Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи

Загрузка...

Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи

Назва:
Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Місце державного казначейства України
у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи”


ПЛАН
1. Поняття Державного казначейства
2. Функції та завдання державного казначейства України
3. Перспективи Державного Казначейства України
Список використаної літератури
1. Поняття Державного казначейства
Казначейство — це фінансовий орган, на який покладають-ся функції з касового виконання державного бюджету України. Раніше в системі державної виконавчої влади нічого схожого не було. Казначейства існували в Росії до 1918 року. Нині вони покликані до життя самою ситуацією. Адже діюча схема виконання державного бюджету не забезпечує системного контролю як за проходженням державних ресурсів через ко-мерційні банки, так і за використанням цих коштів розпо-рядниками кредитів па місцях. Державні фінансові ресурси розпорошені по численних поточних рахунках міністерств та відомств, їхніх установах. Аби навести порядок, забезпечити ефективне управління коштами державного бюджету, підви-щити оперативність у фінансуванні видатків, 27 квітня 1995 року Президент України видав Указ № 335/95 «Про Державне казначейство України», згідно з яким при Мініс-терстві фінансів створено Державне казначейство. А постано-вою від 31 липня 1995 року за № 590 Кабінет Міністрів затвердив «Положення про Головне управління Державного казначейства та його територіальні органи — управління в областях та відділення у містах і районах».
Зазначений Указ Президента України (№ 335/95) зобо-в'язує органи Державного казначейства здійснювати:—
організацію та контроль за виконанням державного бюд-жету України;—
управління наявними коштами державного бюджету України (у тому числі в іноземній валюті) та коштами дер-жавних позабюджетних фондів у межах видатків, встанов-лених на відповідний період;—
фінансування видатків державного бюджету України;—
ведення обліку касового виконання державного бюджету;—
складання звітності про стан виконання державного бюджету;—
управління державним внутрішнім та зовнішнім боргом відповідно до чинного законодавства;—
контроль за надходженням, використанням коштів дер-жавних позабюджетних фондів;—
розробку нормативно-методичних документів з питань бухгалтерського обліку і звітності та організації виконання бюджетів усіх рівнів, які є обов'язковими для всіх підприєм-ств, установ та організацій, що використовують кошти дер-жавних бюджетних та позабюджетних фондів.
Слід також відзначити, що в основу діяльності Державного казначейства покладено принцип «єдиної каси» держбюджету з переходом від практики виконання бюджету (фінансування видатків) за відомчим принципом до територіального прин-ципу. І здійснюється це саме за допомогою територіальних органів казначейства. При цьому, розрахунки розпорядників кредитів здійснюють відповідні органи казначейства, а опера-ції з готівкою — установи банків.
Втілення у життя принципу єдиного рахунку держбюджету в поєднанні з централізованою казначейською телекомуніка-ційною системою дозволить у майбутньому мати вичерпну інформацію про щоденне становище державних фінансів і забезпечить можливість гнучкого маневрування державними грошовими ресурсами.
Щодо структури та підпорядкованості, органи Державного казначейства є системою органів державної виконавчої влади, яка діє при Міністерстві фінансів. Система складається з Головного управління та територіальних органів — управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Се-вастополі, з відділеннями у районах, містах і районах у містах. У своїй діяльності Держказначейство керується Конститу-цією України, Конституційним договором між Верховною Ра-дою України та Президентом України, законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів Украї-ни, наказами Міністерства фінансів.
Відповідно до п.6 постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку від 14.01.1997р. за № 13 «Про впровадження казначейської системи виконання державного бюдже-ту» затверджено сектор управлінь і відділень територіальних органів казначейства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок