Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Адміністративно-територіальні перетворення та соціально- економічний розвиток німецьких районів Півдня України у 20-30-х рр. ХХ ст.

Адміністративно-територіальні перетворення та соціально- економічний розвиток німецьких районів Півдня України у 20-30-х рр. ХХ ст.

Назва:
Адміністративно-територіальні перетворення та соціально- економічний розвиток німецьких районів Півдня України у 20-30-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 94 (477.7) "1920/1930" Козирева М.Е.
Адміністративно-територіальні перетворення та соціально- економічний розвиток німецьких районів Півдня України у 20-30-х рр. ХХ ст.
В умовах розбудови незалежної України усвідомлення особливостей міжнаціональних відносин у державі відіграє винятково важливу роль. Історично склалося так, що Південь став одним з основних місць компактного проживання німців на території України. У зв'язку з цим безсумнівний науковий та практичний інтерес викликає дослідження різних аспектів розвитку німецьких національно-територіальних утворень, які існували в регіоні у 20-30 рр. ХХ ст. Створення німецьких національних районів, що об'єднували значну частину німецьких сільрад і майже 34% німецького населення республіки, суттєво відбилося на умовах життя етнічних німців у місцях їх компактного проживання, в першу чергу на Півдні.
Проблема соціально-економічного розвитку німецьких колоній України у зв'язку з впровадженням районування набула неабиякого значення вже в 20-30 рр. Однак на той момент вона стала в основному предметом практичного розгляду більшовицького керівництва під кутом зору покращання значно зіпсованих по завершенні громадянської війни стосунків з національними меншинами як одного із засобів укріплення радянської влади [1].
З кінця 30-х рр. через політичну кон'юнктуру питання з історії етнічних німців в Україні майже на півстоліття взагалі стали для вітчизняних дослідників "закритими". І тільки зміна суспільно- політичних обставин у СРСР надала наприкінці 80-х рр. можливість об'єктивного розгляду історичного минулого.
Повернення з спецхранів численних матеріалів фондів вітчизняних архівів та бібліотек дозволило відновити комплексне студіювання накопичених даних з історії етнічних німців в Україні. Переважна більшість досліджень присвячена питанням виникнення і подальшого розвитку німецьких колоній в кінці ХУІІІ - на початку ХХ ст. [2]. Значно меншу увагу спеціалістів привертає розробка проблем, пов'язаних з радянською добою. Однією з
таких "білих плям" поки залишається період 20-30-х рр.
За останній час вже розпочато активне дослідження питань створення в республіці спеціальних органів у справах національних меншин, здійснення національного районування, національно- мовної політики радянської влади, соціально- економічного розвитку та національно-культурного життя німецьких поселень, формування національного складу населення, міграційних процесів та ін. [3]. Однак поза увагою дослідників залишаються специфічні особливості економічного та соціального розвитку німецьких районів як адміністративно-територіальних одиниць. Досі невисвітленим є питання про кількість, час існування та офіційний статус німецьких районів як національних.
У даній роботі робиться спроба розв'язання вищевказаних проблем, а також процесів взаємовпливу адміністративно-територіальних перевлаштувань, розпочатих за радянських часів (в першу чергу районування як форми нового адміністративно-територіального поділу), та соціально-економічної ситуації, що склалася в німецьких національних районах Півдня України в 20-30 рр.
Утворення німецьких адміністративно- територіальних одиниць на Півдні України має давню історію. Масове переселення німців у південні губернії Російської імперії починається в другій половині ХУІІІ ст. Підставою для широкої німецької колонізації стали маніфести Катерини ІІ 1762, 1763 та 1764 рр. Переселенцям гарантувалось відправлення обрядів по їхній вірі, звільнення від сплати податків на визначену кількість років, відведення земель у достатній кількості, звільнення від військової служби, невтручання чиновників в їх внутрішню юрисдикцію.
Перші колоністи були з незаможних кіл, та поява пізніше додатку до маніфесту 22 липня 1763 року надавала можливість переселення тільки заможним землеробам і ремісникам, що мали родини.
Серед переселенців були й релігійні відмінності. Створювались громади як римсько-католицькі, так і протестантські в різних формах (лютеранство, реформатство, менонітство, баптизм, штундизм та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Адміністративно-територіальні перетворення та соціально- економічний розвиток німецьких районів Півдня України у 20-30-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок