Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Ціноутворення

Ціноутворення

Назва:
Ціноутворення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Ціноутворення.


план
Стратегія і завдання ціноутворення у системі маркетингу.
Цілі ціноутворення.
Ціноутворення на ринках різних типів.


1.Ціна і цінова політика знаходиться в прямій залежності і являються одною з головнних частин маркетингової діяльності. Від цін залежать комерційне зусилля і результати, а сама політика цін має тривалий деколи вирішальний вплив на всю діяльність підприємства фірми. Ціна свідчить про конкуренто – здатність товару і показує його положення на ринку.
Стратегія ціноутворення – це політика при встановленні цін на товар. Суть цієї політики полягає в тому, щоб встановити такі ціни і так змінювати їх в залежності від положення на ринку, щоб заволодіти певною долею ринку, або одержати бажаний результат.
Ціни дуже часто змінюються на протязі життєвого циклу товару від високих – призначених для суперноваторів і новаторів до низьких для масового споживання населення.
Низькі ціни пов’язані з низьким сервісом в залежності від змін цін розрізняють попит еластичний і нееластичний.
Еластичний попит – це коли попит на товар змінюється при любих змінах цін.
Любий товар винесений на ринок проходить там перевірку на степінь задоволення суспільних потреб. Кожен покупець купує той товар, який найбільш повно задовольняє його особисті потреби. Тому конкуренто-здатність товару можна визначати тільки порівнюючи товар конкурентів між собою.
Затрати покупця складається з 2-х частин:
розходів на придбання (ціна товару) і
розходів пов’язаних із споживанням (томливо, запчастини, оплата за ремонт) і разом це все називається “ціною споживання”.
Ціна споживання переважно вище продажної ціни, тому найбільш конкуренто-здатний той товар за який просять мінімальний - на ринку, а той у якого мінімальна ціна споживання за увесь його строк служби у покупця. Для оцінки конкуренто-здатності товару визначають основнх конкурентів визначають показники конкуренто-здатності товару і всі дані заносяться у порівняльні таблиці. Протягом кожного фактора конкуренто-здатності як нашої фірми так фірми конкурентів проставляються по 5 балів с-ми оцінка. В кінці додаються всі суми балів по кожен.
Вважається, найбільш конкуренто-здатний товар тієї фірми, який набере найбільшу суму балів.
Нееластичний попит – це коли попит на товар не змінюється при певних змінах цін.
Цінова політика базується на витратах, попиті і конкуренції. При встановленні цін, що базується на витратах розраховуються витрати на виробництво товару. Наприклад, витрати на виробництво товару обійшлося в 10 грн., а фірма хоче марне 1 грн. Прибутку від цього товару. Отже, вона повинна продавати товар по 11 грн. При встановлені цін основних на попиті визначається скільки за цей товар заплатить покупець. Наприклад: визначили, що покупець заплатить 10 грн., а фірмі потрібно одержати прибуток в 1 грн., значить витрати на виробництво продукції повинні становити не > 9 грн. Якщо ж витрати будуть більші, то фірма одержить менший прибуток. При встановленні цін основної на конкуренції ціни можуть бути вище ринкових, нище р-вих на рівні р-вих – це буде залежати від попиту, товару, сервісу, відмінностей і характеристик магазину.
2.При встановленні цін кожна фірма ставить перед собою цілі, яких хоче досягти. Цілі можуть бути :
забезпечення виживання – фірма встановлює невисокі ціни на товар, лише би цей товар купували, з тим щоби фірма могла втриматися певний період часу. Фірма в даній ситуації не ставить перед собою ціль одержати прибутоки для неї головне вижити.
максимізація поточних прибутків – багато фірм ставить перед собою ціль максимізувати поточні прибутки, тому вона вибирає таку ціну, яка би принесла їм найбільший дохід. Фірми надіються в майбутньому, що коли в них буде більший прибуток вони зможуть швидше розгорнути діяльність і відповідно будуть мати менші витрати. Для них поточні прибутки важливіші, ніж довготермінові.
завоювання лідерства по показниках кількості – фірми встановлюються ціни на товар не високі для того, щоби завоювати більшу долю ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ціноутворення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок