Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Я.П. НОВИЦЬКОГО

ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Я.П. НОВИЦЬКОГО

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Я.П. НОВИЦЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,76 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Б.А. Бровко
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Я.П. НОВИЦЬКОГО
Відомий дослідник Запорізького краю Я.П. Новицький все своє життя займався педагогічною і громадською діяльністю. Як послідовник К.Д. Ушинського і М.О. Корфа, він виявив себе не тільки педагогом-практиком, але і педагогом- теоретиком демократично-освітницького напрямку. Найбільш повно думки з цього приводу Новицький виклав у "Звітах" Олександрівської повітової училищної ради за 1871/72 - 1913/14 навчальні роки. Поділяючи ідею Ушинського відносно виховання всебічно, гармонійно розвинених дітей, підготовлених до життя і праці, Яків Павлович намагався втілити її у навчальному процесі. Його не задовольняли існуючі шкільні програми, котрі вели до жахливого становища у дитячих навчальних закладах. Вчений
вважав, що, окрім знання молитов, вміння читати, писати і рахувати, учні повинні отримати знання з історії, географії, природознавства, малювання і креслення. Вчитель- експериментатор наголошував на необхідності підготовки селянських дітей до майбутньої сільськогосподарської праці й заради цього до шкільних курсів пропонував ввести предмети з огородництва, садівництва, виноградарства та бджільництва, а для проходження учнями практики утворити шкільні "садиби" і пасіки. Ці погляди мали й своїх послідовників. Так, у школі хутора Романова діти вивчали прийоми посадки і догляду за садами, а вирощені саджанці безкоштовно роздавали селянам. У Петро- Свистунівській школі більше навчального часу відводилось бджільництву, до того ж цікаво, що тут, за шкільним прикладом, почали розводити пасіки і деякі селяни.
Чимало уваги Яків Павлович приділяв питанням дидактики. На той час у переважній більшості шкіл панували зубріння, підказування, механічне переписування учнями текстів з підручника або один у одного, відгадування відповідей. Із цим усім повів непримиренну боротьбу Яків Павлович, наполягаючи на необхідності свідомого ставлення учнів до навчання, розвиваючи в них кмітливість, самостійність у судженнях і жвавість. Заради досягнення цієї мети Новицький пропонував активно використовувати наочність, гербарії та різного роду колекції. Основною умовою для досягнення у навчальному процесі успіху вчений вважав системність і послідовність. Пояснення ж учителем нового матеріалу, на думку Якова Павловича, повинно було проходити у формі живих картин.
Велику увагу Новицький приділяв і диференційованому підходу у навчанні, пропонуючи педагогу добре знати рівень підготовки всіх учнів та їх загальний розвиток. Опираючись на чималий власний досвід, Яків Павлович категорично виступав проти повторних курсів навчання для учнів. Не забував педагог-експериментатор і про моральне виховання дітей. Любов до рідної землі, народної культури, мови, звичаїв, дисциплінованість, взаємодопомога, почуття дружби - ось ті напрямки виховної роботи, яким шкільні працівники зобов'язані приділяти постійну увагу. Належне місце у навчальному процесі, на думку Новицького, повинне відводитись естетичному та фізичному вихованню. Підтримував Яків Павлович й ідею М.О. Корфа про відкриття додаткових вечірніх і недільних шкіл.
Не дивлячись на утиски українофілів з боку уряду, через які вже постраждав і сам Яків Павлович, вчений все ж таки продовжував у своїх педагогічних працях наполягати на необхідності введення української мови викладання та українських підручників. У цей час (тобто 80-і - 90-і роки ХІХ ст.) були написані такі його роботи, як: "К истории народного образования в Екатеринославской губернии", "Итоги народного образования Александровского уезда с 1866 по 1886 гг.", "Первые училища Александровской крепости и Александровского уездного города (1785-1880 гг.)", "Отчёты о состоянии народного образования в Александровском уезде Екатеринославской губернии с 1881 по 1911 гг.", де відчувається сердечний біль автора за стан шкільних справ. Так, у звіті за 17 червня 1883 р. Новицький зазначив, що "в уезде 6 церквей, 7 развивающихся школ и... страшно себе представить - 22 кабака с тысячами поклонников! ...Неравная борьба, но останавливаться нечего.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Я.П. НОВИЦЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок