Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Безкоштовно реферат на тему: Українська держава гетьмана Павла Скоропадського

Загрузка...

Українська держава гетьмана Павла Скоропадського / сторінка 11

Назва:
Українська держава гетьмана Павла Скоропадського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,78 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Скоропис-Йолтуховського з його адміністрацією. Замість неї тут було проведено вибори до польської Регенційної Ради. Узгоджене в Бресті рішення про організацію комісії для визначення постійного кордону між Україною і Польщею в ме-жах Холмщини на основі етнографічних даних і виявлення волі населення у прикордонній смузі лишилося на папері.
Голова ради міністрів Української Держави Ф. Лизогуб здій-снив поїздку в Берлін, щоб заручитися підтримкою кайзерів-ського уряду з конфліктного питання. Проте австро-угорські дипломати стояли на своєму. Вони підкреслювали, що польське населення проживало й на правому березі Бугу. Вказувалося, що претензії польських націоналістів стосуються більшої частини Волині і навіть районів Поділля. Течія Бугу визначалася як компромісний географічний кордон, однаково прийнятний для обох націй, бо ця річка майже навпіл поділяла спірну територію.
У жовтні 1918 p., коли Австро-Угорська імперія вже роз-палася, австрійські чиновники передали владу на окупованій території Холмщини місцевим органам польського самовряду-вання. На початку листопада, коли в Берліні спалахнула ре-волюція, польські збройні сили зайняли територію Холмщини і Підляшшя, окуповану німецькими військами. Незабаром Скоропис-Йолтуховський разом із своїми чиновниками опинився в польському таборі.
Зовнішня політика Української Держави визначалася цілковитою залежністю від центральних держав. Ізоляція від країн Антанти ви-явилася саме тоді, коли почала визначатися їх перемога у війні. Отже, Україна не мала зовнішньополітичних перспектив для утверд-ження незалежності.
Під час переговорів з Українською Державою радянська Росія обрала тактику затягування. Вона успішно здійснювалася до поразки центральних держав. Мирного договору між Росією та Україною підписано не було.
Уряд П. Скоропадського проводив активну дипломатичну діяль-ність, спрямовану на повернення територій, які опинилися за межами України,— частини Бессарабії, Криму, Холмщини і Підляшшя. Не-зважаючи на невдачі, яких зазнала українська дипломатія, навіть постановка питання про відторгнуті землі мала велике політичне зна-чення.
4. Падіння гетьманського режиму.
4.1. Ставлення білогвардійців до української державності.
Коли в Центральній Росії утвердилася радянська влада, її противники закріпилися на окраїнах. Найзручнішим плацдармом для ор-ганізації антикомуністичного опору був Південь Росії. Против-ників більшовизму підтримували заможні верстви служилого стану — донського і кубанського козацтва. З усієї країни сюди стягувалися офіцери-добровольці. Це були переконані прибіч-ники «білої справи», тобто відновлення царської влади: білий колір символізував монархію. З допомогою Антанти генерал Л. Корнілов почав формувати з них Добровольчу армію. Спо-чатку вона складалася з офіцерських частин — білої гвардії. Коли її стали поповнювати шляхом мобілізації, назва «біло-гвардійці» закріпилася й за солдатами. Після загибелі в бою Корнілова Добровольчу армію очолив А. Денікін.
Ті, хто увійшов до білогвардійського табору або солідаризу-вався з ним, додержувалися різних поглядів щодо майбутнього політичного ладу. Одні відстоювали самодержавство, інші — конституційну монархію або навіть республіканську форму пра-вління. Суперечки з цього приводу здебільшого відкладалися до перемоги над більшовиками. Але всі без винятку прагнули відродження Російської держави у довоєнних кордонах. Гасло «єдиної і неділимої» Росії об'єднувало всіх прибічників «білої справи» — від крайніх правих до кадетів.
Соціальна програма П. Скоропадського мало чим відрізня-лася від політики білогвардійських урядів. Та «єдинонеділимці» не бажали мати з ним нічого спільного. Утворений у столиці України «Київський національний центр», який стояв на біло-гвардійських позиціях, при перших чутках про зносини геть-мана з Денікіним обурено заявив: «Із зрадником Скоропадським і з очолюваною ним Україною будь-які переговори неприпус-тимі». Коли до Києва влітку 1918 р. потрапив лідер кадетської партії П.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Українська держава гетьмана Павла Скоропадського

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок