Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПРОФЕСОРУ СІНКЕВИЧУ ЄВГЕНУ ГРИГОРОВИЧУ - 50 РОКІВ

ПРОФЕСОРУ СІНКЕВИЧУ ЄВГЕНУ ГРИГОРОВИЧУ - 50 РОКІВ

Назва:
ПРОФЕСОРУ СІНКЕВИЧУ ЄВГЕНУ ГРИГОРОВИЧУ - 50 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
О. А. Макієнко
ПРОФЕСОРУ СІНКЕВИЧУ ЄВГЕНУ ГРИГОРОВИЧУ - 50 РОКІВ
Січень 2008 р. відзначений ювілейною датою на життєвому шляху кандидата історичних наук, професора Євгена Григоровича Сінкевича - відомого українського історика, організатора історичної науки та освіти. П'ятдесятирічний ювілей Є.Г. Сінкевича - визначна подія для його учнів, колег, однодумців, усіх, хто завдячує ювіляру неоціненними уроками життя, формуванням власного світогляду, системи морально-етичних цінностей, культури інтелектуальної діяльності.
Народився Є.Г. Сінкевич 14 січня 1958 р. в с. Микулинці Снятинського району Івано- Франківської області. Після завершення навчання у Рогатинській середній школі № 1 кілька років працював лаборантом у рідній школі, контролером-монтером у РВ «Енергозбуту» у м. Рогатин, служив у лавах Радянської армії. Визначальною віхою у формуванні творчих орієнтирів, розвитку особистих якостей Є.Г. Сінкевича стали роки студентства. У 19801985 рр. він навчався на історичному факультеті Харківського державного університету ім. О.М. Горького. Тут молодий історик отримав можливість долучитися до глибинних традицій харківської академічної історіографії. Серед наукових наставників, яким ювіляр завдячує своїми творчими успіхами, завжди згадуючи теплим словом, були професор Ю.Й0 Журавський і професор С.М. Куделко. Саме Ю.Й. Журавський здійснював наукове керівництво дисертацією Євгена Григоровича під час його навчання в аспірантурі ХДУ в 1987-1990 рр. Показником наукової зрілості молодого вченого стало вчасне виконання та успішний захист у 1990 р. кандидатської дисертації «П.И. Лященко - историк народного хозяйства СССР» зі спеціальності «07.00.02 - История СССР; 07.00.09 - Историография, источниковедение и методы исторического исследования». Особисті й ділові зв'язки із харківськими істориками Є.Г. Сінкевич досі підтримує та активно розвиває.
З 1985 р. творча біографія Є.Г. Сінкевича тісно пов'язана з Херсонським державним університетом. Тут він пройшов шлях від старшого лаборанта кафедри філософії та політичної економії Херсонського державного педагогічного інституту до декана історичного факультету Херсонського державного університету. Тривалий час деканські обов'язки Євген Григорович суміщав із завідуванням кафедрою історії України, незмінним керівником якої він був упродовж 1994-2006 рр. З 2004 р. Є.Г. Сінкевич, перебуваючи в докторантурі ХДУ, активно працює над докторською дисертацією на тему «Місце краківської історичної школи в польській історіографії» та виконує обов' язки професора на кафедрі міжнародних відносин та закордонної політики і на кафедрі всесвітньої історії Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили.
З наполегливою діяльністю Євгена Григоровича безпосередньо пов' язане відродження після майже 50-річної перерви історичної освіти на Херсонщині. За його ініціативи та активної участі в 1995 р. при Херсонському державному педагогічному інституті почав функціонувати історико- правознавчий (з 1998 - історичний) факультет. Великих зусиль ювіляром було докладено до формування кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, творчих зв'язків молодого факультету. Його діяльність у цьому напрямі відмічена почесною відзнакою «Відмінник освіти України» (1997), грамотами міської та обласної рад, Міністерства освіти та науки України. За роки деканства Є.Г. Сінкевича (1995-2004) історичний факультет перетворився на один із провідних навчальних підрозділів університету. Колишні студенти істфаку з вдячністю згадують «батька»-декана, який завжди знаходив можливість для невимушеного й доброзичливого спілкування зі студентським загалом. Для багатьох випускників роки навчання на факультеті під керівництвом Є.Г. Сінкевича стали визначальними для майбутньої професійної діяльності на ниві історичної науки та освіти.
Талант Євгена Григоровича як адміністратора виявився не лише в організації навчально- виховного процесу, але й у реалізації різноманітних наукових проектів, покликаних піднести рівень історичної науки на Херсонщині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПРОФЕСОРУ СІНКЕВИЧУ ЄВГЕНУ ГРИГОРОВИЧУ - 50 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок