Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат на тему: Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр.

Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр. / сторінка 3

Назва:
Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В Україні існувало два типи професійних шкіл сільськогосподарського профілю: професійні школи «нормального» типу й професійні школи «інтегрального» типу. В основу такого поділу було покладено специфічні риси в організації навчально - виховного процесу в цих закладах. Вони зумовлювалися специфікою сільськогосподарського виробництва і різною цільовою установкою школи: професійним навчанням молоді чи підготовкою культурного селянина.
Як зазначав, заступник народного комісара освіти УСРР Я. П. Ряппо в своїй праці «Народна освіта на Україні за десять років революції» в освітній системі України після сільської семирічної школи соціалістичного виховання (соцвиху) йшли професійна сільськогосподарська школа та сільськогосподарська школа перехідного типу або інтегральна школа. Перша готувала спеціалістів для великого та колективного господарства, друга - культурного селянина з ефективними вміннями та навичками ведення господарства [5, с.40]. Підлітки, що працювали у сільському господарстві за наявності попередньої загальноосвітньої підготовки вступали до нормальної професійної сільськогосподарської школи, а ті хто, не мав освіти переходили до сільськогосподарської школи перехідного типу.
При порівнянні навчальних програм цих двох типів шкіл можна визначити деякі особливості діяльності цих навчальних закладів. В професійній школі сільськогосподарчого спрямування перехідного типу велику увагу приділяли загальноосвітнім дисциплінам, оскільки молодь у цих школах мала мінімальну освіту, або не мала її зовсім. Учні в цих школах вивчали: російську та українську мови, алгебру, геометрію, арифметику, географію, історію, фізику, хімію, природознавство, а також грунтознавство, землеробство, сільськогосподарське рахівництво, бджільництво, городництво та плодівництво [6, с.12].
На відміну від шкіл перехідного типу сільськогосподарські професійні школи майже не вивчали загальноосвітніх дисциплін, керуючись тим, що учні повинні були отримати усі необхідні знання під час навчання у семирічній трудовій школі соцвиху, а також беручи до уваги директиви наркомосу про скорочення словесних предметів у професійній школі. Переважна більшість сільськогосподарських професійних шкіл нормального типу поглиблено вивчали дисципліни, безпосередньо пов'язані з сільськогосподарським виробництвом. Зокрема можна навести приклад Михайлівської сільськогосподарської школи, що на Харківщині, де поглиблено вивчали такі предмети, як геодезія, геологія, ботаника, зоологія, минералогія, хімія, креслення, тваринництво [7, с.54].
На чолі школи стояла Шкільна рада, до складу якої входили: директор школи та всі її викладачі, шкільний доктор, завідувач шкільного господарства, представники від технічного персоналу, виборні представники учнів та один з керівників районного виконавчого комітету. Такий представницький орган, як Шкільна рада зі своїх лав обирала директора школи, однак їх рішення було неостаточним. Після обрання на посаду новий директор школи повинен був отримати підтвердження рішення ради у вищому урядовому органі з професійної освіти - Укрголовпрофосі.
В спеціальному циркулярному листі цього комітету від 24 листопада 1923 року, зокрема, зазначалося, що Укрголовпрофос вважає за необхідне роз'яснити порядок призначень та звільнень директорів та лекторів навчальних закладів, у зв'язку з тими непорозуміннями, що мали місце в губерніях. Школи повинні були надавати у відповідний губпрофос мотивоване клопотання про призначення тієї чи іншої особи, додаючи до нього докладну характеристику кандидата у директори. Губпрофос у свою чергу надавав усе вище перераховане з власними висновками до Укрголовпрофосу, де усю документацію переглядав відповідний інспектор. Після чого питання ставилося на затвердження у Президіум Укрголовпрофосу. Звільнення відбувалося у подібному порядку [8, с.168].
Слід відмітити, що вступ до професійної школи відбувався за класовим принципом, тобто перевага при вступі надавалася вихідцям з пролетарських та незаможних верств населення. Це призводило до зниження освітнього рівня сільськогосподарських шкіл, оскільки дітей з гарними знаннями, але з неблагонадійними анкетними даними до шкіл не приймали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Розвиток сільськогосподарських професійних шкіл в УСРР у 1921-1929 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок