Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Євген Коновалець

Загрузка...

Євген Коновалець

Назва:
Євген Коновалець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Євген КоновалецьСталін дуже любив булгаковську п’єсу ”Дні Турбіних”. Він бачив її у МХАТі вісім разів. У тій п’єсі, в кінці 1918 року, герої дивуються: ”Ах, к нам в Кієв невесть откуда пришла Петлюра!”
Господа офіцери, як завжди, приблизно уявляють тих, з ким воюють. Київ тоді взяв не Петлюра, а полковник Коновалець. Як комендант міста, перше, що він зробив, — звелів київським крамницям за 24 години переписати по-українському всі вивіски.
Тому Сталін і любив ту п’єсу — йому подобалися рішучі люди.
Хто такий Євген Коновалець?
Він родом з учительської сім’ї із Зашкова на Львівщині. Скінчив класичну гімназію, вчився на юриста у Львівському університеті. Далі світова війна, австро-угорська армія. 1915-го — російський полон. Із початком революції повернувся в Україну, сформував полк Січових Стрільців. Полк штурмував київський ”Арсенал”, коли більшовики повстали проти Центральної Ради.
Потім прийшли німці, скинули Грушевського, поставили гетьмана Скоропадського, стрільців роззброїли. Гетьман дозволив їм служити, але подалі, у Білій Церкві. Це не врятувало гетьмана: коли він задумав союз із Росією, стрільці розсердилися й отоді-то, в кінці 1918-го, взяли Київ.
Дивні ці солдати і їхній полковник! Здавалося, їм байдуже, хто при владі — Петлюра чи гетьман. Аби українська влада. Якось стрільці навіть обіцяли визнати радянську владу — якщо вона визнає українську армію!
Восени 1919-го, коли вже не було куди відступати, стрільці самодемобілізувалися. Тоді немало отаманів армії УНР пішли в партизани, а стрільці — ні. Полковник і його солдати були надто горді: як це — ховатися в ліс у власній країні?! Вони хотіли все — або нічого.
В еміграції Коновалець утворив із них Українську Військову Організацію (УВО), став її Командантом. УВО мислилася ширше, ніж військова — ішлося про майбутню Соборну Україну й усю структуру управління нею. 1929 року УВО ввійшла в Організацію Українських Націоналістів (ОУН) — її створив і очолив той-таки Коновалець.
В ОУН були різні люди. Виросло покоління, яке не воювало, а стріляти хотіло. Стріляли, часто без дозволу і наказу, в польських міністрів і радянських дипломатів. З того було багато клопоту й витрат на адвокатів. Коновалець гірко казав: ви хотіли ефекту — ви його маєте; але ви нічого не вмієте і вчитись не хочете, мене просто шляки трафляють!
Він їде до США. Там Велика Криза. Але полковник зачарував нашу діаспору й отримав гроші. Він економив їх — як патрони. З листів Коновальця видно: він контролював кожен долар видатків. Ті рахунки нині смішні: приміром, 104 долари.
Коновалець як терорист багатьох влаштував би. Але він був інший. Як де Голль чи Маннергейм — солдат, для якого батьківщина вище подвигу. Такий він не підходив полякам, німцям, росіянам. Та й своїм, кому Соборна Україна здавалася далекою.
Гризня між емігрантами була немала: гетьманці гризлися з петлюрівцями, а ОУНівці зневажали і тих, і тих. Утім, Коновалець вважав, що Державі будуть потрібні всі — навіть ті, хто живе під комуністами в радянській Україні.
Саме до них він мав, здається, особливий сентимент — як до людей підневільних. Серед них Командант і вибрав свого майбутнього вбивцю. Той з’явився у Фінляндії 1935 року. Звався Павлом, був колишнім українським комсомольцем, який розчарувався в комунізмі. І Коновалець захотів його побачити.
Павло Судоплатов народився 1907 року в Мелітополі. Батько його був офіціантом. Павло здобув початкову освіту: знання Старого Завіту й основ російської мови — українська в школі була заборонена.
Чекістом він став під Києвом 1921 року, коли ”ми воювали не з білогвардійцями, а з українськими націоналістами, очолюваними Петлюрою та Коновальцем”. Тоді загинув його брат-чекіст.
Павла перевели до Харкова, де він зустрів майбутню дружину Емму. Вона відповідала в ГПУ за роботу стукачів серед артистів і письменників. 1933 року Судоплатова перекинуто до Москви. Саме тоді ГПУ (із 1934-го — НКВД) планує прибрати Коновальця.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Євген Коновалець

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок