Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Окупація Полтавщини

Загрузка...

Окупація Полтавщини

Назва:
Окупація Полтавщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,03 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Окупація Полтавщини


Війна. Ця страшна звістка вже через кілька годин після нападу ворога облетіла всі міста і села Полтавщини. Уже у перші дні війни тисячі трудящих з’явилися до райвійськкоматів з проханням направити їх на фронт. До середини липня 1941 року таких заяв було 3153, в тому числі від жінок — 1155. В ряди народного ополчення вступило 17385 чоловік. Для боротьби з ворожими парашутистами, шпигунами і диверсантами в області було організовано 44 винищувальні батальйони, що об’єднували близько 9 тисяч бійців і командирів. А для допомоги їм створили 2310 груп сприяння, до яких увійшли 22110 чоловік. Враховуючи можливість тимчасової окупації області ворогом, заздалегідь готувалися сили для підпільної і партизанської боротьби. Багато людей працювало на спорудженні оборонних укріплень.
Економіка була підпорядкована інтересам фронту, здійснювалася перебудова всієї роботи на воєнний лад. Основним програмним документом цього стала директива Раднаркому СРСР і ЦК ВКП(б) від 29 червня 1941 року. В ній говорилося: «Віроломний напад фашистської Німеччини продовжується. Метою цього нападу є знищення радянського ладу, захоплення земель, поневолення народів, пограбування, загарбання нашого хліба, нафти, відновлення влади поміщиків і капіталістів... В силу нав’язаної нам війни наша країна вступила в смертельну сутичку зі своїм небезпечним і підступним ворогом — німецьким фашистом». Було зобов’язано мобілізувати всі сили народу для розгрому ворога, для нещадної розправи з ордами німецького фашизму.
Невмирущими подвигами у той важкий для країни час уславили себе полтавці. Коли гітлерівці прорвалися до Дніпра і нависла загроза захоплення ворогом Крюкова (нині правобережна частина Кременчука — Крюківський район міста) та самого Кременчука, тут спішно формується Кременчуцька дивізія народного ополчення, переважно із робітників і службовців Крюківського вагонобудівного заводу та деяких промислових підприємств міста. Вона налічувала понад 3,5 тисячі бійців — три полки. Ціною свого життя кременчуцькі ополченці тримали фашистів і зірвали їх спроби захопити Крюків та з ходу форсувати Дніпро.
У ті перші дні серпня 1941 року в Полтаві було сформовано Зведений полк Полтавського тракторного училища, пізніше реорганізований у військове танкове училище. До складу полку увійшли дві роти курсантів тракторного училища, курсанти 8-го окремого запасного тракторного батальйону та два батальйони політбійців — партійного і комсомольського активу області на чолі з вихованцем училища кремлівських курсантів полковником І. А. Черенковим. Воїни Запасного полку — українці, росіяни, білоруси, вірмени, євреї, представники інших національностей, озброєні гвинтівками й пляшками з запалювальною сумішшю, до 19 серпня героїчно стримували навалу ворога по лінії Дніпра від Келеберди до Орлика до підходу резервних військ, а потім до 17 вересня вели запеклі бої з переважаючими силами гітлерівців у районі Дніпропетровська, Верхньодніпровська, Нижньодніпровська, Ломівки. Там полягли майже всі бійці і командири Зведеного полку. Менше 100 чоловік повернулися до Полтави, щоб евакуюватися на Схід і потім продовжувати бої в багатьох інших місцях. У ті перші дні серпня 1941 року в Полтаві було сформовано Зведений полк Полтавського тракторного училища, пізніше реорганізований у військове танкове училище. До складу полку увійшли дві роти курсантів тракторного училища, курсанти 8-го окремого запасного тракторного батальйону та два батальйони політбійців — партійного і комсомольського активу області на чолі з вихованцем училища кремлівських курсантів полковником І. А. Черенковим. Воїни Запасного полку — українці, росіяни, білоруси, вірмени, євреї, представники інших національностей, озброєні гвинтівками й пляшками з запалювальною сумішшю, до 19 серпня героїчно стримували навалу ворога по лінії Дніпра від Келеберди до Орлика до підходу резервних військ, а потім до 17 вересня вели запеклі бої з переважаючими силами гітлерівців у районі Дніпропетровська, Верхньодніпровська, Нижньодніпровська, Ломівки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Окупація Полтавщини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок