Головна Головна -> Реферати українською -> Історія економічна -> Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса. Економічні погляди І. Вишенвського. Соціально-економічні погляди С. Подольського

Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса. Економічні погляди І. Вишенвського. Соціально-економічні погляди С. Подольського

Назва:
Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса. Економічні погляди І. Вишенвського. Соціально-економічні погляди С. Подольського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,41 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
З дисципліни "Історія економічних вчень".
на тему:
Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса. Економічні погляди І. Вишенвського. Соціально-економічні погляди С. Подольського.


ПЛАН
1. Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса.
2. Економічні погляди І. Вишенвського.
3. Соціально-економічні погляди С. Подольського.
4. Список використаної літератури.
1. Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса.
Джон Роджерс Коммонс ( 1862 – 1945 ). Систему своїх поглядів він викладав у своїх працях, серед яких: "Розподіл багатства" (1893), "Правові основи капіталізму" (1924), "Інституційна економіка. Її місце в політичній економії" (1934), "Економічна теорія колективних дій" (1950).
Практична діяльність Коммонса справила великий вплив на його формування світогляду. Джон Роджерс Коммонс здобув університетську освіту. Уже згодом працював у кількох університетах, урядових установах. Деякий час був фактично одним з ідеологів Американської федерації праці. Також Коммонс брав участь у розробці багатьох законопроектів.
Дж. Коммонс брав участь у підготовленні у підготовленні багатьох фундаментально наукрвих праць, серед яких такі визначні роботи як: "Документальна історія промислового суспільства" в десяти томах (1911) а також "Історія робітничого класу в США" ( 1918 – 1935 ). В основі свого аналізу Коммонс брав позаекономічні інститути в чому він був однодумцем з Торстеном Вебленом . Але як у всіх учених у них були і розбіжності . Якщо Т. Веблен висував психологічні і біологічні фактори на перший план свого кругозору, то у Дж. Коммонса на першому плані були юридичні та правові фактори. Його більше цікавило дослідження дії колективних інститутів, таких як: сім’я, профспілки, виробничі кооперації, держава та інші; дослідження колективних дій, спрямованих на контролювання індивідуальних дій. У своїй праці "Інституційна економіка" він стверджував, що єдиним способом примирення суперечливих інтересів та вирішенню конфлікту є колективна діяльність. Як важливим фактором економічного розвитку Коммонс розглядає суди і також стверджує, що тільки через суди виявляються прагнення в економіці і тільки рішення Верховного суду мають бути покладені в основу вирішення економічних проблем. Це наголошування на приматі права зумовлювалось особливостями його розвитку в США, зокрема відсутністю відповідних кодексів точніше відсутністю кодифікації – загального права. В таких умовах рішення Верховного суду чи будь-яких судових органів, мали обов’язкову велику владу у всіх аналогічних справ. Точніше, головними органами які тлумачили право були суди.
Саме Коммонс формулює "юридично-мінову концепцію" розвитку суспільства. Суть цієї концепції полягає у покладенні мінових відносин в основу розвитку, відтворюючи їх як юридичні, а юридичне поняття угоди він оголошує вихідною економічною категорією. Будь-які інститути суспільства можуть бути учасниками угоди ( сім’я, профспілки, тред-юніони, акціонерні товариства, держава тощо). Угодою рівноправних членів суспільства є теж і відносини між капіталістом і робітником.
Угода становить основний елемент кожного економічного інституту. Угода включає в себе три основні моменти, серед яких: конфлікт, взаємодія, а також вирішення. Що означає , що будб-яку суперечливість чи конфлікт можна і потрібно розв’язувати. І саме угоди є запорукою цього, а саме їх юридичне регулювання правил. Врегулювання конфлікту не обов’язково має бути мирним , воно може бути і примусовим. В приклад цьому Коммонс наводить діяльність великих холдингових компаній, які є провідними колективних інститутів, а також найбільш визначними учасниками угод. Однією з форм регулювання діяльності вони широко використуються методом фінансового примусу , тобто методом фінансового контролю.
Держева теж може і мусить розв’язувати конфлікти, через встановлення судовими органами так званої розумної цінності. Категорії "розумної цінності" у концепції Коммонса посідає велике місце. Він твердить, що політична економія – це наука про процеси, які ведуть до встановлення "розумної цінності".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-правовий інституціалізм Дж. Коммонса. Економічні погляди І. Вишенвського. Соціально-економічні погляди С. Подольського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок