Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ФЕНОМЕН "ПАРТІЇ ВЛАДИ": ТРАДИЦІЇ РАДЯНСЬКОЇ ПАРТІЙНОЇ РОБОТИ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ

ФЕНОМЕН "ПАРТІЇ ВЛАДИ": ТРАДИЦІЇ РАДЯНСЬКОЇ ПАРТІЙНОЇ РОБОТИ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ

Назва:
ФЕНОМЕН "ПАРТІЇ ВЛАДИ": ТРАДИЦІЇ РАДЯНСЬКОЇ ПАРТІЙНОЇ РОБОТИ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,01 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
В. В. Мороко
ФЕНОМЕН "ПАРТІЇ ВЛАДИ": ТРАДИЦІЇ РАДЯНСЬКОЇ ПАРТІЙНОЇ РОБОТИ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ
Зі створенням партіями перших політичних систем одразу ж з'явилася нагальна потреба їх класифікації. З багатьох запропонованих протягом ХІХ-ХХ ст. у вітчизняному науковому просторі найбільше поширення отримала лінійна, за принципом "праві" - "центр" - "ліві". В подібну схему вкладались майже всі існуючі об'єднання. З часом дану класифікацію було розширено до виокремлення "ульт- рарадикальних" асоціацій по обидва боки.
Втім, поява нових незалежних держав на теренах колишнього СРСР та просторах Східної Європи внесла певний дисонанс в такий спосіб аналізу партійних систем. Створені на уламках тоталітарних комуністичних партій нові громадські об'єднання стає часто не можливо накласти на вказану класифікаційну лінію. А їх діяльність провокує ще більше питань. Найяскравішою ілюстрацією даної проблеми у вітчизняній політичній дійсності стали події 2004-2008 рр. Зокрема, як політична партія, котра у власному ж статуті заявляє, що "обстоює соціальні завоювання народу, виступає проти реставрації капіталістичних порядків, буд-якої форми експлуатації" [1, с.605], об'єднується в коаліцію з ПРУ, фундаторами і активними членами якої є найбагатші бізнесмени України? І чи були сепаративні перемови та входження до Антикризової коаліції СПУ, реалізацією її ж "програми мінімум, яка передбачає усунення кланового режиму та встановлення народно-демократичної системи влади" [2, с.15]? Чому СДПУ(О), не дивлячись на всі намагання [3], так і не потрапляє до Соцінтерну, а та ж Соцпартія є її асоційованим членом, нарівні з СДПУ Ю. Буздугана. А Українська соціал- демократична партія на чолі з В. Онопенко, як і об'єднані соціал- демократи не є членом цього міжнародного об'єднання. Остання ж, в свою чергу, ще є і частиною БЮТ, провідна партія якого ВО "Батьківщина" разом з НСНУ та НРУ є членами - спостерігачами Європейської Народної партії (EPP). І взагалі, що робить в цьому об'єднанні правоцентристських партій Європи БЮТ з її лівою риторикою. Що може бути спільного між нею, НУНС, НРУ та ХСС/ХДС, Християнсько-демократичними партіями Швейцарії, Фінляндії, Люксембурга, Угорщина та Молдови що також є членами даного об'єднання? І чому, не дивлячись на існування декількох вітчизняних ліберальних партій, ні в Liberal International (LI), ні в ELDR українських нема? Хоча російська ліберальна партія "Яблуко" в цих об'єднаннях є. Тобто, за якими ознаками вітчизняні партії бачать однодумців в здавалось би ідейно ворожих об'єднаннях. І що з того, що роблять та проголошують українські партії, надає підстав європейським надпартійним об'єднання ідентифікувати їх як однодумців, хоча з нашої точки зору вони такими не є.
Все це і змушує науковий світ шукати нові системи координат для національних партійних систем. Існує безліч варіантів - від класифікації за принципом влада-опозиція до багатовекторних та декі- лькарівневих, вибудованих за принципом відношення партій до найважливіших проблем державного будівництва та побудови громадського суспільства в молодих демократіях [4; 5, с.15; 6, с.10; 7, с.355].
З часом як в політичних спічах, так і в наукових дослідженнях з'являється термін "партія влади". В Україні чи не вперше це визначення було артикульоване під час обговорення нової Конституції в 1996 р. Тоді представники лівих партій так називали Аграрну партію України та НДП [8]. З часом до даної когорти були зараховані СДПУ(О), ПРУ і не зараховані БЮТ, НСНУ(НУНС).
Така вибірковість вимагає більш чіткого визначення що, є "партія влади" з точки зору як авторів терміну, так і об'єктивних та суб'єктивних засад існування таких об'єднань.
Перше, що об'єднує ці партії, є їх статутна будова. І НДП, і СДПУ(О), і ПРУ поклали в основи власних організацій побудову республіканських партійних організацій КПРС. Створюючи їх за територіально-виробничою ознакою - : Центральний керівний орган (всеукраїнська ланка керівництва) - Обласний комітет, Київський та Севастопольський міські комітети (територіально-адміністративна керівна ланка середнього рівня) - Районні та Міські комітети (місцева керівна ланка низового рівня) - Первинні осередки - Члени партії [9, арк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ФЕНОМЕН "ПАРТІЇ ВЛАДИ": ТРАДИЦІЇ РАДЯНСЬКОЇ ПАРТІЙНОЇ РОБОТИ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок