Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Рейди УПА за кордон

Рейди УПА за кордон

Назва:
Рейди УПА за кордон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,57 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Рейди УПА за кордон


План
Вступ........................................................................................................3
Перший рейд на Словаччину.................................................................4
Рейди УПА очима зарубіжних дослідників.........................................8
Висновок.................................................................................................11
Список використаних джерел...............................................................12


Рейди УПА
Pейдами називали в УПА швидкі марші відділів УПА по територіях, неохоплених повстанським рухом. Такими рейдами були походи відділів УПА на ОСУЗ (Осередньо-Східні Українські Землі) та СУЗ (Східні), у роки німецької окупації і в новій підбольшевицькій дійсности.
Такими були походи: на Білорусь, в Польщу, на Словаччину й у Румунію. Далі рейдами стали називати також походи відділів УПА по територіях, охоплених повстанським рухом, коли відділи УПА мали якесь спеціяльне завдання: пропаґанду, саботажі, атентати, тощо.
Pейди були улюбленим методом повстанської тактики. Бійці УПА йшли охоче на рейди. Відділи для цього добирали, звичайно, з найкраще вишколених, озброєних й одягнених відділів УПА. Дуже часто рейд попереджував спеціяльний вишкіл призначеного до рейдування відділу. Точні інструкції для командирів рейдів були нормальним явищем.
Pейди належали до катеґорії зачіпно-офензивних акцій УПА. Їх тактична перевага полягала на використанні руху, оцього найважливішого елементу партизанської війни. Постійний швидкий рух створював моменти несподіванки й заскочення. Рейдуючі відділи з'являлись, звичайно, там, де на них найменше чекали. Коли ворог отрясався від несподіванки й збирав сили для протидії, рейдуючі відділи зникали й з'являлись за десятки кілометрів, де знову на них найменше чекали. Добре випрацьована тактика рейдування й добре організована розвідка значно допомагали у проведенні операції.ё
Завданням рейдуючих частин була, головно, пропаґанда ідеї українського визвольно-революційного руху, поширювання протирежимних настроїв серед широких мас населення, створювання передумов для активізації революційних сил на цих теренах.
Pейди на землі сусідніх народів були також важливим засобом зміцнення дружби між українським і сусідніми народами. Наказану пропаґандивну дію вели рейдуючі відділи своєю поставою, живим словом, поширюванням підпільної літератури. Часами до завдань рейдуючих відділів належала також оборона населення перед нищівною політикою окупантів, яку рейдуючі відділи проводили шляхом атентатів на представників окупантської адміністрації, чи шляхом нищення ворожої аґентури на місцях. Часами рейдуючі відділи виконували саботажні акції. Одначе майже завжди рейдуючі відділи повинні були уникати боїв з ворожими відділами й вступати в бої тільки у випадку крайньої конечности.
Орґанізуючи рейди й виконуючи їх, на своїх і чужих землях, УПА мала цілком конкретні успіхи. Вона звернула увагу всього вільного світу на визвольну боротьбу українського народу й здобула дл неї симпатії у світі. Всередині СССР, вона причинилась до посилення протибольшевицьких настроїв і зміцнення революційних сил серед поневолених народів. На землях сусідніх народів, вона допомогла створити передумови для виникненя місцевих революційних сил і включити їх до єдиного фронту боротьби проти сталінського імперіялізму. Зростаючі революційні сили різних народів почали дивитись на Україну, як на свого провідника в боротьбі проти Кремля.
Pейди були основою бойово-пропаґандивних дій УПА впродовж усього часу її існування. Про більшість рейдів ми згадували вже у попередніх розділах нашої історії. У цьому місці, предметом розгляду будуть рейди УПА, головно, на території сусідніх народів.
Перший рейд на Словачину   
Весною 1945 року відділ УПА "Галайда II" (командир Куліш) рейдував Польщею, доходячи до Варшави, відділ УПА "Холодноярці" (командир Град) - по Закарпаттю. Влітку рейди УПА посилилися. Відділ УПА "Вовки" пішов у рейд на Підляшшя, командир Зенон - у Білгорайщину, один відділ - у Житомирщину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Рейди УПА за кордон

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок