Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Київська Русь

Київська Русь

Назва:
Київська Русь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,23 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Київська Русь
 


План
Пожива.
Будування.
Вбрання.
Які ж були слов'яни, наші далекі предки?
Обряди
А) Подружжя
Б) У будень і свято
В) Ігри, танки, музика
Г) Поховання
Пожива
Пили молоко коров'яче й овече; кобиляче чорне молоко, або кумуз, яку дуже смакувало кочовикам, у нас не прийнялося. З молока робили сир, але про олію звісток не маємо. Споживали також яйця.
Зате далеко менше був поширений рослинний харч. Як уже знаємо, городини було тоді небагато: ріпа, часник, цибуля , може огірки, зі стручкових рослин.
Землеробство. З хлібних рослин оброблялись просо і гречка. Вирощувалися льон, коноплі. Південні землі (родючі ґрунти, древні скіфські землеробські традиції, зв'язки з державами Північного Причорномор'я) - обганяють північні землі в розвитку.


2. Будування.
Селитися слов'яни любили по берегах рік і озер, на високих місцях, щоб водою не залило під час весняних розливів.
Тисячу років тому не вміли слов'яни будувати гарних будинків. Вони сплітали собі житла з галузей, покривали соломою — аби укритися від дощу так непогоди, — жили й у землянках.
От що писав Ибн-Даста: "Холод у їхній країні буває до того сильний, що кожний з них викопує собі в землі рід льоху, до якого прилаштовує дерев'яний гострий дах, і на дах накладає землі. Узявши кілька дров і каменів, запалюють вогонь і розжарюють камені на вогні до червоного кольору. Коли ж розжаряться камені до вищого ступеня, наливають їхньою водою, отчого поширюється пар, що нагріває житло до того, що знімають вже одяг. У такім житлі залишаються до весни".
Негода і холоднеча змусили вже в стародавності предків наших задуматися про те, як би краще улаштувати собі дах.
Стали вони свої плетені курені обмазувати глиною. Там, де
було вдосталь лісу, навчилися робити стіни з щільно
складених колод і будувати хати.

Печей і димарів зовсім не вміли робити в стародавності, а влаштовували серед жител вогнища, де і розводили вогонь, а дим ішло в отвір у чи даху в стіні. Лави, столи і все домашнє начиння робилися з дерева.
3.Вбрання.
Негода та мороз змусили наших предків, що прийшли з півдня, подумати і про теплий одяг. Де нестаток, отут і допомога: ліси повні були хутровим звіром. Треба тільки приловчитися, а добути хутро можна було. Не погнатися людині за швидким звірком - за чи лисицею зайцем, не здолати йому силача ведмедя.
Так хитра людина, розумніша від звіра, — придумав тугу цибулю так гострі стріли. Швидка стріла наздожене і зайця в поле, і птаха в небі. Сильний лісовий богатир ведмідь, а і з ним може попоратися людина, коли в руках у нього чи рогатина спис так важка сокира, чи сокира, про запас.
Які ж були слов'яни, наші далекі предки?

По описах древніх істориків, вони були бадьорими, сильними, невтомними. Нехтуючи непогоду, властиву північному клімату, вони зносили голод і всякий нестаток. Слов'яни дивували греків своєю невтомністю і швидкістю. Вони мало пеклися про свою зовнішність, вважаючи, що головною красою чоловіків є міцність тіла, сила і легкість у рухах. Греки хвалили слов'ян за стрункість, високий ріст і мужнє приємне обличчя. Це опис слов'ян і антів залишили нам візантійські письменники-історики Прокопій, Кесарійський і Маврикій, що знали їхній ще в VI столітті.
Візантійські автори не згадують ні про одному зі слов'янських полководців, хоча наші предки громили легіони і трощили Римську імперію зі сходу. Слов'яни боролися не стіною, не зімкнутими рядами, а розсіяними юрбами і завжди пішими. Надзвичайна хоробрість слов'ян була відома усім. І не випадково, що в боях за інші країни і народи слов'ян ставили завжди перед основного війська. Древня слов'янська зброя складалася з мечів, дротиків, стріл, просочених отрутою, і великих, важких щитів.
Візантійські твори VI в. залишили свідчення про жорстокість слов'ян, але ця жорстокість була в дусі того часу, тому що до полонених слов'ян більш цивілізовані тоді народи (римляни, греки й ін.) теж відносилися по-варварськи. Але слов'яни, войовничі духом, завжди залишалися добродушними. Вони не знали ні лукавства, ні злості, зберігали древню простоту вдач, невідому грекам того часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Київська Русь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок