Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ. РОСІЯ. КІНЕЦЬ СТАЛІНЩИНИ

Загрузка...

РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ. РОСІЯ. КІНЕЦЬ СТАЛІНЩИНИ

Назва:
РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ. РОСІЯ. КІНЕЦЬ СТАЛІНЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Коломийський коледж права і бізнесу
Реферат
на тему:
РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ. РОСІЯ
КІНЕЦЬ СТАЛІНЩИНИ
(1945-1953)
Виконала:
Студентка групи Ю-12
Калин Світлана
Коломия – 2002 р.
Перемога сил антигітлерівської коаліції над си-лами агресії у Другій світовій війні давалася до-рогою ціною. Правителі СРСР свідомо занижу-вали кількість загиблих, тому ще й досі невідоме точне число жертв Радянського Союзу у війні. За приблизними підрахунками, воно перевищило 27 млн. З чоловіків 1923 р. народження, тобто першого воєнного призову, живими залишилося лише 3 %.
Друга світова війна суттєво розширила кордо-ни СРСР. На заході, за згодою союзників по ан-тигітлерівській коаліції, до Радянського Союзу відійшла частина Східної Пруссії з Кенігсбергом (перейменованим на Калінінград). СРСР закрі-пив окупацію Литви, Латвії та Естонії, відібрав у Фінляндії м. Петсамо (Печенга) з прилеглою територією. За угодами, укладеними радянським урядом з Польщею, Чехословаччиною та Руму-нією, ці країни відмовилися від претензій на ук-раїнські землі — Галичину, Волинь, Закарпаття та Буковину. Вперше за багато століть майже всі етнічні українські території з'єдналися в межах УРСР як складової частини Радянського Союзу.
На південному сході СРСР приєднав до себе Туву, яка до 1944 р. була самостійною державою. На Далекому Сході до Радянського Союзу відій-шли Південний Сахалін та Курильські острови, які раніше належали Японії.
ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ
Воно було складним. У руїнах опинилося 1710 міст, понад 70 тис. сіл, близько 32 тис. фабрик і заводів. За чотири роки війни СРСР втратив третину національного багатства. Наслідки війни для одного з переможців були такими ж катастрофічними, як і для переможених Німеччини та Японії. До повоєнної розрухи додалися посухи та голод 1946-1947 рр.
Після закінчення війни радянське керівництво повернулося до реа-лізації довоєнного плану, а саме - завершити будівництво соціалізму і розпочати перехід до комунізму. Шлях до нього мав пролягати через розбудову важкої промисловості, підвищення кількісних показників у металургії, енергетиці, нафто- та гірничодобувній галузях. Швидко-го зростання промислового виробництва можна було б досягти шля-хом підвищення ефективності праці, застосовуючи передову техніку, нові технології. Насправді ж у повоєнні роки цього домагалися шля-хом нещадної експлуатації трудящих, особливо селянства, яке стано-вило переважну більшість населення.
Командно-адміністративна система управління залишалася незмін-ною. У перші повоєнні роки широко застосовувались методи масової мобілізації робочої сили, головно з сільської місцевості, для розчищен-ня зруйнованих міст, відбудови фабрик і заводів, їхньою працею, а та-кож зусиллями мільйонів демобілізованих відновлювалися Дніпрогес, шахти Донбасу, зводилися машинобудівні велетні на Уралі, відбудо-вувалися металургійні заводи «Запоріжсталь», «Азовсталь» та ін. Мільйони в'язнів ГУЛАГу (рос.: Главное управление лагерей) рили Волго-Донський канал, будували Куйбишевську ГЕС, Норільський ме-талургійний комбінат, видобували руду, валили ліс.
Відбудова господарства здійснювалася через перекачування кош-тів з сільського господарства у промисловість шляхом нерівноцінного обміну між містом і селом. Ціни на промислову продукцію завищува-лися, у той час як державні заготівельні ціни на продукцію села були символічними і навіть не покривали витрат на її виробництво. Відбу-вався планомірний наступ на особисті присадибні господарства кол-госпників. Кожне селянське подвір'я змушене було платити податок за землю, постачати державі визначену нею ж кількість м'яса, моло-ка, яєць та інших продуктів. Часом доходило до того, що держава об-кладала податком кожне плодове дерево, незалежно від того, плодо-носило воно чи ні. З вересня 1946 р. розпочалася кампанія обмеження розмірів присадибних ділянок і городів. Сувора паспортна система, коли паспорт видавали селянам лише за згодою місцевої влади, пере-творювала колгоспників на рабів комуністичної командно-адміністративної системи.
Продуктів харчування у країні катастрофічне не вистачало.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ. РОСІЯ. КІНЕЦЬ СТАЛІНЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок