Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат українською: О. В. Федорченко ВПЛИВ РЕВОЛЮЦІЇ 1905-1907 РР. НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОШТОВОЇ СЛУЖБИ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ

О. В. Федорченко ВПЛИВ РЕВОЛЮЦІЇ 1905-1907 РР. НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОШТОВОЇ СЛУЖБИ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ / сторінка 5

Назва:
О. В. Федорченко ВПЛИВ РЕВОЛЮЦІЇ 1905-1907 РР. НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОШТОВОЇ СЛУЖБИ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
крб. [34, арк.1-2].
Вищеперераховані заходи з охорони пошти, хоча й необхідні, наклали негативний відбиток як на функціонування поштової служби, так і на зручності у користуванні її послугами звичайних обивателів. Нерегулярне відправлення «грошової» пошти, заборона приймати цінні пакунки, при збільшення суми поштових переказів, викликали зростання обігу переказу грошей поштою і спричинили труднощі з їхньою виплатою, оскільки, в установах часто було недостатньо необхідних коштів. Також в установах на залізничних станціях або поблизу залізниць постійно накопичувалися значні суми, що підвищувало ризик втрати для казни значно більшої суми при вдалому нападі злочинців [26, арк.390; 35, арк.7]. Зменшення годин роботи установ, обмеження доставки кореспонденції центральною частиною населеного пункту, як наслідок, необхідність адресантам самостійно забирати пошту викликали невдоволення серед населення.
Поштово-телеграфний страйк посилив недовіру керівництва округу до чиновників і службовців. Та й підлеглі поштово-телеграфного відомства надавали всі підстави, які кидали тінь на їхню службу. Нерідко зв'язківці самі спокушалися «легкими» грошима і зникали з ними світ за очі. Наприклад, чиновнику V! розряду наказали доставити сім тис. крб. у місцеве казначейство, але ні його, ні грошей так і не дочекалися [36, арк.19]. Можна зрозуміти і чиновника, сума яку він повинен був доставити у 1906 р., прирівнювалася приблизно його 23-річній заробітній платі [17, арк.343-343зв.].
Керівництво округу відстежило факт збігу нападів на пошту і пересилання значних сум, підозрюючи, що інформацію грабіжникам надають поштово-телеграфні службовці [37, арк.194]. До речі, у сусідній Таврійській губернії, було зафіксовано, що один із нападів на грошову пошту було сплановано за допомогою службовця, звільненого за участь у поштово-телеграфному страйку [19, 28 березня, с.4]. Звісно, керівництво не могло це залишити без уваги. За грифом цілком таємно визначили: максимально обмежити коло осіб, яким було відомо про рух пошти; суму залишати у таємниці; якщо сума більше однієї тисячі крб. викликати охорону. При ризику нападу на пошту вночі, відправляти вдень, але без додаткових витрат, навіть ціною уповільнення руху пошти [37, арк.194,195,195зв.]. Останнє, ще більше загальмувало роботу пошти і посилило невдоволення її діяльністю.
Не можливо оминути факт, що під час нападів на пошту чиновники і службовці ставали для грабіжників об'єктами, які треба було, якщо не ліквідувати, то хоча б нейтралізувати. Тому нерідко, під час виконання службових обов'язків, зв'язківці отримували поранення. Лише законом від 18 березня 1909 р. їм була встановлена пенсія та допомога як постраждалим від злочинних дій у 1905-1907 рр. [38, арк.240].
Даний період був сприятливий для активного промислу аферистів, шахраїв, які додавали клопоту чиновникам і завдавали збитків відомству. Найчастіше злочинці обирали махінації з поштовими переказами, шляхом отримання їх з допомогою фальшивих або вже використаних документів. Нерідко, за недогляд, чиновники змушені були компенсувати невірно видану суму [25, 14 серпня, с.3; 29, арк.102-102зв.]. З метою максимально обмежити поле діяльності шахраїв, чиновникам, які відповідали за видачу грошей, наказали посилити увагу перед видачею переказів на значні суми, робити підтверджувальний телеграфний запит з місця відправлення [18, арк.84]. Не всі установи мали телеграф, тому існував деякий відсоток переказів, які було неможливо перевірити, або потребувався деякий час.
Простежувалися випадки шахрайства із знаками поштової оплати. Не гребували цим засобом досить солідні фінансові установи. Так, італійський торговий будинок «Луї Дрейфус» (мав представництва у Миколаєві, Одесі, Феодосії, Генічеську) для відправлення бандеролей у Геную, використовував марки покриті спеціальним засобом, які після відправлення можливо було знову використовувати. Для протидії даного явища, чиновникам наказали бути уважнішими і нагадали, що марки покриті клеєм, лаком або іншим засобом вважаються недійсними [39, арк.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: О. В. Федорченко ВПЛИВ РЕВОЛЮЦІЇ 1905-1907 РР. НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОШТОВОЇ СЛУЖБИ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок