Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна у складі СРСР: 1917 – 1991 роки

Загрузка...

Україна у складі СРСР: 1917 – 1991 роки

Назва:
Україна у складі СРСР: 1917 – 1991 роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,37 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Україна у складі СРСР: 1917 – 1991 роки


І.
Великій Жовтневій соціа-лістичній революції належить виз-начне місце в історії людства. Це - галерна подія XX сторіччя. Успіх революції що перервала капіта-лістичний шлях, визначався об'єктивною неминучістю розвит-ку Росії, яка відкинула західні варіанти розвитку і відкрила простір соціалістичному шляхові. Вона була більш закономірною, аніж всі попередні революції Європи, «Ленін виявився геніаль-ним стратегом і тактиком рево-люції. Як стратег він ніколи не ви-пускав з уваги кінцеве завдання революції - соціалізм, як тактик зумів забезпечити реалізацію цієї стратегії в незмірно складних політичних і економічних умовах», - писав канадський професор політології Олег Арин.
Днем перемоги Жовтневої революції стало 7 листопада (25 жовтня за старим стилем) 1917 р,, коли у Петрограді відбулося збройне повстання. У той же день Центральна Рада прийняла ІІІ-й Універсал, у якому не можна бачити лише те, що Україна про-голошувалася Народною Рес-публікою, - соціально-економічна програма Універсала була відповіддю української буржуазії на революцію.
Увечері того ж жовтневого дня відкрився ІІ-й Всеросійський з’їзд Рад, який проголосив вста-новлення Радянської влади, прийняв історичні декрети про мир, про землю і створив перший Ра-дянський уряд - Раду Народних Комісарів на чолі з В. І. Леніним. На з'їзді від України були 126 делегатів, котрі представляли 69 місцевих Рад. Більшість з них висловилась за перехід влади до рук Рад. Цей факт спростовує твердження українських націоналістів про те, ніби на ІІ Всеросійському з їзді Рад Україна не була представлена І що його рішення для неї не були обов'язковими.
Звістка про перемогу революційних сил у Петрограді швидко сягла України. Вона, вик-ликала величезний підйом широ-ких мас. Слідом за Петроградом робітники й солдати на чолі з більшовиками заявили про перехід всієї влади до Рад у Луганську, Макіївці, Горловці, Щербиновці, Дружківці, Крама-торську та Інших містах Донбасу, у ряді районів прифронтової пол-оси. Революційний героїзм у бо-ротьбі за владу Рад виявили тру-дящі Києва, Харкова, Катеринос-лава та інших міст.
11-12 (24-25) грудня 1917 р. у Харкові відбувся 1-й Всеукраїнський з’їзд Рад, який, виражаючи волю трудящих України, прийняв історичне рішення про створення вільної, суверенної Радянської держави. «Влада на території" Української республіки, - говорилось у пос-танові з їзду, - віднині належить виключно Радам робітничих, со-лдатських і селянських депута-тів... Україна оголошується Республікою Рад робітничих, солдатських і селянських депу-татів».
З'їзд оголосив Центральну Раду поза законом, а всі її пос-танови й розпорядження -недійсними, прийняв рішення про встановлення федеративно-го зв’язку Радянської України з Російською Радянською респуб-лікою. Український народ вперше в історії знайшов народну державність. Створення Україн-ської Радянської Республіки зустріло загальне схвалення в Радянській Росії, В. І. Леніна.
У практиці відносин між РРФСР і УСРР вперше був втілений у життя новий тип відносин між радянськими республіками - об єднання в соціалістичній федерації за при-нципами рівноправ’я націй, братської співдружності в інтере-сах спільної боротьби.
Після 1-го Всеукраїнського з'їзду Рад співвідношення сил змінилося на користь революційних. 27 грудня 1917 р. робітники і солдати Катериносла-ва піднялись на збройне повстання й встановили Радянську владу. 14 січня 1918 р. вона була проголошена в Одесі, а 26 січня - у Києві, після визволення міста від гайдамаків.
30 січня 1918 .о. Радянський уряд України переїхав з Харкова до Києва. А у лютому Радянська влада запанувала майже на всій території України, центральна Рада зазнала військової й політичної поразки.
Співробітництво і взаємодопомога братських радянських республік допомогли відстояти у вогні громадянської війни заво-ювання Жовтня. Робітники, солда-ти, селяни підтримали більшовиків, котрі зуміли виграти громадянську війну, хоча білі армії в її ході спиралися на допомогу 14-тиіиоземних держав.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Україна у складі СРСР: 1917 – 1991 роки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок