Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Український національний рух в Галичині

Український національний рух в Галичині

Назва:
Український національний рух в Галичині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,24 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство освіти і науки України
Чернівецький державний університет імені Ю.Федьковича
Факультет іноземних мов
Кафедра германських мов для природничих факультетів
 
Р Е Ф Е Р А Т
з прочитаної англійською мовою книги
автор: Ян Козік
назва: Український національний рух
в Галичині
з фаху 07.00.01 "Історія України"
здобувача кафедри історії України
Чернівецького державного університету
Шологон Лілії Іванівни
Науковий керівник:
доктор історичних наук,
професор Добржанський О.В.
Викладач англійської мови:
кандидат філологічних наук,
асистент Архелюк В.В.
Чернівці 2000
План.
І. Вступ.
ІІ. Організаційні засади діяльності вчительських товариств.
1. Загальна характеристика стану освіти на західно-українських землях.
2. Обєднання педагогів навколо українських вчиительських товариств.
3. Просвітницько-виховна робота.
ІІІ. Захист фахових інтересів педагогів.
1. Найважливіші проблеми українських педагогів.
2. Боротьба за підвищення заробітньої платні, поліпшення умов праці.
3. Результати діяльності.
ІV. Висновок.
І. Вступ. Друга половина ХІХ - початок ХХ ст. позначилися значним піднесенням українського національного руху на західноукраїнських землях. Українське вчительство, для якого важливими були не лише боротьба за власні фахові права, а й розвиток національної школи, також розуміло історичну необхідність незалежного національно-просвітницького руху. Все складалося на користь здійснення цього завдання. Адже соціальні умови життя змушували шукати порятунку в спільній допомозі. Свідоме вчительство розуміло, що на противагу інтернаціональним товариствам та організаціям, українські педагоги повинні мати свої педагогічні товариства. Впродовж кількох десятиліть ці організації справляли суттєвий вплив на політичне та просвітно - культурне життя краю. Умовно їх можна розділити на педагогічно-просвітні, фахові та політичні). Їхня діяльність посіла чільне місце в монографії Яна Козіка "Український національний рух в Галичині".
ІІ. Організаційні засади діяльності вчительських товариств.
1. Загальна характеристика стану освіти на західноукраїнських землях.
В першому розділі книги висвітлюються найважливіші аспекти національного відродження українців Галичини, зокрема, організаційні засади діяльності вчительських товариств. Автор розпочинає своє дослідження із загальної характеристики вчительського руху на західноукраїнських землях.
Складне соціально-економічне та політичне становище спонукало педагогів до організованої боротьби за свої власні фахові права.
“Товариство педагогічне”, що діяло у Львові з 1868 р. і до котрого входили польські і українські педагоги мало уваги приділяло соціальним проблемам педагогів. На знак протесту проти цього в 1896 р. виникла в Галичині незалежна організація “Товариство народних вчителів в Галичині”, котре ставило собі за мету боротьбу за поліпшення матеріального становища вчителів. 5 березня 1897 р. відбувся його перший з’їзд, в якому брали участь і представники українського народного вчительства. Було ухвалено резолюцію, в якій, зокрема, була вимога зрівняти заробітну плату вчителя із зарплатою державних урядовців нижчого рангу, зменшити термін обов’язкової праці від 40 до 35 років. Брали участь українські педагоги і в інших заходах разом з народними вчителями Австрії. Неодноразово піднімалося питання про збільшення вчительської платні і скорочення терміну служби, робилися спроби шляхом парламентської боротьби покращити становище народних вчителів, що не приносило позитивних результатів.
Створене в першій половині 1881 р. у Львові “Руське Товариство Педагогічне” втратило надію на допомогу вчителям з боку урядових структур, тому порушило на загальних зборах 1897р. питання заснування так званого “допомогового фонду” для членів “Руського Товариства Педагогічного” та їх родин. На цю ціль поступово почали надходити добровільні пожертвування. І саме за допомогою заходів, що сприяли вирішенню найболючіших матеріальних проблем зміцнювалися стосунки товариства і вчителів. Виділ “Руського Товариства Педагогічного” розумів, що фахові проблеми вчителів вимагають постійної уваги, а займатися ними так, як цього вимагав час, він не міг, бо були в нього інші не менш важливі завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Український національний рух в Галичині

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок