Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Історія Станіславова

Загрузка...

Історія Станіславова

Назва:
Історія Станіславова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План
1. Історія розвитку міста Станіславова.
2. Утворення ЗУНР.
3. Станіслав – столиця ЗУНР.
Література.


1. Історія розвитку міста Станіславова.
Перша згадка про це місто під назвою Станиславів відноситься до р., коли воно одержало . Місто було засноване як фортеця для захисту від набігів кримських татар та опорний пункт польських магнатів Потоцьких у . Фортеця неодноразово витримувала облогу турецьких та російських військ.
Станиславів починався з Ринкової площі і ратуші, які у видозміненому стані збереглись донині. В його подальшій розбудові знайшли відбиття містобудівні ідеї у про "ідеальне місто", що втілені у плануванні середмістя, його вулицях, храмах і кам'яницях. За оригінальність архітектури місто інколи називають "малим ".
У - місто було значним торгово-ремісничим осередком , а від р. — імперії (від 1804 - , від р. — Австро-Угорщини). В розвиток його ремесел і культури зробили свій внесок крім українців поляки, євреї і вірмени, національні громади яких були тут досить численними.
Громадське життя сколихнула революція р. У Станиславові була створена "Руська рада" (поряд з польською), організований загін Національної гвардії, почала виходити перша газета. До новоствореного парламенту були обрані депутати-українці.
Друга половина 19 ст. відзначена швидким розвитком промислових відносин, створенням підприємств. Чималий поштовх цьому дало прокладення залізниці у р. В тих часах беруть початок локомотиворемонтний завод, лікеро-горілчане об'єднання, шкірфірма "Плай".
У р. відома громадська діячка і письменниця провела у місті установчі збори "Товариства руських женщин" (пізніша назва — ""). Цим був покладений початок організованому жіночому рухові в Україні.
Під час першої світової війни, у - рр. за місто точились жорсткі бої. Частина історичної забудови була зруйнована і відновлена вже в новітніх архітектурних формах.
Після розпаду Австро-Угорщини в р. була створена .
Станиславів протягом січня-травня р. був її столицею. В цей час тут побували визначні українські діячі , , , .
З вересня 1939 по червень 1941 року Станиславів - у складі Радянського Союзу. Цей період відзначався репресіями проти населення, апогеєм яких став таємний розстріл працівниками НКВД в'язнів та підозрюваних (невинних людей), що перебували у Станиславівській в'язниці на момент розв'язання Німеччиною війни проти СРСР. Тіла були поховані у спільній могилі в урочищі Дем'янів Лаз біля міста. У 1989 році в урочищі були проведені розкопки. Віднайдено рештки 586 осіб. У більшості жертв - кульові отвори у потилиці. На перепоховання зібралося близько 300 тисяч українців. В урочищі Дем'янів Лаз відкрито меморіальний комплекс, регулярно проводяться поминальні богослужіння.
Під час другої світової війни місто три роки (-) було під фашистською окупацією. Боротьбу із загарбниками очолили підпільники — . В серцях прикарпатців досі відзивається болем прилюдний розстріл окупантами 27 патріотів у центрі міста в листопаді р. Всього у Станиславові та його околицях фашисти знищили понад 100 тис. мирних громадян.
У р. місто відзначило своє 300-річчя. Воно було переіменоване і відтоді носить ім'я видатного письменника та громадського діяча , який неодноразово тут бував, мав добрих друзів, писав і читав свої твори.
Івано-франківці разом з усіма мешканцями Галичини захоплено сприйняли демократичні перетворення років, були їхньою рушійною силою. Національні синьо-жовті прапори вони підняли над містом уже в квітні р., а на референдумі р. масово проголосували за незалежність України.
2. Утворення ЗУНР
Утворення ЗУНР. 18 жовтня 1918 p. українська парламентарна репрезентація скликала у Львові збори всіх українських послів австрійського парламенту, галицького і буковинського сеймів, пре-дставників політичних партій, духівництва та студентства Галичини та Буковини. Збори обрали Українську Національну Раду як полі-тичного представника українського народу в Австро-Угорщині, її головою (президентом) став Є.Петрушевич.
Українська Національна Рада постановила взяти долю народу в свої руки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Історія Станіславова

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок