Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОВСЯКДЕННОГО ЖИТТЯ УЧНІВСТВА ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ СТ.)

Загрузка...

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОВСЯКДЕННОГО ЖИТТЯ УЧНІВСТВА ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ СТ.) / сторінка 4

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОВСЯКДЕННОГО ЖИТТЯ УЧНІВСТВА ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Варто відзначити особливе ставлення уряду до єврейського населення, зокрема й Півдня України. Воно полягало в існуванні низки правових обмежень. У сфері освіти це виявлялось, зокрема в існуванні «граничної кількості» учнів- євреїв, що могли навчатись в середніх навчальних закладах, відсутності прав державного службовця для осіб єврейського походження, що працювали в єврейських учбових закладах тощо. Такі заходи уряду Російської імперії досліджуваного часу можна прослідкувати і на прикладі функціонування навчальних закладів регіону.
Так, зокрема газета «Екатеринославские губернские ведомости» в 1898 р. повідомляла: «Міністерство народної освіти пояснило циркулярно по усім окремим учбовим округам, що особи єврейського походження, що служать в єврейських учбових закладах, не користуються правами державної служби, а через те, не можуть отримати медалей в пам'ять царювання Імператора Олександра ІІІ, встановленої для класних чинів» [11, с.2].
Про чіткий контроль за кількістю учнів-євреїв, що навчались у середній школі Півдня України свідчить й лист попечителя Одеського учбового округу до директора 2-ї Миколаївської жіночої гімназії з проханням вказати «... загальну кількість учнівства у ввіреному Вам учбовому закладі і про те, скільки в тому числі було євреїв до 1 січня 1884, 1885 та 1886 років» [12, арк.9].
Таким чином, правове становище учнівства жіночих навчальних закладів Російської імперії у другій половині ХІХ ст. характеризувалось: у 60-х роках - реформаційними процесами в галузі, від початку 70-х років - жорсткою регламентацією різних сфер шкільного та позашкільного життя. Така закономірність була характерною й для учнівства Півдня України. Відмінності були несуттєвими й стосувалися виключно місцевих особливостей у застосуванні загальнодержавних правових норм, що, передусім, пов'язувалось з особою попечителя Одеського учбового округу та директорів учбових закладів.
Джерела та література
Бобров В.В. Становлення та розвиток ліцеїв і гімназій Півдня України у ХІХ - на поч. ХХ століть: Дис... канд. пед. наук: 13.00.01. - К., 1998.
Сухенко Т.В. Середня жіноча освіта в Україні (ХІХ - початок ХХ ст.): Дис... канд. іст. наук: 07.00. 01. - К., 2000.
Лебеденко О.М. Розвиток освіти в Подунав'ї // Проблеми історії України ХІХ - початку ХХ ст. Випуск VI. - К., 2003.
Грива О.А. Формы и содержание взаимоотношений педагогов и учащихся отечественной гимназии во второй половине ХіХ - нач. ХХ вв. (на примере гимназий Киевского, Харьковского и Одесского учебных округов) // Гімназійна освіта: минуле і сучасність. Елітарна освіта в кризовому суспільстві: шляхи становлення і виживання: Матеріали всеукр. наук-практ. конф. - Кіровоград, 1997.
Листопад О.А. Гуманістичні початки в роботі Другої одеської гімназії // Гімназійна освіта: минуле і сучасність. Елітарна освіта в кризовому суспільстві: шляхи становлення і виживання: Матеріали всеукр. наук-практ. конф. - Кіровоград, 1997.
Сборник действующих постановлений и распоряжений по женским гимназиям и прогимназиям Министерства Народного просвещения с последовавшими с 1870 года изменениями и дополнениями / Сост. М. Родевич. - Спб., 1884.
Города Сибири XVIII - начала XX в. Сборник научных статей / Под. ред. В.А. Скубневского. - Барнаул, 2002.
Правила для учениц Одесской Мариинской Городской Общественной женской гимназии. - Одесса, 1883.
Правила для учениц Одесской Мариинской Городской Общественной женской гимназии. - Одесса, 1885.
Протокол заседания комиссии руководителей средних учебных заведений. 1885-1911 рр. - Державний архів Кіровоградської області. - Ф. 59. - Оп. 1. - Од. зб. 5.
Екатеринославские губернские ведомости. - 1898. - № 37.
Письмо попечителя Одесского учебного округа к Главе Педагогического Совета Николаевских женских гимназий и прогимназий. 1886 р. - Державний архів Миколаївської області. - Ф. 121. - Оп. 1. - Од. зб. 2
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОВСЯКДЕННОГО ЖИТТЯ УЧНІВСТВА ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок