Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> До питання про шкільний і вузівський підручник зі всесвітньої історії

До питання про шкільний і вузівський підручник зі всесвітньої історії

Назва:
До питання про шкільний і вузівський підручник зі всесвітньої історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,35 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
До питання про шкільний і вузівський підручник зі всесвітньої історії


Історична пам'ять – необхідний елемент розвитку суспільства, тому що поза пам’яттю, поза традиціями й культурою немає особистості. Пам'ять формує духовну зрілість людини. Ще О.С. Пушкін писав:
Два чувства дивно близки нам –
В них обретает сердце пищу –
Любовь к родному пепелищу,
Любовь к отеческим гробам.
На них основано от века,
По воле бога самого,
Самостоянье человека
И все величие его.
Сама ж історія є формою й засобом пізнання дійсності. Оскільки ця дійсність далеко не однозначна, заняття з історії покликані допомогти учням та студентам осмислити здобутки колишніх часів, використовувати все позитивне, що було в минулому.
Нашому суспільству як ніколи необхідна людина із чіткою громадянською позицією, із широким кругозором, здатна самостійно мислити, усвідомлено сприймати події, що відбуваються в країні й у світі. Отже, кінцевим продуктом школи й вузу повинен бути не просто кваліфікований фахівець, але й особистість.
Вивчати історію – значить осмислювати минуле людства, пізнавати закони суспільного буття. В цьому зв'язку важко переоцінити роль підручника, що дає учневі чіткі орієнтири у величезному світі історичних подій.
Можливість користуватися декількома варіантами навчальної літератури є позитивним чинником нашого часу. Це стосується й підручників з історії країн світу в новий час. Не торкаючись ситуації з вузівським підручником з даного періоду (це особлива тема, що вимагає спеціального розгляду), звернемося до шкільних підручників.
Насамперед, хотілося б відзначити, що всі вони істотно відрізняються від навчальної літератури 70-х – 80-х років ХХ століття. Автори цих видань змогли відійти від традиційних штампів минулих років в оцінці багатьох історичних подій. Якість підручників також покращилась. Відчувається, що їхні автори є не академічними вченими, як це було раніше, а самі пройшли гарну школу викладання як у вузі, так і в системі шкільної освіти. Навчальний матеріал добре структурований, супроводжуваний логічно виправданими схемами, ілюстративним матеріалом; книги містять фрагменти найважливіших історичних документів, переписки й праць найвизначніших політичних діячів епохи, короткі біографічні відомості про них.
Можна було б і далі перераховувати позитивні сторони підручників, що вийшли у світ. Однак наше завдання, як ми це розуміємо, полягає не в тому, щоб робити компліментарні опуси, а, навпаки, спробувати відзначити слабкі місця в наявній навчальній літературі. Це не є самоціллю. Мова йде про вдосконалення підручників, на яких базуються історичні знання нових поколінь громадян України взагалі й професійних істориків зокрема. З жалем змушені констатувати, що багатоваріантність навчальної літератури не завжди є благом. Зіставлення книг різних авторів демонструє, що існують не просто різні підходи до викладу навчального матеріалу, але й досить своєрідні (іноді діаметрально протилежні) оцінки історичних подій, часом зустрічаються й фактичні неточності. Зупинимося на деяких моментах, що вимагають, на наш погляд, чіткості, ясності й навіть уніфікації формулювань, визначень, хронології та ін.
Нам здається необхідним привести до єдиного знаменника періодизацію нової історії, обох її періодів і дати чітке визначення змісту кожного з них. Дискусії з цього питання тривають настільки довго, що мають уже свою історію. Мова йде про підручники 20-х років ХХ століття І.М.Луніна, Р.Ю.Виннера, А.А.Авербуха, Б.Г.Вебера, Ц.Фридлянда, матеріали Першої Всесоюзної конференції істориків-марксистів (28 грудня 1928 року – 4 січня 1929 року), «Зауваження щодо конспекту підручника нової історії» (А.О.Жданов, С.М.Кіров, Й.В.Сталін, літо 1934 року), матеріали журналу «Більшовик України», де під рубрикою «На фронті історичної науки» були опубліковані зазначені «Записки». Нарешті, варто пам'ятати й про результати дискусії на сторінках журналу «Нова й новітня історія» (1989 року) під назвою «Про початок капіталістичної ери в Західній Європі», позиції В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: До питання про шкільний і вузівський підручник зі всесвітньої історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок