Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна – Чехія – Словаччина – рівнів взаємовідносини

Україна – Чехія – Словаччина – рівнів взаємовідносини

Назва:
Україна – Чехія – Словаччина – рівнів взаємовідносини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Україна – Чехія – Словаччина – рівнів взаємовідносини”


План
Вступ.
1. Українсько-чеські відносини.
2. Українсько-словацькі відносини
Література.


Вступ
На рубежі тисячоліть особливо гострою стає потреба звертатися до сакраментальних проблем людського буття, до долі країни і світу в цілому, прагнення вписатися в цей історичний інтер'єр. Значення подій і явищ кінця минулого століття полягає в тому, що в них відобразилися кардинальні зміни у геополітичній ситуації в світі: розпався Радянський Союз, змінився суспільно-політичний устрій в колишніх соціалістичних державах Центральної та Східної Європи, об'єдналась Німеччина, почав активно розширюватися Північноатлантичний альянс, економічно і політично посилюється Європейський Союз.
На міжнародній арені з'явився цілий ряд нових держав, які в свій час входили в зону сухопутної могутності, серед них — незалежна держава — Україна.
Як новостворена держава, Україна прагне усвідомити себе в геополітичному контексті і в контексті розвитку світової цивілізації, визначити, в чому полягають її пріоритети, реальні національні інтереси і виробити стратегію і тактику реалізації останніх.
Політична історія переконливо свідчить: спілкування українського народу з іншими народами було більш інтенсивним у період повної або неповної державності. Також і світ більше знав про Україну і виявляв до неї інтерес в період державності, а в періоди бездержавності Україна опинялась на периферії міжнародних контактів.
За своїми геополітичними складовими (територією, населенням, природними ресурсами) Україна сьогодні є помітним державним утворенням у світовій розстановці сил. В Україні розташований географічний центр Європи. Площа нашої держави в її сучасних кордонах складає 603,7 тис.кв.км. За цим показником Україна посідає друге місце в Європі, поступаючись лише Росії. В Україні проживає близько 50 млн.чол., це — шосте місце в Європі (після Росії, Німеччини, Італії, Великобританії та Франції). Україна виступає у світовій ієрархії країн як середня за величиною і рівнем розвитку держава, якій однаково далеко як до найбагатших та найпотужніших країн, так і до тих із них, що є найбіднішими на планеті.
У термінах класичної геополітики українську геостратегію сьогодні визначають дві головні парадигми: Євразійська та Євроатлантична, хоча останнім часом все більш актуальною стає Чорноморська. Специфіка геополітичних координат України полягає в її належності одночасно до двох регіонів — Європи та Євразії, причому в обох регіонах Україна займає периферійне положення.
1. Україно-чеські взаємовідносини
Дипломатичні відносини між Україною та новоутвореною Чеською Республікою були встановлені у січні 1993 року, однак історія українсько-чеських взаємин сягає у глибину сторіч. Відомо, наприклад, що київський князь Володимир Великий одружився з чешкою, а Кунгута Ростиславна стала дружиною чеського короля Отокара ІІ з династії Пршемисловців. Поразка чехів у битві на Білій Горі (1620) призвела до значної еміграції з чеських земель на територію сучасної України. Одним з перших чехів, який залишив визначальний слід в історії України, став гетьман і автор першої української конституції Пилип Орлик.
Період національного відродження слов’янських народів (кінець XVIII – друга половина ХІХ ст.) був ознаменований небувалим посиленням взаємного інтересу до народних звичаїв, фольклору, літератури. На Слов’янському з’їзді в Празі в 1848 році т.зв. "українське питання" було вперше винесено на розгляд міжнародного форуму. В 1876 році у Празі побачило світ перше нецензуроване видання „Кобзаря".
У період між двома світовими війнами десятки тисяч наших співвітчизників, які змушені були залишити Україну після приходу до влади більшовиків, отримали в Чехословаччині максимально широкі можливості для реалізації своїх національних потреб. Тут друкувалися українські газети, часописи, діяли видавництва, середні та вищі навчальні заклади (зокрема, Український вільний університет), музеї, товариства тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Україна – Чехія – Словаччина – рівнів взаємовідносини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок