Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Шухевич Роман Йосипович

Шухевич Роман Йосипович

Назва:
Шухевич Роман Йосипович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Шухевич Роман Йосипович
Шухевич Роман Йосипович
Прізвисько Тарас Чупринка, Тур, Роман Лозовський, Чернець, Туча, Степан, Щука, Дзвін
Народився
Помер
Роки життя 1907-1950
Країна
Служба/рід військ
Звання командир УПА
Командування


Зміст
 
 
 
 
 


Біографія
Дитинство
Вихований під впливом ідей Визвольних Змагань у патріотичній атмосфері роду, Академічної гімназії у та , Шухевич скоро включився в націоналістичні групи молоді й став у році членом . З її наказу разом з Б.Підгайним виконав року замах на польського куратора Львівського шкільного округу С.Собінського за денаціоналізаційну політику в українських школах.
Вивчаючи інженерію в й у , Шухевич здобув паралельно загальновійськовий вишкіл у польському війську. Але не допущений з політичних причин до іспиту в старшинській школі, доповнював знання на курсах у краю й за кордоном.
Член від початку її заснування, Шухевич був з початку 1930-х років до свого ув'язнення  р. бойовим референтом Крайової Екзекутиви ОУН на західних землях (псевдо Дзвін) і прагнув до з'єднання УВО та ОУН, яке довершилося на Празькій конференції Проводу ОУН з представниками КЕ в липні ; керував бойовими акціями проти польської окупації, звертаючи увагу також на становище на східноукраїнських землях (замах М.Лемика в консулаті СРСР як протест проти ).
Заарештований року після замаху на міністра , Шухевич з браку доказів у співучасті був перевезений до концентраційного табору у , де очолював в'язнів-націоналістів. Спрямований до слідчої в'язниці і суджений у Львівському процесі й інших, Шухевич був засуджений на 4 роки ув'язнення, а після звільнення року на підставі загальної амністії керував кілька разів оборонними акціями проти польських погромів.
Після державно-політичних змін у Чехословаччині () Шухевич перейшов нелегально на та співдіяв при творенні , ставши заступником шефа штабу (як чотар Щука). У боях врятувався з оточення, перейшов через й до і був призначений Проводом ОУН на зв'язкового в Данціґу до земель під .
Роман Шухевич на марках .
Після капітуляції Польщі Шухевич переїхав до , а при поділі ОУН на дві фракції став по боці Бандери та увійшов до революційного проводу, перебираючи пост зв'язкового з українськими землями під радянською займанщиною, згодом провідника ОУН на окраїнних українських землях у Генеральній Губернії (, та ). Працюючи рівночасно в Генеральному Штабі ОУН, організував таємні військові курси.
року (напередодні німецько-радянської війни) як сотник Тур став фактичним керівником українського легіону при німецькій Армії та увійшов з ним у червні до Львова. Після примусового переформування легіону на допоміжне з'єднання, формація дістала завдання поборювати радянських партизанів на . Після її остаточного роззброєння Шухевич врятувався втечею від арешту і перейшов навесні року в підпілля, покликаний до Проводу ОУН як військовий референт.
У новій ролі Тур взяв активну участь у підготовці III надзвичайного Збору ОУН, який ухвалив у серпні  р. нову політичну платформу боротьби ОУН проти німецько-більшовицького окупанта та вніс далекосяжні зміни в програму ОУН у напрямі демократизації майбутнього плюралістичного суспільства. Збір обрав Шухевича головою тричленного Бюро Проводу ОУН, а восени  р. він став як підполковник Тарас Чупринка головним командиром , ним і залишився до своєї смерті.
У листопаді , як головний командир та голова Проводу , Шухевич брав керівну участь у підготовці в житомирських лісах I Конференції поневолених народів.
Командування УПА провело впродовж — рр. низку розмов для контакту й порозуміння із розміщеними на Україні частинами угорських і румунських армій, як і представниками польської Крайової Армії.
Для поширення платформи визвольної боротьби ОУН і УПА зініціювали в липні  р. створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР), а головою її Генерального Секретаріату й головним секретарем військових справ обрано генерала Чупринку-Лозовського.
Після окупації західних областей Червоною армією УПА під керівництвом Шухевича продовжувала боротьбу повстанськими методами, засвоєними у — рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Шухевич Роман Йосипович

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок