Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ОУН(б) В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ В ПЕРІОД НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1941-1943)

Загрузка...

ОУН(б) В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ В ПЕРІОД НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1941-1943)

Назва:
ОУН(б) В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ В ПЕРІОД НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1941-1943)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ОУН(б) В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ
В ПЕРІОД НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1941-1943)
Навіть сьогодні залишається поширеною думка, що ОУН була суто західноукраїнською політичною організацією, діяльність якої обмежувалася західними регіонами України. Досі діяльність ОУН(б) у центральних та східних областях України не знайшла належного висвітлення у краєзнавчих дослідженнях.
Водночас в Українській державі точаться гострі дискусії щодо офіційного визнання ветеранів збройної боротьби за незалежність України - вояків ОУН-УПА. Відтоді минуло вже півстоліття і настав час для неупередженої і об'єктивної оцінки руху ОУН-УПА.
У цій роботі міститься спроба прослідкувати взаємини оунівців та східноукраїнського населення крізь призму боротьби ОУН(б) з нацистською окупацією у липні 1941 - серпні 1943 р.р.
Після початку радянсько-німецької війни ОУН(б), створивши 3 похідні групи, поширила свою діяльність на зайняту німецькою армією територію України. Члени похідних груп намагалися включити східних українців у державотворчий процес, започаткований "Актом відновлення Української держави" 30 червня 1941 р. На первому етапі оунівці уникали конфронтації з німцями, приневолюючи нацистів самим розкрити свої карти. Коли німці розігнали Українське державне правління Я. Отецька, вони заплямували свою маску "визволителів", якими їх спершу схильні були вважати багато українців, репресованих комуністичною владою.
Тому вже 10 липня 1941 р. оунівські провідники вели мову про можливість антинацистського повстання.1 Скориставшись певною незорієнтованістю німців на щойно захопленій території, похідні групи ОУН(б) досягли Дніпра і взяли під контроль багато місцевих адміністрацій, почали творення своєї нелегальної організаційної сітки.2
Після масових арештів бандерівців, проведених нацистами у серпні - вересні 1941 р., припинили існування Північна і Середня похідні групи,3 а також спецгрупа, яка на чолі з Василем Куком прямувала до Києва, щоб проголосити там Українську державу.4
З вересня 1941 р., після своєї Першої конференції, ОУН(б) веде підпільну підготовку до активної боротьби з гітлерівською окупацією.5 Зі свого боку, німці проводили нову хвилю арештів після розкриття у листопаді 1941 р. планованого ОУН(б) повстання.6 Попри жорстокий терор окупантів, діяльність ОУН(б) набирає дедалі ширшого розмаху. З березня 1942 р. в німецьких таємних повідомленнях фігурує рубрика "Український рух опору", де основну увагу приділено саме рухові Бандери, як найбільш сильному і небезпечному для нацистського панування.
До Другої світової війни ОУН протидіяла польській та румунській репресивній владі, і її ідеологія мала тоталітаристські риси. Ті гасла ОУН(б), які містили тенденції до українського тоталітаризму і виключності, не сприймалися більшістю "східняків". Тому самі реалії життя у центральних і східних областях вимагали демократизації соціально-політичних засад бандерівського руху. Почавшись у 1942 р. у Дніпропетровську, де діяв Василь Кук, процес соціально-політичної еволюції поступово піднявся до Проводу організації і знайшов своє втілення на Третьому надзвичайному великому зборі ОУН(б) у серпні 1943 р.
У постановах збору вперше було приділено багато уваги соціально-економічним питанням; це мало першорядне значення. Було проголошено, що ОУН(б) виступає за політичний плюралізм, загальнодемократичні свободи і повну рівність у правах усіх громадян України, незалежно від їх національності.
ОУН(б), скоректувавши свої політичні засади у відповідності з прагненнями цілого українського народу, перетворилась у загальноукраїнський визвольний рух.
У першій половині 1943 р. ОУН(б) переходить до збройної форми боротьби з окупантами. На Поліссі, Південній Київщині (Уманщина і Холодноярщина) та Поділлі рейдують відділи УПА, з'являються місцеві повстанські загони під егідою УПА. На Чернігівщині7 і Полтавщині8 діють самостійницькі повстанські групи. У кількох східноукраїнських містах утворюються боївки ОУН(б).9 Солдати зі сформованих німцями в Україні частин нерідко заявляли бандерівцям, що готові повстати у належний момент.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ОУН(б) В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ В ПЕРІОД НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ (1941-1943)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок