Головна Головна -> Реферати українською -> Історія економічна -> Категорії з курсу економічної історії

Категорії з курсу економічної історії

Назва:
Категорії з курсу економічної історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Категорії з курсу економічної історії

Аграрна криза—економічні кризи надвиробництва в сільському господарстві за умов падіння платоспроможного попиту населення та перевищення пропозиції с/г продукції на її попит на ринках збуту, що проявляється в зростанні нереалізованих надлишків сільгосптоварів, падінні цін, скороченні обсягів виробництва, розоренні дрібних і середніх виробників, масовому продажі с/г угідь. Часто наслідком аграрних криз було переселення жителів сіл до міста в пошуках роботи.

Аграрний переворот—зміни в сільському господарстві, основним змістом яких є встановлення капіталістичних виробничих відносин. Внаслідок аграрна революція в сільському господарстві відбувається перехід від натурального до товарного виробництва; дрібні селянські господарства ліквідуються, земля зосереджується у великих землевласників; запроваджується наймана праця.

Агротехніка – система прийомів вирощування сільськогосподарських культур, технологія рослинництва, застосування якої сприяло підвищенню продуктивності праці.

Алод - у германських племен та в ранньофеодальних державах Західної Європи – вільно відчужувана індивідуально-сімейна земельна власність.

Античне рабство – рабство, яке було характерне для суспільств з розвинутими товарно-грошовими відносинами, відрізняється більшою ступінню експлуатації раба (праця якого орієнтована на задоволення невизначених потреб ринку) і більшим юридичним закріпленням експропріації особи раба.

Асиміляція— засвоєння етнічною меншістю взірців і норм домінуючої культури з втратою своїх власних, тобто штучне (нав‘язане) злиття одного народу з іншим шляхом засвоєння (насадження) різним народам, що населяють одну територію, однієї мови, культури, звичаїв.

Банкрутство - фінансова неспроможність боржника. Неможливість сплатити боргові зобов'язання за браком коштів. Платіжна неспроможність, фінансовий крах. Юридична чи фізична особа оголошується банкрутом тоді, коли сума заборгованості, пред'явлена боржникові до сплати або несплаченої у строк, перевищує задокументовану вартість рухомого чи нерухомого майна. Б. може бути добровільним, пов'язаним із заявою до суду боржника; примусовим - при зверненні до суду кредиторів. Майно банкрута продається з аукціону або здається в оренду чи переходить в акціонерну власність.

Бронзовий вік: період, що охоплює кінець ІІІ тис. – І тис. до н. е. – Особливості: існування відтворюючого господарства, швидкий розвиток тваринництва і орного землеробства, виділення скотарських племен. Високий рівень громадського ремесла, особливо гончарного та бронзоливарного. Виникли місцеві центри металургії та обробки бронзи. Обмін був постійного та регіонального характеру. Обмінювалися мідь, бронза, золото, бурштин, фаянс, сіль.

Буржуазна революція--суспільно-економічний переворот з використанням більшою чи меншою мірою елементів насилля та примусу, під час яких повністю або частково знищувалися залишки старої, віджилої системи феодальних відносин, що базувалися на позаекономічному примусі та особистій залежності, й утверджувалися передові, прогресивні капіталістичні відносини на принципах юридичної свободи особи та економічного примусу.

Велика депресія— стан економіки , що характеризується різким падінням рівня виробництва, а потім тривалим застоєм економіки. Розпочалася у США(1929-1933), Чорний вівторок ( безпрецедентне падіння котирувань акцій )одна з найбільших біржових криз у США, яка і спричинила Велику депресію, протягом якої країною прокотилася хвиля банкрутств, що поховала тисячі великих підприємств і 659 банків; до 1933 року майже чверть населення США стали безробітними; ВНП за цей період скоротився майже удвічі. У США зникли гроші, водночас майже мільйонам американців треба було повертати кредити, взяті на купівлю акцій інвестиційних фондів

Великі географічні відкриття(кінець ХV – початку XVI ст.):

Ø Відкриття морського шляху з Європи в Індію через Атлантичний океан (Васко да Гама,1497-1498 рр.)

Ø Відкриття Америки (Колумб,1492р.)

Ø Перша навколосвітня подорож (Магеллан, 1519-1521рр.)

ВГВ мали важливе значення для господарства Західної Європи. Почалася перебудова європейських економічних відносин виникли зв’язки з найвіддаленішими областями, землями і народами різної матеріальної культури. Зовнішня торгівля у XVI – XVIII ст. досягла масштабів світової. Почалося формування світового ринку як складової частини індустріальної економіки.

Наслідки ВГВ

1) заснування колоніальної системи;

2) складення світового ринку;

3) революція цін

Вивіз капіталу – експортування капіталу з країни. В Англії капітал спрямовувався в Британську колоніальну імперію і слаборозвинені країни Латинської Америки.

Відтворююче господарство – форма господарської практики, що характеризувалося активним втручанням людини в природні процеси, яке виникло після доместикації людиною рослин і тварин при переході до штучної обробки ґрунту

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Категорії з курсу економічної історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок