Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Наш край в роки другої світової війни

Наш край в роки другої світової війни

Назва:
Наш край в роки другої світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Наш край в роки другої світової війни
План
Вступ
Початок війни
“Велика Вітчизняна” ?
“Визволення” українських земель
Українська Повстанська Армія
Українська дивізія “Галичина”
Червона Армія
Короткі наслідки
Вступ
В наш час постає багато питань щодо другої світової війни і її відношення до нас, українців. Чи справді найкровопролитніша за всю історію людства війна була для нашого народу “великою вітчизняною війною”? Чому ми святкуючи визволення наших міст і сіл від німецьких загарбників забуваємо що ці населені пункти після того попали під тоталітарний режим “імперії зла”, що проводила політику етноциду знищуючи українців? Як оцінювати участь українців у бойових діях другої світової війни під різними прапорами?
Звичайно можна пробувати ігнорувати ці питання, протиставивши їм емоційні аргументи: люди загинули, люди терпіли, тому вони заслужили на вдячне слово. Справді втрати нашого народу в тій війні величезні Зауважу що загальні втрати України більні ніж Росії.:
Емоційні аргументи наводяться, як правило, для того, щоб схилити опонентів до святкування перемог червоної армії. Про інші частини українців, які безпосередньо воювали на фронтах війни, але під іншими прапорами “забувають”. Раніше вони не називались інакше, як “люті вороги українського народу”, “фашиські найманці” і тд. Чому ми повинні оцінювати терпіння і жертовність у часи воєнного лихоліття лише червоноармійців, а інших ігнорувати ? Маю на увазі Українську Повстанську Армію та Українську Національну Армію.
Потрібно підкреслити, що залежно від відповіді на ці питання залежить наше ставлення до багатьох інших процесів, зокрема тих, які безпосередньо повязані з процесом сучасного державотворення.
Безумовно, порушені питання далеко не прості. Відомий історик Тарас Гунчак писав: “Проблеми другої світової війни з історичної точки зору, з величезним розмаїттям учасників та жертв цієї війни, є такими складними, що намагання звести їх до простої формули добра і зла, друзів і ворогів або правельних чи неправельних результатів було б надмірним спрощенням. Залишається багато білих плям, розуміння яких можна досягнути лише старанним та чесним дослідженням усіх наявних фактів”.
Початок війни
Аналізуючи суть другої світової війни в історії нашого народу, мусимо насамперед відповісти коли розпочалася ця війна для нашого народу? Відомо, що жителі Волині і Галичини могли двічі вступати в боротьбу проти німецьких військ у складі інших окупаційних армій: у вересні 1939 – на боці Польщі, а в 1941-1945 – на боці Росії. Однак не можна ігнорувати того, що фактично вони могли воювати в лавах німецької армії проти Росії, коли йдеться про вояків дивізії “Галичина” Дивізія “Галичина” – перша дивізія Української національної армії. Українська військова частина, що воювала на боці німців проти більшовиків.Формувалась і вишколювалась від кінця липня 1943 до червня 1944 – до боїв під Бродами – головним чином з українців, що проживали на території теперішніх Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, згодом до неї вступала молодь з різних частин України. Дивізія була побудована на зразок німецьких піхотних дивізій. Мала 3 піхотні, один артилерійський та запасний вишкільний полки. А також батальйони: звязку, протитанкової оборони, зенітної артилерії, постачання, запасний та ін. Зазнала великих втрат в битві під Бродами (17-22 липня 1944).У квітні 1945 була кинута на Східний фронт, де тримала оборону на лінії Фельдбах-Бад-Гляйхенбер.14 березня 1945 року вояки дивізії присягнули на вірність українському народу. З капітуляцією Німеччини дивізія відступила в англійськяу (невелика частина в американську) зону окупації де була інтернована. Сьогодні більшість вояків дивізії живуть в Канаді, США, Англії, Німеччині, Австралії, Аргентині та інших країнах.. Ми, українці, на фоні протистояння двох систем – німецького фашизму та російського більшовизму опинились в дуже складному становищі. Через те, що і німецький фашизм та російський більшовизм були однаково погибельні для нас.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Наш край в роки другої світової війни

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок