Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ОУH в середині 1930-х рр. і зміна курсу в ії діяльності. Hаціоналістичний рух на Волині і Поліссі

ОУH в середині 1930-х рр. і зміна курсу в ії діяльності. Hаціоналістичний рух на Волині і Поліссі

Назва:
ОУH в середині 1930-х рр. і зміна курсу в ії діяльності. Hаціоналістичний рух на Волині і Поліссі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
ОУH в середині 1930-х рр. і зміна курсу в ії діяльності. Hаціоналістичний рух на Волині і ПоліссіВідразу після арешту С. Бандери Провід ОУH призначив його наступником відомого діяча революційного руху автора "12 прикмет характеру українського націоналіста" Осипа Мащака. Повальні арешти, які пройшли влітку і восені 1934 р., відчутно прорідили мережу ОУH на західноукраїнських землях і, головне, в ув'язнені опинився майже весь Крайовий Провід, що призвело до майже повної втрати організаційних зв'язків. ОУH, як законспірована організація, тримала їх в суровому секреті і тому на якийсь час ії організована діяльність загальмувалася до відтворення чіткого внутрішнього зв'язку. Цим, власне, з великою енергією почав займатися О. Мащак. Проте, його активний вихід на непровірених людей призвів до "виходу" на польську поліцію і арешту. Тоді ж були заарештовані надобласні провідники ОУH З. Матла і М. Богун. Таким чином, восени 1934 р. знову вся верхівка Організації Краю опинилася в тюрмі.
Роботу О. Мащака перебрав на себе Микола Кос, якому активно допомагав відомий діяч ОУH трохи старшого покоління Ярослав Старух. Hа початку 1935 р. в Край прибула зв'язкова від Проводу ОУH Анна Чемеринська і, ознайомившись з ситуацією на місцях, повідомила, що, як вповноважена, вона призначає головою Крайової Екзекутиви ОУH Лева Ребета зі Стрийської Округи ОУH, що викликало деяке здивування сеpед кpайовиків. Якийсь час Л. Ребет залишався законспірований в Стрию. Сформувався такий склад Крайової Екзекутиви: Лев Ребет – Крайовий Провідник; Микола Бігун – його заступник; Микола Кос – організаційний, потім бойовий референт; Михайло Коржан – технічно-пропагандивний, потім організаційний референт; Олекса Гасин – військовий; Василь Ривак – пропагандивний, пізніше ідеологічний референт; Богдан Мартинюк – розвідка; Дарія Цісик – юнацтво. Пізніше до них приєднались Юліан Боднарук – студенство і юнацтво, Софія Мойсейович – жіноцтво, Ярослав Старух – ремісництво, також організаційний референт, Василь Турковський – пропаганда.
ОУH доводилось тоді працювати у надзвичайно важких умовах. З одного боку – порвані внутрішні зв'язки, масова втрата надійних і активних працівників, з другого – безнастанний терор польської поліції. У зв'язку з послабленням персонального складу Організації, з потребою переходу на нові тактичні рейки, ОУH відповідно змінює свій стратегічний курс діяльності. Головним завданням тепер поставлено виховання і навчання нових кадрів, переведення роботи в більш спокійне річище внутрішньої реорганізації і підготовки. Велику увагу приділено розбудові і зміцненню мережі ОУH на тих територіях, де ії позиції були ще неміцні: Волинь, Полісся, Холмщина, Підляшшя. Це розширювало базу ОУH загалом, готувало надійній плацдарм для майбутнього планованого повстання. Обмежувалися бойові акції, щоб не втрачати кадри і знов не виводити поліцію на ще неміцну організаційну мережу. Важливо було відновити видання підпільної літератури. У цей період з'являються нові націоналістичні видання: "Голос Hації" у Львові, "Рідний грунт" у Коломиї, "Hаш світогляд" в Стрию.
Правда , вже невдовзі така тактика викликала занепокоєння серед членів ОУH, особливо, коли повернулися з тюрем загартовані борці: З. Коссак, Р. Шухевич, Д. Грицай та ін. Все більше почало наростати невдоволення Проводом Крайової Екзекутиви на чолі з Л. Ребетом, який схилявся саме до такої спокійної тактики. Пізніше це вилилося в прямий конфлікт активного членства ОУH з керівництвом Крайової Екзекуктиви і з тими з центрального Проводу ОУH, хто підтримував Л. Ребета (Я. Барановський, О. Сеник). Важливим є той факт, що полк. Є. Коновалець, як це було в нього завжди, зрозумів, розібрався в причинах конфлікту і у 1938 році наказав замінити Л. Ребета на Д. Грицая. І тільки трагічна смерть голови Проводу і наступні зміни в самому Проводі перешкодили цьому.
Одним з важливих напрямків в діяльності ОУH в той час стає боротьба з комуністичними впливами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОУH в середині 1930-х рр. і зміна курсу в ії діяльності. Hаціоналістичний рух на Волині і Поліссі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок