г. Ф. Гринько, мали часті дискусії та суперечки з керівництвом Наркомату освіти РРФСР. Дуже гостро позицію освітян УСРР критикував нарком освіти РРФСР А. В. Луначарський. Він вважав, що створення в Україні професійної школи не приносило жодних позитивних результатів, оскільки в цих навчальних закладах не існувало гарного обладнання, не вистачало викладачів, а знання, які там давалися не відповідали стандартам радянської освіти. [10, с. 220].
Не можна казати, про те, що зауваження А. В. Луначарського були несправедливими. Дійсно професійні школи УСРР, в тому числі і сільськогосподарські мали багато проблем. Хоча ці школи були краще забезпеченими, наприклад, приміщеннями, ніж трудові семирічні школи. Для сільськогосподарських шкіл влада дозволяла використовувати будівлі в колишніх панських маєтках.
Але все ж таки існували великі проблеми зі спеціальним устаткуванням у навчальних закладах. За даними на 15 грудня 1927 року з 230 професійних сільськогосподарських шкіл відомості про кількість лабораторій та спеціальних кабінетів подали 35 навчальних закладів, і з них,зокрема, лабораторія молочарства існувала лише в одній [13, с.713].
До сільськогосподарських шкіл приймалися лише ті підлітки, котрі працювали у сільському господарстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок