Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Дивізія СС «Галичина» - правда і міфи.

Загрузка...

Дивізія СС «Галичина» - правда і міфи.

Назва:
Дивізія СС «Галичина» - правда і міфи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
по історії України
Дивізія СС «Галичина» - правда і міфи.


Якраз на православне Різдво один із британських телеканалів продемонстрував документальний фільм (принаймні, саме так ця стрічка була заявлена) про українську дивізію «Галичина», яка брала участь у ІІ Світовій війні на боці Німеччини. Резонанс був дуже великий. І у Великобританії, і у Польщі, і в Ізраїлі. Адже автори фільму звинуватили вояків Дивізії у геноциді поляків, євреїв, словаків та самих українців. Тим часом режисер фільму Джуліан Генді говорить, що його фільм не є випадом проти українського народу. За його словами, він хоче лише показати досі невідомі сторінки історії і домогтися суду над особами, винними у злочинах проти людства. Після демонстрації фільму голова багатопартійної групи з боротьби проти військових злочинів лорд Джаннер написав листа міністрові внутрішніх справ Великої Британії із закликом позбавити британського громадянства і притягти до суду вояків дивізії «Галичина».
Українська ж влада поки що не висловила офіційну позицію з цього приводу. Не чекаючи, поки наша влада (яка досі не спромоглася визнати вояків УПА навіть повноправними учасниками II Світової війни) висловить свою позицію, в редакції «Українського Слова» зібралися історик Віктор КОВАЛЬ, письменник Юрій ПОКАЛЬЧУК, політологи Сергій ГРАБОВСЬКИЙ та Віктор КАСПРУК, щоб обговорити не тільки зміст самого фільму, а й те, що залишилося «за кадром».— Що ж являла собою дивізія «Галичина»? У фільмі наголошено, що «Галичина» — це дивізія СС, йдеться про «есесівців у Британії»… Юрій Покальчук: Повна назва дивізії «Галичина» — дивізія Waffen SS Galitchina. Waffen — це «війська СС» або «зброя СС». Я весь час проводжу таку паралель. За совєтського періоду існували прикордонні війська НКВД, які були підпорядковані НКВД, але це не означає, що вони були тими енкаведистами, які розстрілювали наших людей у таборах. ГУЛАГ був у підпорядкуванні НКВД — і прикордонники теж, але це різні речі, правда? Сергій Грабовський: Після перших років війни з Радянським Союзом нацистська Німеччина гостро відчула брак людських ресурсів для формування бойових частин — попри те, що на Східному фронті у тилових, охоронних, зенітних частинах Вермахту служило понад мільйон совєтських громадян, головним чином із військовополонених.
Гітлер, як відомо, категорично заперечував проти формування російської та української армії та визнання слов‘янських народів рівноправними з арійцями. Таємно від фюрера були сформовані 21 національна дивізія під егідою цієї самої «зброї СС». Ці з‘єднання не були власне есесівськими хоча б тому, що проти цього категорично заперечував сам рейхсфюрер СС. Це перше. Друге, на чому я хочу одразу наголосити: дивізійники «Галичини» висунули умову — «ми не воюватимемо проти Заходу (тобто проти демократичних країн), воюватимемо лише проти комуністичного тоталітаризму». — У фільмі стверджується, що війська, подібні до дивізії «Галичина», складалися із фанатичних прихильників нацизму. Чому все-таки українці йшли до дивізії «Галичина»? Віктор Коваль: Набір до Дивізії було оголошено 28 квітня 1943 року. Тоді в Україні не те що не було, а вже не могло бути прихильників нацизму, бо на той час німці себе показали, і ніхто вже не мав жодних ілюзій щодо націонал-соціалізму. Хто йшов до Дивізії? Про це красномовно говорить прокламація губернатора Галичини Вехтера, яка була видана вже після початку набору. У ній говорилося, що до «Галичини» будуть прийняті всі ті, хто ховався від мобілізації на роботи до Німеччини — «і гріхи їм буде скасовано» — я повторюю дослівно. Були, звісно, і патріоти, які хотіли утворити українську військову частину. Треба брати до уваги час, коли творилася дивізія — початок 1943 року. Тоді німці відбили наступ Червоної армії, утворили фронт по річці Міус під Ростовом, контролювали Кубань. Німецькі війська стояли недалеко від Москви. За цих умов провід Українського центрального комітету (існувала така допомогова організація) домагався створення якоїсь української частини, яка б могла підсилити позицію України після закінчення війни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Дивізія СС «Галичина» - правда і міфи.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок