Головна Головна -> Реферати українською -> Історія економічна -> КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Історія економічних вчень”

КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Історія економічних вчень”

Назва:
КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Історія економічних вчень”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни “Історія економічних вчень”


Запитання контрольної роботи:
1. Теорія грошового балансу раннього меркантелізму
2. Теорія торгового балансу пізнього меркантелізму


1. Теорія грошового балансу раннього меркантелізму
Ранній меркантилізм виник іще до епохи великих географічних відкриттів. Найбільш відомими представниками цього напряму були Вільям Стаффорд в Англії та Гаспар Скаруффі в Італії.
Ранній (монетарний) меркантилізм грунтувався на теорії грошо-вого балансу. Ця теорія мала два завдання: по-перше, залучити в країну якомога більше грошей з-за кордону; по-друге — зберегти гроші в самій цій країні. Відтак поставала вимога якнайменшого ви-трачання і якнайбільшого нагромадження грошей у країні з одночас-ною забороною їх вивезення. Адекватною була й економічна полі-тика того часу, головною метою якої вважалося утримування гро-шей у країні, тобто максимальне зменшення імпорту. Збільшення маси золота та срібла уряди країн Західної Європи намагалися дося-гнути безпосереднім регулюванням руху грошей. Заборонялося ви-возити благородні метали за кордон, купців-експортерів зо-бов'язували частину виторгу привозити готівкою, іноземних купців змушували всі гроші, отримані від продажу своїх товарів, витрачати на придбання товарів місцевого виробництва.
Монетарний меркантилізм був досить примітивною формою піз-нішого меркантилізму. Властиві монетарному меркантилізму XVI ст. заходи — заборона вивезення грошей, обмеження імпорту, збіль-шення видобутку золота та срібла там, де це було можливим, вста-новлення високого імпортного мита, зниження позичкового процен-та — неодноразово впроваджувалися, наприклад в Іспанії, але не дали очікуваних результатів. Монетаризм виявився економічно без-плідним, на ньому надто сильно позначалися вплив іще напівнату-рального господарства, міська регламентація торгівлі та грошового обігу, орієнтована на самодостатність економіки кожного міста.
Зі зростанням капіталістичних форм господарства і розширенням зовнішньої торгівлі ставала очевидною недоцільність політики, що брала за мету втримування грошей у країні.
З відомих італійських меркантилістів треба також назвати Антоніо Дженовезі (1712 — 1769), котрий тривалий час займав кафедру в Неаполітанському університеті. На думку Дженовезі, взірцем правильної торгової політики є зовнішньоторговельні заходи Англії. У «Лекціях про комерцію й цивільну економіку» він детально аналі-зує теорію торгового балансу. Неможливо допускати такого виве-зення товарів, котрий послабив би вітчизняну промисловість і тако-го ввезення, котре завдало б шкоди вітчизняним ремеслам, уважає Дженовезі.
Багатство, на думку Дженовезі, це не гроші самі по собі, а прави-льно організована з їхньою допомогою зовнішня торгівля. Надли-шок грошей є зайвим. Їх має бути стільки, скільки необхідно для об-слуговування торгівлі.
2. Теорія торгового балансу пізнього меркантелізму
У другій половині XVI ст. система монетарного меркантиліз-му змінюється системою меркантилізму мануфактурного, що до-сягла свого розквіту у XVII ст. Основними представниками його були Томас Мен у Англії, Антуан Монкретьєн у Франції, Антоніо Сєрра в Італії. Виникла власне система меркантилізму, для якої характерною є теорія торгового балансу. Пізні меркантилісти центр ваги перенесли зі сфери грошового обігу у сферу товарного обігу. Вони ставили своїм завданням скасування заборони вивезення грошей, обмежень імпорту іноземних товарів; форсування експорту національної продукції передовсім промислової; завоювання ринків, у тім числі колоніальних, і забезпечення активного торгового саль-до, тобто перевищення вартості вивезених з країни товарів над вартістю товарів, увезених у країну. З цією метою заохочувався розвиток промисловості, що виробляла товари на експорт, розши-рювалося мореплавство. На перший план висувалася політика про-текціонізму, що розглядалася як найліпший засіб для забезпечення інтенсивнішого розвитку експорту. Держава запроваджувала систе-му митних заходів: увезення іноземних товарів, що конкурують з ві-тчизняними, а також вивезення сировини, яку можна було б переро-бити в середині країни, оподатковуються високим митом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Історія економічних вчень”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок