Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат на тему: Українська держава гетьмана Павла Скоропадського

Українська держава гетьмана Павла Скоропадського / сторінка 10

Назва:
Українська держава гетьмана Павла Скоропадського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,78 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Не зустрічаючи серйозного опору, передові підрозділи Запорозької дивізії перейшли через Перекопський перешийок і почали просуватися до Сімферополя. Однак у німецького уряду виявилися свої плани на Крим. Українським військовим частинам було наказано зупинитися, а потім взагалі покинути півострів. Під контролем гетьмансь-кого уряду залишилася тільки північна Таврія.
Німецькі окупанти побоювалися посилювати Україну за ра-хунок Криму. Приєднання Криму означало те, що в розпорядженні України опинилися б велика військово-морська база в Севастополі і Чорноморський флот.
Тим часом у Бахчисараї зібрався курултай (з'їзд) представ-ників татарського населення, який пред'явив свої претензії на владу. Німецька окупаційна адміністрація спротивилася цим домаганням і передала владу колишньому царському генералу С. Сулькевичу, який утворив крайовий уряд. Його першою де-кларацією була заява про відновлення законів Російської дер-жави, виданих до жовтневого перевороту в Петрограді. Уряд Сулькевича офіційно виступив гарантом самостійності Кримсь-кого півострова доти, доки його приналежність не буде розв'-язана на міжнародному рівні. Фактично цей уряд не вважав за потрібне приховувати справжні наміри: боротися за «єдину і неділиму» Росію й зберегти для неї Крим.
У травні 1918 р. міністерство закордонних справ Української Держави адресувало Німеччині кілька заяв з приводу кримсь-кого питання. У них йшлося про те, що економічно, політичне і етнографічне Крим тісно пов'язаний з Україною, а тому вона не може розвиватися нормально без злуки з півостровом. Вка-зувалося на те, що заснування татарської держави в Криму є невиправданим з етнографічного боку, оскільки татари стано-влять не більше 14% кримського населення.
Гетьманський уряд вважав, що приєднання Криму до Укра-їнської Держави має відбуватися на засадах автономії. Виступа-ючи за здійснення принципу самовизначення народів, він був переконаний, що населення півострова висловиться за злуку з Україною. І справді, навіть татарське населення, серед якого здо-була велику популярність ідея власної державності, не заперечу-вало проти включення Криму до складу України. До цього були схильні також німці-колоністи, караїми й немало росіян.
Однак уряд генерала Сулькевича відстоював свою самостій-ність. Тоді гетьманський уряд оголосив блокаду Криму. В умо-вах блокади яскраво виявилася цілковита залежність півострова від материка: його економічне життя було паралізоване. Сулькевич капітулював і заявив, що готовий на переговори про форми державного об'єднання з Україною.
Переговори відбулися у Києві восени 1918 р. Сторони роз-робили попередні умови побудови крайової автономії. Вони мали бути розглянуті татарським курултаєм та представниками ін-ших національних і громадських організацій півострова.
3.4. Холмщина і Підляшшя.
Старовинні українські землі Холмщина і Підляшшя, що належали Польщі ще з XIV ст. і за цей строк були частково полонізовані, мали відійти за Бре-стським миром до України. Під час війни північну частину Холмщини разом з Підляшшям окупувала німецька армія, а південні повіти були зайняті австро-угорською армією. Під тис-ком добре організованої фракції польських депутатів у віден-ському парламенті цісарський уряд запровадив на окупованій ним частині Холмщини польську адміністрацію.
Як тільки стало відомо про умови Брестського миру, населення окупованого Німеччиною Привіслянського краю (тобто Польщі у складі Російської імперії) і польських земель Австро-Угорщини запротестувало. У Варшаві й Кракові всюди вивісили траурні чорні прапори. Польська преса стала писати про четвертий поділ польських земель, позбавлених своєї державності. Всі суспільно-політичні організації Польщі почали тиснути на уряди Німеччини і Австро-Угорщини, вимагаючи, щоб українсько-польський кор-дон встановлювався, як мінімум, по Бугу, а все Забужжя, вклю-чаючи Холмщину, залишилося за поляками.
Цісарський уряд не захотів у такій ситуації ускладнювати справу і не допустив в окуповані Австро-Угорщиною п'ять по-вітів Холмщини призначеного українським урядом губернсько-го комісара О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Українська держава гетьмана Павла Скоропадського

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок